Zimowe obowiązki właścicieli nieruchomości

Dyskusja dla wiadomości: Zimowe obowiązki właścicieli nieruchomości.


 • Anonim (ANukii), 2013-01-29 13:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przepisy swoje, a realia swoje, piachu za dwa dni bedzie tony na chodnikach.

 • Obywatel (ANGWW9), 2013-01-29 13:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozumiem wszystkie moje obowiązki z utrzymaniem czystości chodnika przy mojej posesji. Czy miasto też wie do czego jest zobowiązane? Ile razy dziennie mam zbierać śnieg z chodnika. Po porannym odśnieżaniu ulicą przejechał dumnie traktor z firmy odśnieżającej i cała robota na marne gdyż śnieg z ulicy zasypał czysty jeszcze przed chwilą chodnik. Do kogo mamy zgłaszać takie sytuacje? Kto wreszcie wywiezie zalegający przy chodniku śnieg. Pryzmy śniegu zmniejszają szerokość jezdni. Brak dostępu do kratek ściekowych powoduje zastoiny wodne przez co piesi bardzo często są oblewani zgromadzoną tam wodą. Czy o tym ktoś pomyślał. Jakie i jak szybko do odpowiedzialności pociąga się przeciętnego KOWALSKIEGO a kiedy Miasto lub Powiat? Na te pytania powinni odpowiedzieć odpowiedzialni urzędnicy Prezydenta i Starosty. Czekam - Obywatel.

 • egerszege, 2013-01-29 13:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obywatelu - niestety poczekasz i to dlugo...

  Swiete krowy nie rusza swoich 4 liter - tego mozesz byc pewien...

 • Arden (AN0W4A), 2013-01-29 14:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Patząc na stan chodników właściciele posesji do nich przyległych chyba zapomnieli o ich odpowiednim utrzymaniu a przypomną sobie jak ktoś będzie chciał od nich odszkodowanie jak sie na takim chodniku połamie.

 • Rocky Balboa (euICAO), 2013-01-29 15:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Arden - nie o to chodzi. Posesja jest moja i tam nikogo nie zapraszam, wchodzi na swoją odpowiedzialnośc, natomiast chodnik nie jest moją własnością, więc nie rozumiem dlaczego mam go odśnieżac. Ale jestem bezradny, nie odśnieżę to SM wlepi mi mandat, a jak nie daj Boże ktoś si połamie to będzie mnie to jeszcze więcej kosztowac.

 • Elwis (AkNm9z), 2013-01-29 16:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Taka jest prawda Rocky Balboa ma racje, prawnie przed naszymi posesjami nie jest nasz chodnik tylko UM, pare razy uprzatalem chodnik i na marne, odsniezajacy plug zasral wszystko z powrotem oraz cala moja brame wiazdowa, a SM tylko czycha aby mandacik wlepic i gra, wiec czyja to wlasnosc? I kto jest odpowiedzialny za te chodniki przy posesji?

 • fff (AtPxKw), 2013-01-29 16:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wystarczy zlikwidować SM i już nie będzie problemu. No ale nie potraficie to sobie pokrzyczcie.
  Przecież to było pewne po co się tą SM powołuje. Przygłupy sobie coś ubzdurają na sesji i w razie czego wyślą tam swoje psy.
  Społeczeństwo to akceptuje a później ujada. Popatrzcie ile problemów zlikwiduje likwidacja SM, no ale SIĘ NIE DA :)
  Można jeszcze liczyć że samorządowcy zmądrzeją, ale ja bym na to nie liczył :).

 • Dziarski emeryt . (ej7Mff), 2013-01-29 18:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak to w końcu jest? Jeżeli chodnik przy posesji nie jest moją własnością tylko miasta, to jak mogę się ubezpieczyć od NW. To chyba miasto się ubezpiecza od takich zdarzeń jak dziury w drogach i nierówne chodniki. Kiedyś na polnej był przypadek że kobieta się połamała bo potknęła się na nierównych płytach chodnikowych. Jeżeli latem ktoś się potknie na nierównej kostce chodnikowej przy moim domu i połamie sobie obie ręce to też mam mu odszkodowanie płacić? Wychodzi na to że tak. Remont nierównej nawierzchni też spada na właściciela posesji przyległej? Pewnie niedługo zaczniemy płacić podatek od nieruchomości"dodanej"... CHODNIKA.
  PS. Chodnik w myśl definicji ulicy, jest jej częścią, a ulice odśnieża miasto lub powiat.
  A może miasto pójdzie krok dalej... każdy ma dbać o latarnię przy swojej posesji, ławkę ( jeżeli jest), przystanek MZK, rabatkę z kwiatami itd, itp....

 • tadek (AtPxKd), 2013-01-29 23:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak ludzi sie czepiaja aby swoje chodniki odsniezyli a chodniki w miescie sa nie do przejscia.

 • mieszkaniec (AE7hey), 2013-01-30 01:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żydowski syf. System wymyślany przez masońskich kmiotów, co to myślą, że są filozofami nad światy. Działa to na zasadzie: ty rób, bo musisz, a my i tak ci mandacik przyje... . Nie ważne, że chodnik nie jest twój. Masz tam plewić i orać, bo tak nakazał WIELKI. I koniec. Nie rozumiesz? To ci te tumany przypomną za pomocą sługusów swoich w mundurkach morowych o gębach krzywych, że wstyd.

 • Zenek (euZVeQ), 2013-01-30 08:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Warto znać cały przepis, a nie jego część jak to zrobiono.

  "Właściciele nieruchomości zgodnie z brzmieniem art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy są również zobowiązani do utrzymania czystości i porządku przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż ich nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych. ".

  .

 • marian (AN0E00), 2013-01-30 12:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawo sobie życie sobie to prawda że właściciel posesji powinien odgarnąć śnieg z chodnika tylko że właściciel ulicy powinien ten śnieg wywieść a nie odgarniać go spowrotem na chodnik LUDZIE.

 • xxxd (ANG2gm), 2013-01-30 20:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak! My wyrzucamy śnieg z chodnika na naszą posesję, a z ulicy odgarniają nam spowrotem na chodnik d... jedne, nie mam już cierpliwości!
  Dobrze, że odwilż przyszła.