Martynka

Dyskusja dla zdjęcia: Martynka.


 • I to mi się podoba , dyskusja na temat zdjęcia a nie mojej osoby, później wrzucę to samo zdjęcie ale w innym wykonaniu bo to było wrzucone wyłącznie dla poruszenia dyskusji.Imię lub pseudonim , Panu dziękuję za komentarz, który jak zwykle kierowany jest w moją stronę a nie odnośnie zdjęcia.Po prostu żenada.Co do artystów, jedni nimi sa bo potrafią coś stworzyć niepowtarzalnego , pracują nad tym latami itp. Inni znowu potrafią coś fajnego stworzyć w zastraszająco szybkim tempie i są dobrzy bo nie stoją w miejscu. (Tacy zwykle mają pod górkę i zwykle komentarze są kierowane do osoby a nie na przykład zdjęcia -> czyżby zazdrość i zawiść ? )Pewnych rzeczy nie rozumiesz "imię lub pseudonim" i tego nie przeskoczysz.Po prostu myślisz "inaczej" :-) Pozdrawiam :-)

 • Imię lub pseudonim (AtJjB0), 2010-07-13 18:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale dlaczego przypisujesz to zazdrości? Dlaczego akurat Tobie trzeba zazdrościć fotografowania? To już nie ma na świecie innych rzeczy, w których czlowiek może się spełniac? Dziwne rozumowanie, jak dla mnie. "Inni znowu potrafią coś fajnego stworzyć w zastraszająco szybkim tempie i są dobrzy bo nie stoją w miejscu. (Tacy zwykle mają pod górkę i zwykle komentarze są kierowane do osoby a nie na przykład zdjęcia". To piszesz o sobie? No tez niezłe zadufanie :) czepiają się mnie, bo taki jestem świetny i tak mi zazdroszczą :) może właśnie dlatego wciąż komentują Ciebie, a nie zdjęcia :D.

 • Doskonale wiesz o czym pisze i nie musisz z siebie i ze mnie głupa robić ;-) Pewnie, że jestem dumny ze swoich zdjęć , porównując je ze zdjęciami na przykład bolesławieckich artystów na przykład z wernisażu :-)Ważne, że sprawia mi to ogromną przyjemność jak i moja praca wreszcie na swoim garnuszku.Szczęśliwy ? :-) Ps Jest jedna osoba, która robi piękne zdjęcia , potrafi niesamowicie bawić się światłocieniem ale nie zdradzę Ci kto to taki... Chciałbym kiedyś takowe robić :-) Pozdrawiam :-)

 • Co to ja widzę?Naprawdę robisz postępy w fotografii.-Przyswoiłeś nawet termin "światłocień" :-)Ale ostrzegam przed Tobą jeszcze wiele nauki.Musisz odkryć słowa : koreks ,negatyw, kuweta, ogniskowa,maskownica i wiele wiele innych :-)

 • Satyrze, doskonale wiem ile jeszcze nauki przede mną ;-) Szczerze pisząc człowiek uczy się całe życie...Wolę odkrywać co innego... ;-)

 • Zembaty (ArevQq), 2010-07-13 21:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ech norbert plączesz sie w zeznaniach. Tu piszesz ża masz lustrzankę z najniższej póki, gdzie indziej że za sam obiektyw dałes 4 x tyle co za obiektyw lustrzany proponowany ci do zdjęć księżyca zdecyduj się co mówisz. Piszesz że jastes amatorem a mimo wszystko reklamujesz swoją strone pod każdym prawie zdjęciem, z ciekawości tam zajrzałem i zauważyłem kategorię zdjęcia reklamowe i inne za które prawdopodobnie zainkasowałeś honorarium co oznacze że robisz zdjęcia zarobkowo a więc wg trgo kryterium nie jestes amatorem. Obiecałec też już kilkukrotnie że znikniesz z tego portalu ja już się nie mogę doczekać. I zauważyłem że "boli cię" wernisaż w forum... słusznie... bo twoim gniotom jeszcze bardzo dużo brakuje do poziomu tamtych prac. Dziwnie że też miałeś zorganizować wystwę i tego nie zrobiłeś. Czego zabrakło? Odwagi talentu czy jednego i drugiego?

 • Ech zembaty ;-) 1. Dokładnie z najniższej półki , lustrzanka to nie obiektyw ;-) 2. Dokładnie, amatorem, to, że mam własną stronę nic nie znaczy. Z ciekawości zajrzałeś i co ? Zobaczyłeś zdjęcia reklamowe. Zaraz naszła myśl , na pewno zainkasował... Niestety nie :-) Zrobiłem to za darmo bo lubię focić. 3. Pisałem , nie obiecywałem. Przez takich włąsnie jak Ty :-) Ale dlaczego mam rezygnować z czegoś co sprawia mi przyjemność :-) 4. Nie boli mnie. Miałem dwie propozycje odnośnie wystawy i zrezygnowałem. Robię to dla samego siebie i tyle. Niepotrzebny mi śmieszny wernisaż i reklama. Aby były ochy i achy , jakie to ładne zdjęcia. I na koniec dodam -> po co oglądasz moje gnioty ;-)Leć do forum :-) Pozdrawiam :-)2010-07-13, 21:38Ps Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal :-) Bo widzę ,że się strasznie zakręciłeś :-)

 • Franczesko, 2010-07-13 22:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Satyra.Masi nie ma kota i dlatego słowo kuweta może być mu obce.A na poważnie to po co kuweta do fotografi cyfrowej?Czepiłbym się jeszcze słowa negatyw, ale plik RAW jest w sumie negatywem, i tyle od strony technicznej.

 • Satyr bazuje na kliszakach na przykład Зенит lub Смена -> czyli historii ;-)O plikach RAW pewnie nie słyszał i musi się dokształcić ;-)Stare dobre czasy , ale wtedy moje zainteresowania były commodore 16 i pisanie programów w basicu, ech, stare dobre czasy ;-)

 • Obserwator (AE5Daz), 2010-07-14 06:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kolego Norbercie, życzę trochę pokory bo jak na razie to dopiero "raczkujesz" w świecie fotografii a puszysz się jak paw i proponuję więcej szacunku do miejscowych uznanych fotografów którzy mają lata doświadczeń i osiągnięć w tej dziedzinie. Jeśli chodzi o w/w zdjęcie to jako fotograf powinieneś wiedzieć, że "słoneczne plamy" nigdy nie wyglądają dobrze przy fotografowaniu portretu. O innych defektach, które wydobyłeś zamiast je możliwie zakamuflować napisali Ci już przedmówcy.

 • Szacunek mam do jednego fotografa, który jako jedyny potrafi coś pokazać i robi genialne zdjęcia.To, że jestem "niedzielnym cykaczem" i amatorem , bo faktycznie tak jest nie zmusza mnie abym komuś słodził kto robi zwykłe zdjęcia tylko dlatego, że ma jakieś tam osiągnięcia.To jest właśnie moje zdanie :-) Pozdrawiam :-)

 • Franczesko, 2010-07-14 09:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mz, czepianie się szczegółów technicznych jest wielkie G warte, albowiem:Dawałem swoje fotki do galerii, gdzie większością oceniających byli fotografowie, i zawsze można było się doszukać jakiś błędów, i dobrze można skorygować błędy i się poprawić.Natomiast gdy byłem ostatnio na wernisażu "Świat w obiektywie", obserwowałem oglądających tam ludzi. I co stwierdziłem? Że ludzie patrzyli na fotki i nie czy obiekt był w złotym środku czy nie, czy było coś obcięte źle skadrowane, po prostu patrzyli na zdjęcia i albo się podobało albo nie.Zdjęcia powinny być i technicznie dobre i ładne. Tylko nasuwa mi się pytanie czy zdjęcie złe technicznie nie może być ładne?Weźmy przykład: http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,galeria11548.php?gid=user&uid=909Zdjęcie od strony technicznej jest paskudne, ale po komentarzach widać że się podoba, a dlaczego? bo oceniający je ludzie mają gdzieś technikę tylko walory estetyczne. Natomiast fotki Masiego mimo że się podobają, to co niektórzy kierowani nie wiem, aby skrytykować bo Masi je robił a nie bo złe.Jaki normalny facet patrzy na łokcie? Masi rób stopy, fetyszyści też muszą coś mieć dla siebie. Tyle.2010-07-14, 09:48Dodam że jak by tą samą fotkę dodał ktoś inny, to by nie było głupich komentarzy.

 • Do franczesko (AE5Daz), 2010-07-14 10:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zdjęcie powinno być dobre a nie ładne.

 • Hehe (ANGUY0), 2010-07-14 10:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ładna fotka franczesko.

 • Franczesko, 2010-07-14 10:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zależy kto je ogląda. Jak turysta kupuję pamiątkową fotografię to tylko bo mu się podoba.Pewnie że dobry fotograf powinien robić dobre fotki, nigdy inaczej nie twierdziłem.