Część psów z Zieleń-Planu przewieziono do Jeleniej Góry

Dyskusja dla wiadomości: Część psów z Zieleń-Planu przewieziono do Jeleniej Góry.


 • Max (eQ5PVA), 2009-09-09 19:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żenujące, a może Pani Ryżewska zainteresuje się przewozem pacjentów w naszym szpitalu powiatowym, gdzie przy 20st. Mrozie przewożono pacjentów z budynku do budynku na łóżkach z kółkami na stosowne badania. Ubrani w pidżamiki i koce starzy i schorowani musieli cierpieć te katusze. Ciekawe jak będzie w tym roku? Czy to jest zgodne z wytycznymi ministra transportu (pytam ironicznie)? A może zainteresować sie losem sierot oddawanych do domu dziecka, po których nikt nie płacze? A może los bezdomnych ze schroniska? Ludzie! O co tu chodzi? Lekarz weterynarii stwierdza, że psy są zdrowe i mogą jechać a tu lamenty i rozpacz, że kilka kundli za nasze pieniądze jadą w odpowiednich wg lekarza warunkach? A może lektyki pieskom zamówić i po dupci piórkiem smyrać? Co za świat? Gdzie ja żyję... ?

 • Loyce (AtPxPN), 2009-09-09 20:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może Twoim zdaniem najlepiej byłoby uśpić psy, bo jacyś zidiociali ludzie (chyba nie powinnam ich nazwać ludżmi) potraktowali te zwierzaki jak zabawki i po tym jak się nimi znudzili pozbyli się ich? Każde żyjące stworzenie zasługuje na szacunek i właściwe traktowanie. Tak samo ludzie jak i zwierzęta. A może Twoim zdaniem zwierzęta nic nie czują? Bardzo dobrze, że jest ktoś w tym mieście kto interesuje się losem tych zwierzaków. Trzymam za Was kciuki, nie dajcie się wykiwać urzędasom z magistratu, rzucającym słowa na wiatr.

 • Animalka (AN0rbm), 2009-09-09 20:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda słów na komentarz Maxa... To dopiero żenada i wstyd! A mówią, że o prawdziwym człowieczeństwie świadczy stosunek do zwierząt...

 • Max (eQ5PVA), 2009-09-09 20:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może przeczytasz art. ze zrozumieniem i odnajdziesz w nim opinię lekarza weterynarii? I nie wmawiaj tu, że nie rozumiem cierpienia zwierząt tylko "znaj proporcje mocium panie"... Ps. Płakałaś dziś na śmiercią kilkuset dzieci i ludzi zmarłych z głodu i aids w Afryce?

 • Ssak (AE7hEI), 2009-09-09 20:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ależ max ma dużo racji, że dla zwierzat mamy współczucie a dla ludzi nie... To sie nazywa zezwierzęcenie?

 • Te bezdomne zwierzęta to wyraz współczucia i miłości człowieka.2009-09-09, 20:24Płakać przyjdzie nam nad głupotą. -- niestety człowieka.2009-09-09, 20:25To nasz następny sukces gospodarczy -- a zużyte zwierzęta podsuniemy innym podatnikom -- Hurra.

 • Olo, 2009-09-09 21:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żenada ANIMALKO to to ,że jedna Pani z Kościuszki (slamsy) musi co dzień na JEDNYM rowerze wieźć trójkę dzieci rano do trzech szkół (bo do jednej nie dała rady załatwić ) I pewnie zimę też tak pojeżdżą . I nikt sie nie martwi w jakich warunkach będą jeździć . A tu kilka piesków przewieźli i wielkie halo " Pan doktor zbadał i wszystko oki.." Bez przesady . Jaka by miłość do zwierząt nie była to człowiek i tak jest ważniejszy.

 • Enka (AN0ZUX), 2009-09-09 21:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak się składa, że na śmierć tych ludzi z Afryki nie mamy akurat żadnego wpływu. Tylko garstka osób jest w stanie poświęcić swoje życie aby wyjechać do Afryki i pomagać potrzebującym. Warunkami w bolesławieckim szpitalu zapewne też się ktoś zajmuje. Sieroty także dostają wsparcie. Pani Ryżewska natomiast zajmuje się tymi psiakami i chwała jej za to. Ty Max za to nie robisz nic, siedzisz tylko z pryszczatym tyłkiem na fotelu przed komputerym i wietrzysz sensacje. Może sam zajmiesz się sprawą pacjentów? Dlaczego ma to robić Pani Ryżewska? Weź się puknij ciołku w łeb.

 • 112 (AtPGPi), 2009-09-09 22:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja mam propozycje, może Pani Ryżewska zakupi pojazd odpowiedni do przewozów psow, no i schronisko otworzy! Jestem za, jęzeli jest matka miłosierna dla kundelków które są karmione i maja opieke, a zapomina o psach wałęsających sie po ulicach, ale po co się przejmować jak mozna zablokować wywóz psów i chwalic sie swoja głup... Pani Ryżewska mam prośbe proszę się zając faktycznie bezdomnymi psami, a nie tymi co mają juz opiekę. Pozdrawiam SPZ :).

 • Max (eQ5PVA), 2009-09-09 22:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ot i Enka zaprezentowała poziom "miłośników zwierząt". No to zadam Ci pytanie: Wyobraź sobie, że znajdujesz się w płonącym budynku... Ogień jest już tak wielki, że musisz uciekać... na swojej drodze spotykach dziecko, a obok dużego psa... Możesz niestety zabrać jedno z nich... i proszę nie mów mi, że zabierzesz psa... Mam nadzieję, że to wyjaśni Ci o co mi chodzi. Pozdrawiam i dobranoc...

 • Zła (AN0Wzi), 2009-09-09 22:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Max... Wyobraziłam sobie ten płonący budynek. Wydaje mi się, że osoby przejmujące się losem zwierząt wykazują się na tyle dużym zaangażowaniem i empatią, że próbowałyby ratować i dziecko i psa. Za to ty zwyczajnie siedziałbyś w fotelu i, tak jak teraz, leniwie obserwował rozwój wypadków bez udzielenia pomocy komukolwiek. A pytania typu "dlaczego pomagają psom a nie sierotom" są po prostu głupie, bo prowadzą do dalszych (równie bezsensownych) pytań, np. po co pomagać sierotom, które są karmione i mają dach nad głową, skoro gdzie indziej dzieci umierają z głodu... Trzeba pomagać wszystkim potrzebującym, ale ani SPZ, ani żadna inna organizacja nie zajmie się wszystkim. Potrzeba wielu grup ludzi a każda z nich powinna zająć się innym problemem. Proponuję wszystkim zniesmaczonym poświęcenie się KTÓREMUKOLWIEK z problemów, bo złośliwe komentarze nie pomagają nikomu (nawet twoje płacze nad nieszczęsciem Afryki, Max).

 • Max (eQ5PVA), 2009-09-09 23:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak samo nie wiesz co ja robię i co bym zrobił, jak ja nie wiem co ty robisz... To samo mogę powiedzieć o tobie. Widać nie zrozumiałaś sensu moich wypowiedzi więc raczej nie będę z Tobą dyskutować... "znaj proporcje, znaj proporcje"... ehh'.

 • Darbo (eQ5PaR), 2009-09-10 00:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oczywiscie Max ma racje, sam mam psa i kota i jestem milosnikiem zwierzat, ale nie mozna popadac w jakies skrajnosci. Bardzo dodrze ze te psy przewiezli do schroniska.

 • Hycel (AE7eGQ), 2009-09-10 00:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto powinno im limuzynę wynająć. Pan weterynarz przyjechał - Manicure psom zrobione przed wyjazdem? Zrobione! Wyprowiantowanie na trzy dni wydane? Wydane! Panowie z Zieleń Plan się spisali. Apartamenty w Jeleniej przygotowane? Przygotowane! Leczcie się ludzie u psychiatry. Robić taką zadymę koło paru kundli. Niedługo wszystkie łańcuchowce trzeba będzie wypuścić, bo łańcuch to jest zniewolenie psa! Dziś psy, jutro koty a pojutrze szczury i myszy. Każdy ma prawo do odrobiny luksusu.

 • Enka (AN0Zea), 2009-09-10 01:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale kto tu robi zadymę, to raz. A dwa, cholera, gdyby napisali, że wieziono zwierzaki w przyczepie bez dachu, bez klatek i żadnych zabezpieczeń i w syfie niemiłosiernym, to byście obcinali wszystkim jaja i marudzili, że nikt tego nie dopilnował. A jak ktoś dopilnował i dobrze wykonał swoją pracę to macie do niego o to pretensje, że zajmuje się tym, a nie czym innym. Jesteście walnięci...