Wyrok trybunalu w sprawie wieku emerytalnego

 • zalamany (AtPyeJ), 2014-05-09 17:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kompromitacja.

 • Anonim (AE78R6), 2014-05-09 17:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie tylko to jest dziwne. W gazecie Wyborczej napisali:
  "Trzeci i ostatni warunek ubiegania się o specjalny zasiłek opiekuńczy to rezygnacja z zatrudnienia. Nie wystarczy nie pracować i zajmować się niepełnosprawnym członkiem rodziny, by otrzymać świadczenie. Trzeba faktycznie zrezygnować z zatrudnienia. ".

  Uważam, że jest to conajmniej dziwne. Jeżeli rezygnuję ze zjedzenia posiłku, to znaczy, że najpierw muszę trochę zjeść, żeby zrezygnować? Jeżeli ksiądz rezygnuje z życia w małzeństwie, to musi najpierw sią ożenić? Jeżeli rezygnuję z dalszej nauki, to muszę najpierw ją podjąć i przerwać?
  Rezygnując z randki, czy chodzenia na dyskoteki, niestety muszę na nie najpierw pójść.

 • Stańczyk, 2014-05-09 18:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo mądry wyrok TK. Podwyższenie wieku emerytalnego to była trudna ale konieczna decyzja rządu. Opozycja powinna codziennie dawać na mszę za to że to nie ona musiała tę decyzję podejmować. Krytykowanie jej teraz przez PiS i inne partie i deklarowanie przywrócenia poprzednich przepisów to dowód głupoty politycznej i braku jakichkolwiek kompetencji do ubiegania się o władzę w naszym kraju.

 • s (AsdU1q), 2014-05-10 00:00 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla rządu, który marnuje pieniądze podatników jak żaden poprzedni, faktycznie była to konieczna decyzja.

 • s (AsdU1q), 2014-05-10 00:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ministra Mucha będzie wywalać z budżetu miliony złotych na koncerty Madonny, a ty Stańczyk haruj na to towarzystwo nawet i do 90. Roku życia. ).

 • Stańczyk napisał(a): Bardzo mądry wyrok TK. Podwyższenie wieku emerytalnego to była trudna ale konieczna decyzja rządu. Opozycja powinna codziennie dawać na mszę za to że to nie ona musiała tę decyzję podejmować. Krytykowanie jej teraz przez PiS i inne partie i deklarowanie przywrócenia poprzednich przepisów to dowód głupoty politycznej i braku jakichkolwiek kompetencji do ubiegania się o władzę w naszym kraju. >.

  Kimkolwiek Pan jest daje Pan dowód osobistej głupoty.
  Społeczeństwo nie jest przypadkowe. Społeczeństwo nie rozkradło ani ZUS owskich składek ani miliardów obywatelskich danin.
  Moja Partia podpisała ustawę 67 i ja uważam to za największy jej błąd. Osobiście nigdy bym tego nie poparł.
  Jak można podnosić obywatelom wiek emerytalny zachowując przy tym przywileje emerytalne dla pracowników mundurowych?
  Poziom życia Polaków powinien być mierzony nie średnią krajową a wysokością minimalnej krajowej. Dopiero wtedy ukaże się prawdziwy obraz życia Polaków.
  Jaki sens miały - Rewolucja Francuska, Rewolucja Październikowa, Solidarność, skoro w XXI wieku wymyślono umowy śmieciowe?
  Praca za mniejsze pieniądze niż potrzeba na przeżycie?
  Pan zawłaszczył sobie nick " Stańczyk " sugerując czytelnikom inteligencję. Tymczasem nie potrafi Pan ogarnąć takiego pojęcia jak sens pracy.
  Po co pracować skoro za tę pracę nie można przeżyć?
  Ludziom potrzeba ponad wszystko PRACY I GODZIWEJ PŁACY -- ZUS stoi temu na drodze.

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.
 • zalamany (AtPyeJ), 2014-05-10 06:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Byla to decyzja trybunalu na telefon. Na ta chwile mam 43 lata pracy, pracy opodatkowanej, skladkowej. Jezeli do zyje do 67 lat bede mial 52 lata pracy to jest normalne, stanczyku, Ciekawe czy ty jestes w stanie podac swoj starz pracy ze tak bezmyslnie bronisz tej decyzji?
  2014-05-10, 06:50Dlaczego propozycje SLD mówiące o przejsciu na emeryturę, kobiety 35 lat pracy/oskladkowanej/, męszczyzni 40 latpracy? Oskladkowanej? Bez względu na wiek, nie są brane pod uwagę, to jest jedno. Drugie trwonienie pieniedzy przez rzad, trzecie kto sie przyczynil do masowego opuszczania kraju i utraty podatkow na rzecz panstwa, ja czy ci na gorze. Jak tak spogladam na dzieci mlodziez to jest mi ich bardzo zal ze musza zyc w tym wrednym kapitalizmie stworzonym w naszym Kraju. Chodzenie po smietnikach jest tak bliskie jak nigdy dotąt.

 • Anonim (AN0W1o), 2014-05-10 07:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I bardzo dobrze do ROBOTY zachciało się przewrócic do góry nogami "zniewolony kraj" macie wolność...

 • zalamany (AtPyeJ), 2014-05-10 14:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przemyslaw to twoja partia dolozyla cegielke w tym temacie, w czasie glosowania jak Palikot sie dowie to o twoich przemysleniach to sie bedzie dzialo, zamiast byc przeciw w glosowaniu w tak istotnej sprawie jak emerytury to byly wam wazniejsze, legalizowanie narkotykow i tak juz w pieprznietym kraju. Brakuje tylko wiecej zakreconych narkotykami i juz gotowa klapa w tej miernocie zarzadzania tym panstwem. Zycze wszystkim wytrwania w pracy do 67 roku, w tej pajaclandii stworzonej przez sejm. Wierze ze SLD i OPzz wraz z Dudą dojdą do sedna tej glupawej ustawy. Ciekawe jak mozna udowodnic dochody dla Zusu w kwestii wyliczenia emerytury, przy umowie smieciowej? Bedziesz mial wiek emerytalny i co powiesz i jak udowodnisz minimalny staz wymagany do przyznania emerytury.

 • Anonim (AtPxMF), 2014-05-10 17:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Załamany najwięcej pracownika udupiono za aws, a następni to sldowcy. Więc na nich przestań liczyć. Teraz to tylko eurokiełbasa wyborcza.

 • ZALAMANY (AtPyeJ), 2014-05-10 18:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonim pomijam kielbasę wyborczą, interesuje mnie dyskusja merytoryczna, moze kiedys tak bedzie ze mlodzi ludzie będą zdrowsi, przygotowani na pracę dużo dluszą, ale boli mnie to że ludzie urodzeni w latach 50 tych mają doginać, tyle lat pracy, tak jak w moim przypadku, mozliwość odejścia na emeryturę po 52 latach pracy. /jezeli dozyję/. To jest wstyd to polityczne bandziotrswo. By mlodzież nie wyjechała z kraju należy zrobić miejsce, i im miejsca stworzyc warunki do prokreacji, a nie trwać w dziadostwie, jakie w techwili jest w polsce. Jak. Czuję się oszukany, bo w chwili zawierania umowy o pracę w 1971 roku na emeryturę w/g ówczesnych przepisów miałem iść na emeryturę w wieku 55 lat. A nie jako pierdzący bez własnej woli dziadek.
  2014-05-10, 18:22Anonim pomijam kielbasę wyborczą, interesuje mnie dyskusja merytoryczna, moze kiedys tak bedzie ze mlodzi ludzie będą zdrowsi, przygotowani na pracę dużo dluszą, ale boli mnie to że ludzie urodzeni w latach 50 tych mają doginać, tyle lat pracy, tak jak w moim przypadku, mozliwość odejścia na emeryturę po 52 latach pracy. /jezeli dozyję/. To jest wstyd to polityczne bandziotrswo. By mlodzież nie wyjechała z kraju należy zrobić miejsce, i im miejsca stworzyc warunki do prokreacji, a nie trwać w dziadostwie, jakie w techwili jest w polsce. Jak. Czuję się oszukany, bo w chwili zawierania umowy o pracę w 1971 roku na emeryturę w/g ówczesnych przepisów miałem iść na emeryturę w wieku 55 lat. A nie jako pierdzący bez własnej woli dziadek. .

 • Anonim (AE7Fxo), 2014-05-10 19:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~ZALAMANY napisał(a): Czuję się oszukany, bo w chwili zawierania umowy o pracę w 1971 roku na emeryturę w/g ówczesnych przepisów miałem iść na emeryturę w wieku 55 lat. A nie jako pierdzący bez własnej woli dziadek.

  Idź na zasiłek przedemerytalny.

 • Anonim (AtPxMF), 2014-05-10 19:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Załamany podziękuj komu to wiesz. Znam emerytów co pobierają emeryturkę i pracują blokując miejsce, Jak myślisz za czyim pozwoleniem. >, masz poprostu pecha.

 • ZALAMANY (AtPyeJ), 2014-05-10 19:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonim, w świetle prawa ja nie spelniam zadnych warunkow, by iść na zasilek przedemerytalny. Do takiego dziadostwa doprowadzono, przypominam 43 lata pracy w tym jedynie 65 dni chorobowewgo.

 • Stańczyk, 2014-05-10 21:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Przemysław napisał(a): Kimkolwiek Pan jest daje Pan dowód osobistej głupoty. ....

  Na temat głupoty niech pan raczej się nie wypowiada bo dosyć łatwo byłoby pana ośmieszyć.
  Że pan niczego z tego nie zrozumie wiedziałem na 100%. Moja opinia adresowana jest do ludzi myślących racjonalnie. Na dalszą polemikę niech pan nie liczy bo nie mam czasu do marnowania.

 • 1
 • 2