Zadłużenie gmin - ranking - procent dochodu gmniny

 • Adrian (ANug5K), 2013-09-14 06:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiat bolesławiecki miejsce 142 ( na 312 ) 26, 70 % spadek z miejsca 128. Miasto Bolesławiec 44 ( 266 ) 51, 88 % awans z miejsca 98. Gmina wiejska 1524 ( ostatnie ) , 00 % awans z miejsca 1528 Źródło http://www.wspolnota.org.pl/index.php?id=600.

 • Anonim (AtPxzG), 2013-09-14 09:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tego wynika, że nie długo będziemy "cieszyć się" obecnym prezydentem/burmistrzem dwóch imion i wielu twarzy. Jak zadłużył powiat poszedł do miasta. Czy ktoś wie, gdzie będzie w najbliższym czasie kandydował?

 • Anonim (vrTmd), 2013-09-14 10:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo panie r. Zostało 8% długu do Komisarza w mieście, a tu Centrum Przesiadkowe za 200 mln się marzy? Może zrzucony się na liczydło? Życie na kartę kredytową.

 • Stańczyk, 2013-09-14 11:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Stan zadłużenia miasta wynika przede wszystkim z realizowanych inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich.Kredyty na inwestycje to nie straty, to nakłady na poprawę infrastruktury i poprawę warunków życia mieszkańców. Cieszę się, że władze miasta realizują taką właśnie, odważną politykę i wykorzystują szanse jakie dają fundusze europejskie bo one nie będą dostępne w nieskończoność. Trzeba wykorzystać je teraz kiedy są. Efekty są w mieście widoczne gołym okiem.
  Nie ruzumieją tego tylko nieucy, malkontenci i zaściankowi, ograniczeni, pożal się Boże lokalni "politykierzy".

 • MARLON (AE7HbA), 2013-09-14 12:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szok! Z 250 miejsca w roku 2002 ( za burniaka) na 44 miejsce w kraju ( za p. r. )...
  Warto podać te dane -publicznie mieszkańcom na mszy św. Cyrk!

 • Szewc (AjWdjC), 2013-09-14 13:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Babcie, które są żelaznym elektoratem mają to gdzieś, nawet gdyby jakimś cudem dowiedziały się tego z RomekTV Aczart Sat.

 • nie parafianin (AtPxzG), 2013-09-14 14:51 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ~MARLON napisał(a): Szok! Z 250 miejsca w roku 2002 ( za burniaka) na 44 miejsce w kraju ( za p. r. )... Warto podać te dane -publicznie mieszkańcom na mszy św. Cyrk!

  Obawiam się, że podanie takiej wiadomości na mszy wzmogło by tylko wysokość datków rzucanych na tacę, a jak wiadomo ta niestety nie idzie na cele publiczne :(.

 • udo (vrYrG), 2013-09-14 16:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Stańczyka. Mówisz slangiem ratuszowym. Śmierdzi. Fe.

 • Magneto (AE7wFN), 2013-09-14 17:15 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Stańczyk napisał(a): Stan zadłużenia miasta wynika przede wszystkim z realizowanych inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich. Kredyty na inwestycje to nie straty, to nakłady na poprawę infrastruktury i poprawę warunków życia mieszkańców. Cieszę się, że władze miasta realizują taką właśnie, odważną politykę i wykorzystują szanse jakie dają fundusze europejskie bo one nie będą dostępne w nieskończoność. Trzeba wykorzystać je teraz kiedy są. Efekty są w mieście widoczne gołym okiem. Nie ruzumieją tego tylko nieucy, malkontenci i zaściankowi, ograniczeni, pożal się Boże lokalni "politykierzy".

  Mogę podać kilka nietrafionych finansowo (to lubisz) i merytorycznie inwestycji, kupna nieruchomości, wprowadzonych uchwał mogących wstrząsnąć gminą. Mysle, że taki czas nadejdzie niebawem. Ci, którzy stali obok albo przy ich tworzeniu powinni się poważnie zastanowić. Pozdrawiam.

 • panM (ANue0n), 2013-09-15 13:54 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Stańczyk napisał(a): Stan zadłużenia miasta wynika przede wszystkim z realizowanych inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich. Kredyty na inwestycje to nie straty, to nakłady na poprawę infrastruktury i poprawę warunków życia mieszkańców. Cieszę się, że władze miasta realizują taką właśnie, odważną politykę i wykorzystują szanse jakie dają fundusze europejskie bo one nie będą dostępne w nieskończoność. Trzeba wykorzystać je teraz kiedy są. Efekty są w mieście widoczne gołym okiem. Nie ruzumieją tego tylko nieucy, malkontenci i zaściankowi, ograniczeni, pożal się Boże lokalni "politykierzy". >.

  Wielce szanowny, uczony Panie Stańczyku.
  Gdyby inwestycje państwowe oraz samorządowe wzmacniały prywatną przedsiębiorczość oraz powodowały/ podniesienie poziomu życia obywateli */.
  Wszystko było by ok.Niestety inwestycje te niosą za sobą drastyczne podwyżki podatków, opłat, akcyz, zezwoleń oraz upadłość małej i średniej przedsiębiorczości.
  Koszta pracy, koszta utrzymania gospodarstw domowych rosną nieproporcjonalnie wolno w stosunku do wzrostu dochodu. Fundusze unijne wykorzystywane są jedynie do realizowania inwestycji konsumpcyjnych. Z naszego podwórka, Orka, BOK-MCC, SPA, Orzeł, fontanna, rewitalizacja starego miasta, komputery dla mieszkańców, dworzec wschodni, oświetlenie miasta.
  Nie chcę przy tym negować sensu wszystkiego. Jednak w chwili gdy całe społeczeństwo jest na etapie transformacji z komuny w kapitalizm należało by zadbać o rozwój gospodarczy. Tu na przykład, producentów ceramiki, restauratorów, hotelarzy, kupców oraz całą drobną lokalną przedsiębiorczość.
  Tymczasem wspierane są obce firmy a procedury przetargowe oparte jedynie na najniższej cenie. Rada Miasta mimo że średnio bardzo dojrzała zapomniała przysłowie przodków " TANIE MIĘSO PSY JEDZĄ ".
  Podniesienie życia obywateli = mniejsze podatki lokalne, niższe opłaty za nieruchomości, rosnąca liczba mieszkańców, rosnąca liczba przedsiębiorców, rosnąca liczba turystów, miejsc noclegowych itp.
  Przysposobił Pan sobie nick " Stańczyk " bardzo nadużywając historii.
  W rzeczywistości jest Pan cieniutkim urzędniczym klakierem. Stańczyk był mężem stany Pan wybaczy, ale proszę samemu się zreflektować.
  Jeśli Pan chce i ma odwagę polemizować na tak poważne tematy należy mieć odwagę firmować je swoim imieniem.

 • mimi (AE7gpp), 2013-09-15 16:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Przemysławie - brawo Pana logika jest po prostu powalająca. To może pan mi powie gdzie idą pieniądze z inwestycji gminnych miejskich czy państwowych. Kto przy tych inwestycjach pracuje - Chińczycy. Człowieku nie ośmieszaj się. Rok 2013 koniec inwestycji miejskich, gminnych i państwowych ( ostatni rok budżetu UE) co i stagnacja. Prywaciarze nie wydaja kasy oni je po skarpetkach chowają. Koniunkturę nakręcają inwestycje miejskie i państwowe, Ludzie i tacy ignoranci pchają się do polityki.

 • barok (AE7gbI), 2013-09-15 17:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Stańczyk niech Pan lepiej zapozna się ze znaczeniem słowa keynesizm bo udawanie, że sie wszystko wie słabo wychodzi.

 • ne ne (AkNkcO), 2013-09-15 18:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niestety nie można się zgodzić "mimi", ponieważ inwestycje państwowe czy też samorządowe nakręcają koniunkturę na chwile i nielicznym a później wszyscy muszą przez długi czas takie inwestycje spłacać. Dosadnie to widać jakie zadłużenie publiczne musi dźwigać każdy obywatel od niemowlaka do starca ( około 20 tys. zł na głowę). Niestety wiele takich inwestycji kompletnie nie ma sensu ( nasze stadiony, które prawdopodobnie nigdy na siebie nie zarobią).

 • mimi (AE7gpp), 2013-09-15 18:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kredyt jest po to żeby z niego korzystać - ale z głową - jeżeli uważasz że np. pożyczka na inwestycję, która w efekcie będzie kosztować budżet 15% wartości to jest złę gospodarowanie to chyba się pomyliłeś. Inwestycje realizowane w mieście są dofinansowane z pieniędzy
  UE. Czyli efektywny koszt ich to np 30 % watrości inwestycji + odsetki od kredytu, albo koszty wykupu obligacji. Dzięki tym pieniądzom Bolesławianie i okoliczni mieszkańcy mieli pracę i źródło przychodu, a miasto czy gmina wpływy do budżetu z tytułu CIT. Więc wytłumacz mi cy to jest złę działanie bo ja w tym nic złego nie widzę. Inna sprawa są inwestycje - tutaj uważam że część jest nietrafiona, natomiast twierdzę, że żaden prywaciarz nie poczyni takich inwestycji jak jednostki budżetowe i to te inwestycje wielu firmom pomogł nie zbankrutować.

 • Stańczyk, 2013-09-15 22:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z rozbawieniem czytam niektóre komentarze. Ich poziom i opinie "ad personam" powodują że nie zasługują na polemikę.

 • 1
 • 2