Po 4 lipca refleksji kilka…

Dyskusja dla wiadomości: Po 4 lipca refleksji kilka….


 • Literat (ANbBI3), 2010-07-08 15:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powoli zauważam u Pana zalążki grafomanii. Tekst o niczym, albo raczej o tym, o czym każdy wie.

 • pro_pain, 2010-07-08 15:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To jest oczywiste, że gra się dopiero zaczyna. Dla Platformy, kampania rusza właśnie teraz. Przecież przed nami już nie długo kolejne wybory. Platforma teraz będzie bardzo ostrożna, żeby nie popełnić żadnych gaf. Kolejnym aspektem jest to, że straciła swoje wieczne alibi. Teraz mają większość w sejmie, oraz własnego prezydenta. Nie mogą już się zasłaniać tym, że wcześniejszy prezydent wetował. Teraz wszyscy będziemy patrzeć na poczynania PO. I ci co zaufali partii i dali jej szansę na lepszą Polskę, oraz przede wszystkim zwolennicy PiS'u na czele z Kaczyńskim. Do gry również wejdzie Pan Napieralski, jak słusznie zauważył Pan Rosiński, będzie mówił że i Komorowski jest zły i Kaczyński. Będzie po prostu siebie promował. Jak pisałem wyżej Platforma będzie teraz spokojna i uważna do zbliżających się wyborów. Kto na tym straci My, obywatele, nikt inny. Zamiast działać na rzecz Polski, zacznie się kolejna gra między partiami. Cała polityka obecna, to jedna wielka kampania wyborcza. A więc uważam, ze ten miesiąc walki o ludzi, nie skończył się, a dopiero się zaczyna. Dla mnie czy będzie przy rządzie PO, PiS, SLD, czy stowarzyszenie bractwa picia piwa nie ma większego znaczenia. Nie interesują mnie już obietnice, tylko działanie. Każdy obywatel Polski ma taką nadzieję, że będzie lepiej. Czekamy na działania, a nie na puste słowa. Jeśli Platformie się uda, ludzie na pewno to zauważą i poprą w kolejnych wyborach. Jeśli nie to PiS będzie próbował naprawiać Polskę. Ale kiedy ma być dobrze, jak nadrzędnie się stawia interes własny nad interesem kraju. Czas zakończyć wojnę o pozyskiwanie ludzi, marketing, ogłupianie, populizm, i traktowanie ludzi jako marionetki. Czas w końcu zacząć działać!

 • grażyna, 2010-07-08 15:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witaj Robercie, to już nas jest dwa grafomany ;)
  Dobry tekst. Pięknie opisana kampania przemian Kaczyńskiego. I doskonale zadane pytanie. Na którego Kaczyńskiego głosowali jego wyborcy? Mi się zdaje, że jednak nie na gołębia pokoju, a na mściciela krzywd naszych od Niemca i Rosjanina zadanych chyba od... Cedyni? Z braku wojen polsko - ruskich i polsko - niemieckich oraz wyjazdu Żydów do Jerozolimy, jak i ukrytych Masonów - gnębić będą nas - swoimi postami. Cóż, chcemy, nie chcemy, Polakami będąc, mus cierpieć :).

 • Cham (AHeejx), 2010-07-08 15:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale wy biedni i w dodatku cierpiętnicy. Współczuje z całego serca.

 • grażyna, 2010-07-08 16:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja wiem, Chamie, że jak gdzieś bije współczujące dla mnie serce, to tylko w Twej piersi :) A w ogóle coś taki poważny w taki piękny, słoneczny dzień? Trochę dystansu... nieśmiało zaproponuję :).

 • Ala (AN0Xnb), 2010-07-08 16:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Głosowałam na Jarosława Kaczyńskiego i tego sprzed i po katastrofie. Wrogość widziałam tylko w wykonaniu Palikota, Tuska, Nowaka i Komorowskiego. Ale może wynika to z faktu, że oglądamy inną telewizję, słuchamy innych publicystów i czytamy inne portale internetowe!

 • Cham (AHeejx), 2010-07-08 16:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Intuicja Cię nie myli, Grażyno. Więc pozwól, że napisze kilka słów zupełnie szczerze. Oczywiście nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale ciągle wierzę, że kiedyś gruntownie je zweryfikujesz. Uważam Cię za kwiat inteligencji w tym mieście i postać wybitną. Jednocześnie boję się dalszego procesu formatowania Twoich przekonań. - Stajesz się matowa... taka matówka platformy. W miarę możliwości czasowych będę Tobie dogryzał, jak pozwolisz. :).

 • Miki (AztDNF), 2010-07-08 16:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak Grazyno to cierp a moze w cierpieniu ulzy CI tusk.

 • Juras (AN0uCH), 2010-07-08 17:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawda jest taka że dzieci straszy się babą jagą a dorosłych Polaków Kaczyńskim. Gdyby nie to że tak wielu ludzi dało się nabrać na historyjkę o "brzydkim kaczątku" które chce nas skłócić ze wszystkimi to "Bronek" nie miałby takiego poparcia a ludzi przejrzeliby na oczy jaką kukiełkę premiera mają mieć za prezydenta. Oczywiście porównanie to działa w obie strony, gdyby nie "Komor" to Kaczyński nie miałby takiego poparcia a większość głosujących na niego wybrałaby innych kandydujących. W ten prosty sposób zrobiono z wielu Polaków dzieci a większość tych która poszła głosować nie zrobiła tego zgodnie ze swoim sumieniem lecz po to by ten drugi się nie dostał. Zresztą jest jeszcze coś takiego jak nieznajomość polityki ale poparcie PO bo oni są trendy a na PIS jest passe. P. S. Czy wyborcy pamiętają czym się w Polsce kończy oddanie władzy jednej partii politycznej?

 • Olek k (ANx1sa), 2010-07-08 17:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie brodaczu właśnie zniszczył pan mi 10 minut mojego życia.

 • korsykanin, 2010-07-08 17:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zadawanie pytań wyborcom Kaczyńskiego jest założeniem że są to ludzie myśląc, co jest z gruntu fałszywe, gdyż gdyby myśleli nie głosowali by na niego.

 • Słońce peru (ANG8jh), 2010-07-08 17:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Korsykanin - podobnie jak przytłaczająca większość wyborców Komorowskiego. Człowiek myślący i wykształcony głosu nie odda głosu na socjalistę niezależnie czy jest to socjalista z popularnej PO czy niepopularnego PiS.

 • Gość, 2010-07-08 17:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie za bardzo podoba mi się podejście pana Rosińskiego do wyborców J. Kaczyńskiego. Można by odnieść wrażenie, że są mądrzy Polacy którzy wiedzą jak i na kogo głosować, i ci inni, może mniej rozumni, nie umiejący dokonać właściwego wyboru. Może w swoim felietonie nie ujął pan innych powodów oddania głosu na Kaczyńskiego. Według mojego uznania był to wybór między większym a mniejszym złem. Nie twierdzę, że Kaczyński to idealny kandydat na prezydenta, jednakże Komorowski nie zaskoczył niczym niezwykłym, czego dowodem był systematyczny spadek poparcia. Zamiast zyskiwać przewagę, tracił ją. Niektóre działania PO są wg mojego uznania niepokojące np. ustawa hazardowa. O tym, że ustawa hazardowa miała wprowadzać Rejestr Stron i Usług Niedozwolonych, słyszał chyba każdy. W przyszłości mogłoby to doprowadzić do nadużyć i takiej cenzury jaką mają w Chinach. Poza tym nie wiem po co Komorowski obiecywał chociażby te 1000 km autostrad w ciągu 500 dni, czy inne obietnice. W każdym razie życzę mu powodzenia w realizacji wyznaczonych celów, ponieważ one będą służyły wszystkim.

 • Olek k (ANx1sa), 2010-07-08 17:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Korsykanin twoi starzy to żydy i cygany.2010-07-08, 17:24Tata ci do wanny właził? Co się stało z twoją twarzą.

 • korsykanin, 2010-07-08 18:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słońce Peru ja głosowałem na Komorowskiego pomimo bzdurnych obietnic o zachowaniu KRUSU, przywilejów emerytalnych i innych herezjach. Ja głosowałem na niego z nadzieją że kłamał, wiedząc, że bez tych kłamstw motłoch na niego nie zagłosuje i PO nie przeprowadzi prawdziwych reform.