Czy bezrobocie maleje?

 • Maks, 2006-07-11 10:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ostatnio słyszy się, że w naszym mieście spada bezrobocie? Czyja to zasługa? Podaje się, że to zasługa działań biura PRACY...... Pewnie w jakiej części tak, ale jest to przede wszystkim efekt wyjazdu Bolesławian za granicę. Ale tego się nie mówi , bo po co?

 • Marcin, 2006-07-12 18:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Statystyki podawane przez urząd pracy nie odzwierciedlają rzeczywistej liczby ludzi pozostających bez pracy. Nie każdy zarejstrowany bezrobotny nie ma pracy (są osoby zarejestrowane w urzędzie i pracujące na czarno). To co podaje urząd w statystykach to liczba zarejestrowanych bezrobotnych. Nie wiadomo ilu jest bezrobotnych niezarejestrowanych. Wiosną i latem spada liczba bezrobotnych wskutek podejmowania przez ludzi prac sezonowych.

 • Maks, 2006-07-14 10:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To prawda co napisałeś Marcin. ale nie do końca. Takich ludzi, o których napisałeś jest coraz mniej, bo ludzie nie mają korzyści z takiej rejestracji. Wielu bezrobotnych nie rejestruje się, bo to im nic nie daje, a w statystykach przez to bezroboecie spada. Należy jeszcze dodać to, co ja napisałem wcześniej. Stratystyki zatem wykorzystuje się do propagandy.!!!!!!!!!!

 • MirekWo, 2006-07-20 22:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Maks napisał(a):To prawda co napisałeś Marcin. ale nie do końca. Takich ludzi, o których napisałeś jest coraz mniej, bo ludzie nie mają korzyści z takiej rejestracji. Wielu bezrobotnych nie rejestruje się, bo to im nic nie daje, a w statystykach przez to bezroboecie spada. Należy jeszcze dodać to, co ja napisałem wcześniej. Stratystyki zatem wykorzystuje się do propagandy.!!!!!!!!!!Maks - Ty proroku, propaganda rusza pełną parą - wybory samorządowe - tuż, tuż.

 • Zyczliwy, 2006-07-20 23:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Maks napisał(a):To prawda co napisałeś Marcin. ale nie do końca. Takich ludzi, o których napisałeś jest coraz mniej, bo ludzie nie mają korzyści z takiej rejestracji. Wielu bezrobotnych nie rejestruje się, bo to im nic nie daje,.................I tu się mylisz. Zarejestrowany bezrobotny nie ważne jaki ma status w Urzędzie Pracy. Otórz każdemu bezrobotnemu przysługują darmowe świadczenia medyczne z racji zarejestrowania w UP i za to że ów urząd odprowadza za tekiego skladki. To jest bardzo istotna sprawa, którą gro ludzi pomija a dziwi się jak trzeba płacić z kieszeni, nawet za przyjazd pogotowia.

 • MirekWo, 2006-07-21 09:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zyczliwy napisał(a):I tu się mylisz. Zarejestrowany bezrobotny nie ważne jaki ma status w Urzędzie Pracy. Otórz każdemu bezrobotnemu przysługują darmowe świadczenia medyczne z racji zarejestrowania w UP i za to że ów urząd odprowadza za tekiego skladki. To jest bardzo istotna sprawa, którą gro ludzi pomija a dziwi się jak trzeba płacić z kieszeni, nawet za przyjazd pogotowia.Życzliwy wiem że mówisz na temat, ale ja nie bardzo rorumiem twój wywód "darmowe świadczenia medyczne". Choć powszechnie postępuje w coraz większym stopniu, odpłatność za świadczenia medyczne, pomimo obniżki producentów leków i refundacji państwa.Tak na marginesie, po co wzywać w prostych przypadkach pogotowie ratunkowe, lepiej wezwać Taxi... taniej!P.S. Przepraszam za dwa następne, moje posty!.

 • zasiu, 2006-08-01 13:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W mieście spada bezrobocie? Hmm... policzymy ludzi, którzy są zameldowani w Bolesławcu, a:1) Z braku pracy idą na studia2) Wyjeżdzają za granicę za pracą3) Pracują w innych miastachWszyscy wpływają pozytywnie na statystyki, choć żaden z nich pracy w Bolesławcu nie znalazł. Żal, że władze miejskie cieszą się z masowego exodusu młodzieży, bo słupki lepiej wyglądają.

 • MirekWo, 2006-08-01 14:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  zasiu napisał(a):W mieście spada bezrobocie? Hmm... policzymy ludzi, którzy są zameldowani w Bolesławcu, a:1) Z braku pracy idą na studia2) Wyjeżdzają za granicę za pracą3) Pracują w innych miastachWszyscy wpływają pozytywnie na statystyki, choć żaden z nich pracy w Bolesławcu nie znalazł. Żal, że władze miejskie cieszą się z masowego exodusu młodzieży, bo słupki lepiej wyglądają.Dodam:4) Ochoczo i dobrowolnie, wstępują do wojska (dawniej nie chętnie), by porawić swój byt.

 • Pepe, 2006-08-01 15:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chciałbym zobaczyć te statystyki. Ilu jest bezrobotnych i ile osób pracujących, a ile osób niezarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Większość moich znajomych woli wyjechać z miasta bo nie ma pracy, a jeżeli jest to za najniższą krajową. Bardzo dużo wykształconych ludzi woli wyjechać za granice. Napewno duża ilość mieszkańców pracuje na czarno w tym młodzi ludzie, którzy na czas wakacji chcą troszkę dorobić.

 • MirekWo, 2006-08-01 18:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pepe, umknęło Ci coś. A to że bardzo dużo osób wyjechało bez kwalifikacji i bez znajomości języka i mimo to są chetnie zatrudniani ludzie.

 • zasiu, 2006-08-02 13:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  MirekWo napisał(a):Pepe, umknęło Ci coś. A to że bardzo dużo osób wyjechało bez kwalifikacji i bez znajomości języka i mimo to są chetnie zatrudniani ludzie.Co to za różnica, czy mają kwalifikacje, czy nie? Problem w tym, że miasto nie stwarza możliwości znalezienia pracy zarówno dla jednych, jak i drugich.

 • MirekWo, 2006-08-02 23:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  zasiu napisał(a):[quote:46b329002f="MirekWo"]Pepe, umknęło Ci coś. A to że bardzo dużo osób wyjechało bez kwalifikacji i bez znajomości języka i mimo to są chetnie zatrudniani ludzie.Co to za różnica, czy mają kwalifikacje, czy nie? Problem w tym, że miasto nie stwarza możliwości znalezienia pracy zarówno dla jednych, jak i drugich.Są takie zawody i profesje, że kwalifikacje i staż jest niezbędny. W każdym kraju są podobne kryteria.

 • mick, 2006-08-26 19:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Miasto czy państwo nie jest od tego zeby wszystkim zapewniac czy stwarzac miejsca pracy - poprzedni ustrój juz dawno sie skonczyl. dla niewykwalifikowanych sa darmowe kursy w UP w celu zdobycia chociaz malego doswiadczenia w celu podjecia konkretnej pracy (w okolicy czy za granicą potrzbuja ludzi z chociaz minimalnym doswiadczeniem). Ale wiekszosci bezrobotnych bez prawa do zasiłku nic sie nie chce robic - bo po co?, przeciez panstwo sie mna zaopiekuje - zapomogi, pomoc społeczna... i kolo sie zamyka. Lepiej nic nie robic, pic wino w bramie i dziwic sie ze nie jest coraz gorzej.Miedzy innymi takie podejscie ludzi do tematu "praca" powoduje ze mamy najwieksze w UE bezrobocie.[/quote]

 • MirekWo, 2006-08-26 19:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  mick napisał(a):Miasto czy państwo nie jest od tego zeby wszystkim zapewniac czy stwarzac miejsca pracy - poprzedni ustrój juz dawno sie skonczyl....Zgoda już nie powróci.mick napisał(a):... Ale wiekszosci bezrobotnych bez prawa do zasiłku nic sie nie chce robic - bo po co?, ... przeciez panstwo sie mna zaopiekuje - zapomogi, pomoc społeczna... To już domena nowego systemu, nie wolnego od wad i obietnic socjalnych j.w. Zapewme zostanie utrzymany, przed gniewem i wystąpieniem ludu w propozycjach "wielkiej koalicji".

 • mick, 2006-08-26 20:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  napisał(a):To już domena nowego systemu, nie wolnego od wad i obietnic socjalnych j.w. Zapewme zostanie utrzymany, przed gniewem i wystąpieniem ludu w propozycjach "wielkiej koalicji".Zgadza sie, to system ze spora liczbą wad, w tym i tych zwiazanych z nadmiernym naciskiem na opiekunczą role państwa. nic na to w pojedynke nie poradzimy. :evil: Co do koalicji - to w poniedzialek sie okarze czy jest taka wielka - ja obstawim podwojne wybory jesienią.