Stop przymusowej emigracji

 • Nie zgadzamy się na politykę lokalnych władz która zmusza naszych bliskich do emigracji. Wzywamy Radę Miasta do podjęcia kroków w celu zahamowania wyludniania miasta. Wzywamy do złagodzenia polityki fiskalnej i cen usług komunalnych. Dotychczasowa polityka Rady oraz Prezydenta wpływa zdecydowanie na szkodę mieszkańców poprzez obniżanie ich poziomu życia. / ceny, opłaty, podatki, akcyzy, dzierżawy, płatne parkingi, zezwolenia /.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • Anonim (AtPx5t), 2014-03-21 07:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ho, ho, ho wybory ido! :D Jak zawsze kiełbaska wyborcza jest starannie przygotowywana, żeby ciemny lud łyknął bez gryzienia jak największy kęs ;-) Na tym poziomie nic się nie zrobi droga rado i dobrze o tym wiecie, ale kasa na stołku nęci i kręci. Już dziecku wpajam, żeby uczył się języków, jak będzie duży, to wyjedzie normalnie zarabiać :D.

 • A mój syn nauczyciel nauczył się dodatkowo zawodu hydraulika i się śmieje z kolegów z dyplomami. To praca go szuka. A dyplom w ramkę i na ścianę.

 • Anonim (AE7LIa), 2014-03-21 16:44 Cytuj Zgłoś nadużycie
  konik polny napisał(a): A mój syn nauczyciel nauczył się dodatkowo zawodu hydraulika i się śmieje z kolegów z dyplomami. To praca go szuka. A dyplom w ramkę i na ścianę.
  Koniku polny Polska się wyludnia dzięki polityce rządu, nasze dzieci również mają dyplomy wyższej uczelni... tylko zagranicznej na który ciężko pracowały. I też zaczynają się śmiać, bo znajdują pracę w dobrych firmach za granicą... i nie na zmywakach, ani jako pracownicy fizyczni... -. Dla nauczycieli Twój syn naprawdę nie znajdzie pracy ani w Polsce, a gdziekolwiek indziej... bo to nie jest zawód ani nawet wykształcenie... bo co znaczy nauczyciel, czego on ma nauczać, kogo ma nauczać, -pojęcie ogólne-coś w rodzaju LO czyli wszystko i nic.
 • Wasza rada jest do du.. (AkNmvX), 2014-03-21 20:52 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Wasza Rada Miasta napisał(a): Nie zgadzamy się na politykę lokalnych władz która zmusza naszych bliskich do emigracji...[/blockquote]
  A my się nie zgadzamy, żeby za politykę brali się ćwierćinteligenci, matoły zmieniający barwy partyjne dwa razy w roku, analfabeci i prostaki.
  A tę "waszą radę... " wsadźcie sobie w d... ę. Potrzebna jest mieszkańcom Bolesławca jak zeszłoroczny śnieg.
  2014-03-21, 21:01
  konik polny napisał(a): A mój syn nauczyciel nauczył się dodatkowo zawodu hydraulika i się śmieje z kolegów z dyplomami. To praca go szuka. A dyplom w ramkę i na ścianę.

  No, gigantyczny sukces! Parę lat pomajstruje przy rurach i szambach i dyplom będzie sobie mógł schować bardzo głęboko bo nauczyciela z niego już nie będzie.

 • ~Wasza rada jest do du. Napisał(a): A my się nie zgadzamy, żeby za politykę brali się ćwierćinteligenci, matoły zmieniający barwy partyjne dwa razy w roku, analfabeci i prostaki. A tę "waszą radę... " wsadźcie sobie w d... ę. Potrzebna jest mieszkańcom Bolesławca jak zeszłoroczny śnieg. >.

  Miły człowieku przeczytaj proszę swój wpis i oceń czy tak powinno się nazywać mieszkańców swego miasta?
  " Wasza Rada " na tym etapie jest kampanią informacyjną. Zaprasza mieszkańców do aktywnego uczestniczenia w życiu politycznym i gospodarczym miasta.
  Demokracja daje wszystkim szansę współdecydowania o swoim losie.
  My dobrze wiemy że przewodniczący obecnej Rady Miasta dostał w wyborach tylko 120 głosów poparcia od mieszkańców Bolesławca. Średnia głosów na Radnego Rady wynosiła około 200.
  Zatem szaleństwa nie ma. Tym razem prezydent nie będzie mógł pociągnąć za sobą słabeuszy politycznych.
  Każdy będzie musiał się sam zmierzyć z realną konkurencją w okręgach jednomandatowych.
  2014-03-21, 22:18Tylko z obrzydzenia dla autora wpisu nie chce się nam ciągać po sądach za te inwektywy.

 • Anonim (ejpkiC), 2014-03-21 22:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wasza Rada Miasta, zrozum, ludzie wyjeżdżają za pracą, zabierają swoje rodziny, tylko żeby godnie żyć. Tu nie ma przyszłości. Jesteśmy w unii iii? I tyle. Tyle, że przepisy jakieś takie "staroświeckie". np., zarobki, lokale mieszkalne, czy świadczenia rodzinne.
  Polak za granicami zarobi i jakoś tu żyje, tam wynajmuje mieszkanie(cena za wynajem zbliżona do polskich stancji), w unii każdemu dziecku należą się świadczenia rodzinne, w polsce -nie.
  Żaden polityk tego nie zmieni niestety, bo przyszłości lepszej tu nie będzie.
  Więc, jako że jesteśmy w unii, to "idziemy "gdzie lepiej...
  A, szkoda :(.

 • ~Anonim napisał(a): Wasza Rada Miasta, zrozum, ludzie wyjeżdżają za pracą, zabierają swoje rodziny, tylko żeby godnie żyć. Tu nie ma przyszłości. Jesteśmy w unii iii? I tyle. Tyle, że przepisy jakieś takie "staroświeckie". np., zarobki, lokale mieszkalne, czy świadczenia rodzinne. Polak za granicami zarobi i jakoś tu żyje, tam wynajmuje mieszkanie(cena za wynajem zbliżona do polskich stancji), w unii każdemu dziecku należą się świadczenia rodzinne, w polsce -nie. Żaden polityk tego nie zmieni niestety, bo przyszłości lepszej tu nie będzie. Więc, jako że jesteśmy w unii, to "idziemy "gdzie lepiej... A, szkoda :( >.

  Podzielamy całkowicie Pana Opinię. Mimo że jest smutna.
  Inicjatywa " Wasza Rada " czyni starania aby na miarę obywatelskich możliwości coś zmienić na lepsze. Celem jest obniżenie kosztów pracy, uproszczenie procedur administracyjnych oraz drastyczne obniżenie kosztów utrzymania administracji.
  Nasze dzieci wyjeżdżają bo muszą. Tu przeciętna młoda rodzina nie ma szans na samodzielne funkcjonowanie.
  " ZOSTAŃ RADNYM LUB WYBIERZ KOGOŚ KOMU UFASZ " -
  Aby Radny był przydatny mieszkańcom nie może być w żaden sposób zależny od władzy. / nauczyciel, lekarz, urzędnik, mundurowy /.

 • wrjdd (AkNzmW), 2014-03-21 23:29 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Wasza Rada Miasta napisał(a):

  ... Aby Radny był przydatny mieszkańcom nie może być w żaden sposób zależny od władzy. / nauczyciel, lekarz, urzędnik, mundurowy /.
  Kolejny dowód debilizmu politycznego "Waszej rady. ". Jakim prawem chcecie kogokolwiek wykluczać z życia społecznego i pozbawiać praw wyborczych? Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak Konstytucja RP?
  Was nawet nie trzeba krytykować. Wystarczy pozwolić wam pisać te pierdoły bo nikt wam tak nie zaszkodzi jak wy sami.

 • ~wrjdd napisał(a): ... Aby Radny był przydatny mieszkańcom nie może być w żaden sposób zależny od władzy. / nauczyciel, lekarz, urzędnik, mundurowy /. Kolejny dowód debilizmu politycznego "Waszej rady. ". Jakim prawem chcecie kogokolwiek wykluczać z życia społecznego i pozbawiać praw wyborczych? Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak Konstytucja RP? Was nawet nie trzeba krytykować. Wystarczy pozwolić wam pisać te pierdoły bo nikt wam tak nie zaszkodzi jak wy sami. >.

  Jest 69 lat po wojnie. Jest 34 lata od powstania Solidarności. Przedstawiciele Solidarności są we władzach Bolesławca.
  Co się zmieniło w tym czasie na dobre dla zwykłych ludzi?
  Poziom życia zależy od rządzących. Polacy nie potrzebują budowanych z przepychem urzędów i skomplikowanego prawa. Polacy powołali administrację, dali jej godne warunki płaci i pracy a w zamian oczekują że;
  / BĘDZIE RZĄDZIŁA W ICH IMIENIU I W ICH INTERESIE /.
  Tak anonimie słyszeliśmy o czymś takim jak konstytucja.
  Konstytucja pozwala głosować na kogo się chce.
  A czy konstytucja zabrania nam agitować lub lobbować na porządnych ludzi?
  Skoro w Polsce jest wysokie bezrobocie, skoro miliony ludzi mają problemy z płaceniem podstawowych rachunków, skoro miliony Polaków pracuje poza Polską,
  Skoro skarb państwa oraz niemal wszystkie samorządy zadłużyły się do granic matematycznej możliwości. To kto jest temu winien? PODATNICY?
  To Pani/Pan Anonimie w desperacji z ukrycia wypisuje nieskładne brednie.
  Proszę zwrócić uwagę że pluje Pani/Pan na " po pierwsze mieszkańców " na wyborców i podatników. Urzędnicy i budżetowcy sami kraju nie utrzymają.

 • Już realista (AtPxas), 2014-03-22 10:09 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~wrjdd napisał(a): ... Aby Radny był przydatny mieszkańcom nie może być w żaden sposób zależny od władzy. / nauczyciel, lekarz, urzędnik, mundurowy /. Kolejny dowód debilizmu politycznego "Waszej rady. ". Jakim prawem chcecie kogokolwiek wykluczać z życia społecznego i pozbawiać praw wyborczych? Słyszeliście kiedyś o czymś takim jak Konstytucja RP? Was nawet nie trzeba krytykować. Wystarczy pozwolić wam pisać te pierdoły bo nikt wam tak nie zaszkodzi jak wy sami.

  Mądre społeczeństwo samo powinno wykluczyć tych z "debilizmu politycznego", którzy jak chorągiewki od lewa do prawa powiewają.
  Przykład- dziś ikona lewicy, która w próżni politycznej była skłonna sobie na szyję powiesić... krawat biało czerwony, aby do koryta.
  Konstytucję RP także pod siebie "podkręcają" i to bez różnicy jaki obóz, władza dla tych ludzi jest synonimem kasy i głupcem jest ten, kto mówi inaczej.

 • Zbigniew (qvOX6), 2014-03-22 11:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ma pan rację, aczkolwiek klasa urzędnicza tak zniesmaczyła i obrzydziła wyborcom ich prawa wyborcze, że ludzie nie chcą brać w swoje ręce swojego losu. Mogę się założyć z każdym, że wśród naszych mieszkańców jest wielu bardziej gramotnych i odpowiedzialnych przyszłych radnych. Jak ludziska poczują, że mają realny wpływ na to co się wokół nich dzieje to nie widzę problemu żeby znaleźli wspólny język w przyszłej radzie.

 • Już realista (AtPxas), 2014-03-22 12:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego takie zniesmaczenie i obrzydzenie? To jest efekt "poprawności politycznej" i faktycznie są mądrzy ludzie, którzy mogliby coś zrobić, ale nie rekrutujący się ze środowisk, które teraz sprawują "władzę". Mądrość Tych ludzi polega na tym, że pracują tworząc dobro, które daje im radość i służy pomyślności swojej rodziny, a nawet nie tylko. To grupa bazująca na konkretach i dlatego nie ma jej w "szeregach władzy". Zakłamanie jest tak wielkie, że "gramotni i odpowiedzialni" nie zaryzykują prostytuowania się w polityce. Ludzie z doświadczeniem w zarządzaniu i na odpowiednim poziomie materialnym, nie idący do "władzy" po kasę, są w stanie coś zmienić. Tylko tak, nie inaczej!

 • karachan (ANuWoy), 2014-03-22 13:20 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Wasza Rada Miasta napisał(a): Nie zgadzamy się na politykę lokalnych władz która zmusza naszych bliskich do emigracji.
  Wzywamy Radę Miasta do podjęcia kroków w celu zahamowania wyludniania miasta.
  Wzywamy do złagodzenia polityki fiskalnej i cen usług komunalnych.
  Dotychczasowa polityka Rady oraz Prezydenta wpływa zdecydowanie na szkodę mieszkańców poprzez obniżanie ich poziomu życia. / ceny, opłaty, podatki, akcyzy, dzierżawy, płatne parkingi, zezwolenia /.

  SPOKO, a zagwarantujesz place minilalna rzedu 3000 netto?
  Wtedy zapewaniem Cie ze mniej ludzi wyjedzie.

 • LSD (AN0Ee2), 2014-03-22 23:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja myślę że nawet dwójka by starczyła aby powstrzymać wyludnianie. Niestety nawet z tej minimalnej 1600 ponad cztery stówy zabierają.