Będą dyżury Rady Seniorów

Dyskusja dla wiadomości: Będą dyżury Rady Seniorów.


 • a (euIx9y), 2014-01-04 14:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jakie są kryteria aby być uznanym za seniora.

 • Hagar (V32l6), 2014-01-04 14:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~a napisał(a): Jakie są kryteria aby być uznanym za seniora.
  Takie, jak w domu - senior, to ten najstarszy...
 • Anonim (AE7hdw), 2014-01-04 14:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Też mnie to ciekawi.

 • Już realista (AtPxas), 2014-01-04 17:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Następne "ciało" do tygla obłudy? Debatować, radzić, a dookoła ubóstwo.

 • Jako senior nie muszę już przejmować się kryteriami. A dajcie ludziom się udzielać społecznie. A Już realista zostanie prawdziwym realistą jak zostanie seniorem, chociaż przy takiej ustawie podwyższającej wiek emerytalny to może nie dożyć "wieku seniora". Już tacy byli co się śmiali z działalności społecznej innych, a jak przyszła bieda to lecieli po pomoc do tych "ciał".
  2014-01-04, 17:39A tak naprawdę to chyba emeryci w Bolesławcu są najprężniejszą grupą "nieczynną zawodowo". Zainteresuj się realisto bliżej ich działalnością. Może jednak się załapiesz bo są tam także renciści, a nigdy nie wiadomo czy jakaś choroba nie wyłączy cię z czynnego życia zawodowego.

 • Już realista (AtPxas), 2014-01-04 18:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Piękne życzenia płynące z głębi serca "niedzielnego katolika". Dorobiłeś ideologię godną słusznie minionych czasów "czynów społecznych" i dziś się wymądrzasz tak pięknie życząc. Jest to populistyczne działanie nic nie wnoszące, iż jak ująłeś "nieczynni zawodowo" jaki mają wpływ na istotne potrzeby w tym mieście(kraju)? Nie odbieram należnego szacunku Seniorom i rozumiem, że człowiek dopóki coś robi, to żyje. Są miejsca gdzie takie gremia jednoczą się w imię możliwości i potrzeb takich środowisk i tam ich potrzeba. Dziś potrzeba konkretnych działań i tylko praca, praca i jeszcze raz praca dla ludzi w sile wieku powinna być przedmiotem dyskusji odpowiednich gremiów. Reszta to "politykierstwo" i stroszenie piórek w wiadomym celu. Trzymaj się ciepło i skocz sobie na inną łączkę w Niedzielę.

 • Szara mysz (AE7FYt), 2014-01-04 18:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież chodzi o to, aby ci seniorzy dostali się do Rady Miasta w najbliższych wyborach! Trzeba się pokazać ot, co! Starsi ludzie, gdzie dawno powinni tylko pobierać emeryturę, są czynni zawodowo, zarabiają dodatkowe pieniądze do swojej emerytury, przykład choćby szefowej z Trzeciego Wieku czy jednego ze starostów bolesławieckich. Ciekawe, czy jak nasze Państwo umożliwiłoby działanie emerytom, jak wciąż nie czują się spełnieni za darmo, bez wynagrodzenia, bo przecież już mają emerytury, czy działaliby dalej? Uważam, że emeryci zabierają miejsca pracy dla młodych, prężnych mieszkańcow naszego miasta, którzy są niestety bezrobotni nie z własnej winy. I nijak nie mogę się z taką sytuacją pogodzić.

 • A dlaczego Szara myszko uogólniasz.Tak! W Radzie Miasta mamy emerytów. Tylko kto ich wybrał? Bo nie ja emeryt. I dlaczego zabraniasz emerytom aktywności zawodowej? Co? Emeryt to już na śmietnik. I weź pod uwagę, że czasem ci emeryci posiadają kwalifikacje zawodowe których nie ma ta młodzież po po studiach typu politologia, czy też stosunki międzynarodowe itp. A hydraulika ciężko znaleźć. KOMUNO WRÓĆ.

 • indor (AN0Wzg), 2014-01-04 19:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zobaczcie same stare baby w towarzystwie byłej zawodowej dyrektorki szkoły tow. Wiesławy Olczyk i dwóch karierowiczów - urlopowanych nauczycieli Kornela Filipowicza i Piotra Romana. Macie rację... idą wybory i dyżury są potrzebne!

 • 1974 rok - jako ślusarz 4200 na łapę, żona pielęgniarka 2500, mieszkanie spółdzielcze + światło +gaz+=170 zł. I jeszcze kazali mi jeździć na wczasy do zakładowych ośrodków wczasowych. Zakładowy żłobek i przedszkole. I miałem w dupie politykę. A największą karą to były wnioski do kolegium dla tych co nie nie pracowali. TAK! KARANO TYCH KTÓRZY NIE PRACOWALI.

 • Już realista (AtPxas), 2014-01-04 20:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Komuno wróć - powiadasz, ona nigdzie nie odeszła i na Twoim przykładzie to widać. W magdalence dogadaliście się i teraz "skaczesz" nie bacząc na to, że młodym zgotowaliście karę-brak perspektyw. Otwórz szeroko oczy i nie zaklinaj rzeczywistości. Pozdro :-) ).

 • Anonim (AtPxMF), 2014-01-04 21:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Senatorowie ciało doradcze sejmu to też wina konika?

 • paligrocka (AN0Wzg), 2014-01-04 22:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Koniku polny - kiedyś to paligrodzknie rządziły baby, ale chłopy z jajami!

 • Sławomir M (vrYst), 2014-01-04 22:47 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~indor napisał(a): Zobaczcie same stare baby w towarzystwie byłej zawodowej dyrektorki szkoły tow. Wiesławy Olczyk i dwóch karierowiczów - urlopowanych nauczycieli Kornela Filipowicza i Piotra Romana. Macie rację... idą wybory i dyżury są potrzebne!

  Ta ukonstytuowana tzw Rada Seniorów to rzeczywiście rada starszych pań w towarzystwie prezydenta i jego wice, skądinąd bardzo podejrzany "stwór" parapolityczny w mieście. Ponieważ jestem juz wieku tzw seniorskim to jednym tchem wymienię panom prezydentom mankamenty ludzi starszych, mianowicie: podniesiony wiek emerytalny, niskie emerytury, drogie leki, kosmiczne kolejki do lekarzy specjalistów, coraz droższe ( a w B-cu szczególnie wysokie) koszty miejsc grzebalnych i pochówku, coraz większe trudności z poruszaniem sie, wchodzeniem po schodach itd, itp. Aby to wiedzieć zdaje się, że nie potrzeba tworzyć żadnych dodatkowych rad, trzeba tylko rozejrzeć się wokół siebie, wyjść z ciepłego gabinetu na ulicę i zapytać kilku leciwych przechodniów, odwiedzić kilka lecznic, aptek itd. Dobrze przedmówcy zauważyli, że to są przedwyborcze akcje w poszukiwaniu elektoratu na jesienne wybory i tylko to.

 • Anonim (AE7hgG), 2014-01-04 22:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta Rada pomoże seniorom tyle, co umarłemu kadzidło.