Drudzy będą pierwszymi

Dyskusja dla wiadomości: Drudzy będą pierwszymi.


 • romen (AE7LGO), 2013-05-14 16:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co tu dużo mówić, w I LO jacy nauczyciele taki poziom... :).

 • Zuzanna (ANGIl7), 2013-05-14 16:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zecydowanie kibicuję II Liceum, niech im się wiedzie. Teraz jest ich czas!

 • asia (A81XXL), 2013-05-14 17:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wg mnie mniej kandydatow do I LO to oznaka, ze w dalszym ciągu jest elitarne, bo wszyscy wiedzą, ze nauczyciele I LO są o wiele bardziej wymagajacy. No tak, lepiej iść do ogolniaka gdzie nie cisną, tylko co po maturze?

 • Grzesiek (AjWdjC), 2013-05-14 17:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zupełnie błędna diagnoza postawiona prze autora artykułu. Za czasów dyr. Małkowskiego nikt szkół nie reklamował, a I LO był jednym z lepszych w województwie. W II LO jest po prostu lżej, a dzisiejsza młodzież coraz częściej chce przejść przez życie lajtowo i mamy tego skutek. Ot cała tajemnica.

 • dr inż. (ALlLMn), 2013-05-14 17:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kiedyś moi znajomi parę lat temu też nie dawali papierów do I LO tylko do II LO a wiecie czemu? "Nie bo i tak się nie dostanę". Mało który dostał się na studia takie jakie chciał, ale przez te lata licealne cieszyli się "oo ale lajtowo, uczyć się nie trzeba, z tego przedmiotu przepuszcza od tak o za nic" itd. No i właśnie są tego później efekty na maturze. Myślcie o przyszłości a nie o teraźniejszości.

 • Anonim (ek923x), 2013-05-14 17:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teraz jest odwrotnie, trudno się do tego przyznać, że ktoś ma lepsze wyniki nauczania, w II LO pracują znakomici nauczyciele m.in. D. Kurowska, K. Kwaśniewska E. Gawlik-Lippik, A Niedżwiecka, M. Ostrowski, J. Turczyńska i inni to ich praca wpływa na renomę II LO.

 • uczen (A81YGw), 2013-05-14 18:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tendencyjny artykul, bo II LO placi za reklame i wmawia sie Sakowskiemu ze to zasluga reklamy wlasnie. Szkola atrakcyjniejsza nie znaczy lepsza, bo to okazuje sie dopiero na studiach. To tak jak ze szkolami wiejskimi, w ktorych uczniowie mieli same piatki na swiadectwach, bo dobrzy nauczyciele chcieli im pomoc w dostaniu sie do szkoly sredniej w miescie. Zdawalnosc matur nie ma nic do rzeczy, szczegolnie jak sie ma luzackich nauczucieli na egzaminie. Tak jak napisalem, poziom weryfikuja studia i ruch olimpijski a tu II LO jest daleko w za I LO.
  Ps. Kwasniewska uczy powiadasz Anonimie? Zona czlonka zarzadu odpowiedzialnego za oswiate w powiecie ktoremu podlega ta szkola? Hm wszystko zatem staje sie jasne. A Kwasniewski i Sakowski to koledzy z PO przeciez. Dobrze ze I LO nie bierze w tym udzialu.

 • Anonim (ek923x), 2013-05-14 19:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do ucznia, uczniem to Ty byłeś(aś) 30 lat temu, łączenie polityki z wynikami szkół zarządzanymi przez tą sama jednostkę terytorialną (Powiat) jest nadużyciem, szkoły z sobą rywalizują o ucznia, to dobrze, czy źle? Moim zdaniem bardzo dobrze! Odpowiedzialny dyrektor wykorzysta każdą metodę, aby zapewnić pracę swoim pracownikom. Drugie Liceum znalazło sposób, aby wyjść z cienia szkoły z tradycjami. Wynikiem tych działań jest zwiększone zainteresowanie uczniów i ich rodziców II LO, to dobrze, czy źle? Bardzo dobrze! Zarządzający szkołą z tradycjami przespali ten czas, najwyższa pora wziąć cie do roboty a nie bazować na tym co zrobili poprzednicy. Pozdrawiam obu dyrektorów.

 • monika (ANbDsR), 2013-05-14 19:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  10 lat temu opuściłam mury II LO, na studia dostałam się bez problemu i bez problemu je skończyłam a teraz mam prace z której jestem zadowolona, gdyby ktoś mnie zapytał czy jeszcze raz wybrałabym II LO odpowiedziałabym bez wahania, że tak. Pozdrawiam całe grono pedagogiczne, zarówno byłe jak i obecne.
  Monika.

 • 1 (ANGwGR), 2013-05-14 19:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszysko weryfikuje życie. Wystarczy porównać losy absolwentów I LO i II LO. Ilu z nich rozpoczęło i ukończyło studia? Myślę, że w tej konkurencji II LO jeszcze długo będzie w ogonie województwa. Ale autorzy jakoś o tym nie napisali. Dziwne. Reklama dźwignią handlu ale kasa, kasa misiaczku.

 • uczen (A81YGw), 2013-05-14 19:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Anonima z 19: 17. A wiec o prace dla nauczycieli tu chodzi... Hmm, a mi sie wydawalo, ze o poziom edukacji i o ucznia. No jesli na tym ma polegac lepszosc to gratuluje. A zainteresowanie wieksze bo luzik wiekszy i tyle. Jesli chodzi o polityke... To takiego mieszania szkol srednich w ten syf to nigdy nie bylo. Panie Czernatowicz zapisz sie pan do PO.

 • grażyna, 2013-05-14 20:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten artykuł to porównanie dwóch szkół z ostatniego roku, góra dwóch lat. Nie ma co cofać się do zamierzchłych czasów. To chyba jest właśnie problem pierwszego ogólniaka - jego kierownictwo zwrócone jest twarzą do przeszłości (chwalebnej i pięknej) i nie chce się zmierzyć z wyzwaniami dzisiejszego rynku. Może niektórzy oceniają dzisiejsze czasy jako niezbyt szlachetne, ale tylko ten ma rację, kto chce i potrafi poprowadzić swoją placówkę ku rozwojowi, nie ku zamknięciu.

 • Bartek (An27qJ), 2013-05-14 20:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A dlaczego nie napiszecie, że najwięcej uczniów aplikowało do techników, nie do liceów. Konkurencyjny portal miał jaja i takie informacje podał.

 • Anonim (AE7FI7), 2013-05-14 20:48 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~Bartek napisał(a): A dlaczego nie napiszecie, że najwięcej uczniów aplikowało do techników, nie do liceów. Konkurencyjny portal miał jaja i takie informacje podał.

  Bo celem napisania napisania tego artykułu było udowodnieniu tezy, że brak reklamy bądź materiałów płatnych na ii, spowodował słabsze wyniki wstępnej rekrutacji!

 • Anonim (AtPxV9), 2013-05-14 21:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wg mnie, w tym roku jest mniej potomków ludzi z "dobrymi nazwiskami", na stanowiskach, itp. w związku z czym, mniejsza też jest wstępna rekrutacja do I LO.