Dom Pomocy Społecznej powstanie w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Dom Pomocy Społecznej powstanie w Bolesławcu.


 • Rickyy31 (ewQC9N), 2010-04-29 11:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Domy opieki na zachodzie to standard i niesamowity biznes, wiem, bo pracuje w jednym z nich. Idea jest fantastyczna tylko czy te rzeczy sa w jakikolwiek sposob uregulowane przez Ministerstwo Zdrowia? Otworzyc taki dom to jedno, ale zarzadzac takim domem to drugie. Jest to skompliowany proces, bo wiele rzeczy musi byc przemyslane i zaplanowane. np. w tym boleslawieckim domu beda 3 pietra, mam nadzieje ze winda tam tez bedzie zamontowana, bo nie wyobrazam sobie osoby starszej schodzacej z tego 3 pietra na parter, na posilki. Inna rzecz to kwestia oplat. Na zachodzie jest ustalona pewna stawka dziennie i w zaleznosci od zamoznosci takiego rezydenta naklada sie oplate. Jezeli ktos nie jest zamozny a mimo to chcialby w takim domu zamieszkac to opieka spoleczna albo kasa chorych doplaca do oplat zwiazanych z pobytem w takim domu. Inna kwestia jest klasyfikacja seniorow wedlug stopnia potrzeby opieki, tzn. osoby ktore jeszcze moga wiele rzeczy robic same sa na tak zwanym niskim poziomie opieki a osoby, ktore zalezne sa od pomocy innych, w tym przypadku personelu sa na wyzszym stopniu opieki i oni placa wiecej. Nastepna rzecza jest sam personel, ktory musi byc do takiej pracy przygotowany, np. pielegniarki. Rutyna w takich domach jest podobna ale jakze inna do szpitalnej. Tutaj trzeba planowac dlugotrwaly plan opieki dla rezydenta, bo ich pobyt w takim osrodku jest dluzszy od przecietnego pacjenta w szpitalu. Powinna byc terapia zajeciowa, fizjoterapia, tarapia muzyka itp. Mozna by jeszcze dlugo wymieniac... Mam nadzieje, ze bedzie to dom opieki z prawdziwego zdarzenia czego zycze sobie i naturalnie rezydentom, ktorzy tam zamieszkaja, zeby spedzic w nim jesien swojego zycia. Pozdrawiam.

 • to bardzo sielankowo i pieknie opisane i tak powinno bycjak jest u nas zapewne kazdy ogladal niejeden reportaz z tzw …domow spokojnej starosci…pozostaje nam miec nadzieje, ze moze jednak tym razem, moze wlasnie w Boleslawcu osrodek,ktory bedzie zajmowal sie ludzmi starszymi bedzie godny miana Domu Spokojnej Starosci

 • Synek chłopka roztropka (ANUrB8), 2010-04-29 19:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwne. Na ulicy Zwycięstwa była przychodnia zdrowia. Duży budynek super nadający się na dom opieki. W środku można było wymodzić nawet niewielki basen. Widać że tam zainstalowały się jakieś urzędy. Czy Pan Cezary mógł by nam coś na ten temat powiedzieć?

 • Obserwator (AtPxSu), 2010-05-01 01:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak mi tu kaktus wyrośnie to Ci się Cezary wypowie.

 • Agata (AtPxP6), 2010-05-02 12:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak napisał Rickyy 31 do każdej osoby która ma niższą emeryturę do pobytu w takim domu dopłaca opieka spoleczna lub kasa chorych, a u nas z tego co wiem na dopłatę muszą się złożyć dzieci lub rodzina, a jeśli taka osoba nie ma rodziny to do takiego domu się nie dostanie i będzie tak jak zwykle, jak żyła w biedzie tak umrze w biedzie.

 • 1
 • 2