Św. Maria de Mattias – patronka Bolesławca od dwóch lat

Dyskusja dla wiadomości: Św. Maria de Mattias – patronka Bolesławca od dwóch lat.


 • Nauczycielka (ANys36), 2010-05-18 05:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trudno dać wiarę że to jest XXI wiek.

 • -- (eB0Fc9), 2010-05-18 06:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jestes slabiej wiary. To jest naprawde XXI wiek. Zreszta po co Tobie wiara. Jestes niewierzaca.

 • Nauczycielka (ANys36), 2010-05-18 07:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moja wiara jest silniejsza niż myślisz. To wiara w ludzi i normalność. Wiara w rodzinę i przyjaciół. Wiara w sprawiedliwość.

 • -- (eB0Fc9), 2010-05-18 07:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jednak wierzaca jestes. Gratuluje silnej wiary.

 • Pixar (ANI7T7), 2010-05-18 07:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziś pójdziemy do kościoła jest święto mowi 80 letnia schorowana staruszka do koleżanki. Przecież ty nie możesz chodzić miałaś niedawno operacje na te noge, sasiedzi chodzą tobie po zakupy. Jestem starsza to mi się należy, dlaczego mieli by mi nie pomóc. No dobrze odpowiada koleżanka, ale czy to troszke nie wykorzystywanie skoro możesz chodzic i ciągniesz mnie dzisiaj na święto patronki. To nasz obowiązek być tam w tym dniu Tam będą bardzo ważni i wysoko postawieni ludzie. A co będzie kiedy zobaczy ciebie Pani dr Piestrak ona ciebie leczyła na ta noge. A gówno mnie to obchodzi idziemy i już, a ty cos taka czepliwa może ty do tych jechowych należysz. Nie no co ty opowiadasz martwie się o twoje zdrowie. O moje zdrowie się nie martw martw się o siebie jak nie chcesz isc to sama się tam jakos dowleke choc bym miala skonac musze tam być. Jak chcesz mogę isc z Toba. Pojdziemy już o wpół do szostej zajmiemy miejsca. Ale ty lubisz dlugo pospac nawet w niedziele nigdy nie chodzilas tak wczesniej do kościoła tylko w poludnie. Idziesz czy nie. Ide ide.

 • Nauczycielka (ANys36), 2010-05-18 08:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wierzę też że kościół się opamięta i zacznie dalej szerzyć posługę religijną rezygnując z dojenia publicznej kasy. Dla wierzących Bóg honor ojczyzna a dla pozostałych to samo bez boga.

 • -- (eB0Fc9), 2010-05-18 08:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No i dobrze, Ty masz Twoja silna wiare, pozwol innym wierzyc tez w to, co uwazaja za sluszne. Wierzacy, ktorych jest wiekszosc, tez placa podatki. Trzymaj siw Twojej wiary, zycze Ci, aby byla coraz silniejsza. --.

 • Grzech (AkNrD0), 2010-05-18 09:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do -- jak taki człowieku wierzący jestes to odwołuje cię do bibli jak to Jezus pogonił kupców ze świątyni, czyli właśnie was tych którzy kupczą w świątyniach i stawiają marmurowe borzki. Czy wy od psełdo wiary zdajecie sobie sprawę ile dzieci głoduje w bolesłwcu, nakarmcie ich kapliczkami się nie najedzą i nie ogrzeją sie wnich nawet jak by chciały bo pozamykaliście na cztery spusty a otwieracie tylko kiedy kase można zrobić. Przepraszam za błędy ale jestem obcokrajowcem i dopiero uczę się polskiego.

 • mysle Grzech, ze do konca nie zrozumiales wypowiedzi tyldy.wiara jest nie tylko w Boga czy swiatynie...Wiara jest rowniez w ludzi i w siebiepozdrawiam

 • Tomtom (ANIwkK), 2010-05-18 10:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kryzys wiary w naszym pięknym kraju jest nieunikniony. Dopóki nie zmieni się podejście księży do wiernych. Ja tu wy tam. Ja na ołtarzu - Wy słuchajcie. Wy durni - ja wszystkowiedzący. Moja znajoma niedawno miała chrzciny swojego dziecka w Niemczech. Szczęka mi opadła. Proboszcz udostępnił świetnie wyposażoną salę z kuchnią na iprezę po kościele, praktycznie za darmo, w czasie mszy chodził po kościele z mikrofonem nagłownym, siadał z wiernymi, uśmiechał się, nie było półgodzinnych ogłoszeń duszpasterskich. Ogólnie nie ma tego dystansu, który tak bardzo wyczuwany jest u nas w kościele. Byłem na mszy w niedzielę i zwróciłem uwagę że choć frekwencja jest mniejsza niż u nas to procentowo większość ludzi to osoby przed 40 rokiem życia - u nas wiekszość to dziadki i babki zapatrzone w księdza jak w samego boga.

 • Pixar (ANI7T7), 2010-05-18 11:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cynizm i obłuda koscioła który głośno mówi o obronie zycia od samego poczęcia, jest przeciw aborcji a także metodzie in vitro twierdząc że to wszystko jest "zbrodnią przeciw człowiekowi" Kosciól broni prawa do życia tych co sam później krzywdzi. Kościol katolicki ma pelna gebe pustych frazesow na temat "godności człowieka" "ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci" " poszanowania człowieka i jego prawa do godnego życia". Nie bede pisal o aferach z siostrami zakonnymi bijacych i znęcających się nad dziecmi w przytułkach katolickich zbuntowanych ludziach przeciuwko księżom którzy biją i molestują dzieci. Wniosek jest prosty Kosciol broni życia od momentu poczęcia tylko w jednym calu aby katoliski ksiądz mógł wykorzystywać i bić dzieci a sisostry zakonne mogły się fizycznie i psychicznie znęcać nad dziecmi których kosciol bronił prawa do życia. Czy to nie szczyt cynizmu i zakłamania?

 • Mika (AtPxPL), 2010-05-18 13:36 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A może popatrzycie na to wydarzenie z innej strony. Został uratowany barokowy zabytek, który od wielu lat popadal w ruinę.

 • Zabytek uratowany a dla ratowanie Nikoli rodzice muszę kwestować http://www.istotneinformacje.pl/boleslawiec,a4880.php.2010-05-18, 14:46Kto decyduje o priorytetach?

 • -- (eB0Fc9), 2010-05-18 14:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja wam powiadam: wszystko to co sie mowi przeciwko Kosciolowi, jesli nie jest mowione wewnatrz Kosciola, jest absolutnie pozbawione sensu i znaczenia.

 • Największy sens ma życie i zdrowie człowieka - Kto daje prawo jednym aby poświęcali to w imię swoich przekonań i ambicji. Najpierw człowiek a potem wszystko inne.