Fontanna w Rynku?

 • bolek, 2006-02-17 03:17 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co sądzicie o pomyśle, aby przy okazji renowacji płyty rynku umieścić tam fontannę, np. na wzór tej w Poznaniu, bo np. ta nowa Wrocławska osobiście nie za bardzo mi się podoba. Mamy w okolicach miasta fajny piaskowiec- dlaczego by z tego nie skorzystać?(być może lepszy byłby granit) Można by dołożyć trochę elementów miedzianych - miedź wiąże się w pewien sposób z naszym regionem. Wyobrażam sobie, że projekt i wizualizację 3D powinien wykonać wykonać oczywiście dobrej klasy designer. Trzeba by ogłosić konkurs na projekt, a później na wykonanie. Wyobrażacie sobie jak fajnie byłoby w lecie przay takiej fontannie? Wyobrażam ją sobie po tej stronie rynku gdzie obecnie stoi garniec - lub od strony kościoła(tam jest najsłoneczniej, a fontanna nie powinna stać w cieniu). Garniec można by przenieść np. w zaułek po drugiej stronie rynku :wink: ponieważ jego design IMHO nie powala.A może macie jakieś inne pomysły? Czy może życie tak was już dobiło, że tego typu artystyczno-burżuazyjne pomysły uważacie za niewarte poświęcenia uwagi, lub wręcz niemoralne?

 • bolek, 2006-02-17 05:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  To chyba nie był Poznań, ale gdzieś w necie, a może i nie w necie widziałem fajną starą fontanne w jakimś polskim czy europejskim mieście. Nie mogę sobie przypomnieć gdzie to było. Nie chodziło mi o to aby to była kopia. Tylko mniej więcej chciałem zobrazować całą rzecz na jakimś przykładzie.

 • Marcin, 2006-02-17 22:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tą fontanną w rynku to ciekawy pomysł. Wcześniej w mieście uruchomiono dwie inne fontanny (koło Łajby i koło Starego Teatru) ale o ile wiem tą drugą uszkodzili złodzieje.... Tak więc fontanna w rynku mogłaby być ale proponuję jej lokalizację w zasięgu kamery monitoringu.

 • bolek, 2006-02-18 00:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mała prośba do Admina - jeśli to możliwe, to nie miałbym nic przeciwko temu - a wręcz przeciwnie :wink: aby zmienił on tytuł wątku na np. "Fontanna w Rynku" bo obecna nazwa nic nikomu nie mówi.

 • Tegie, 2006-02-18 15:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Świtny pomysł z fontanną!!Ciekawią mnie tylko koszty. Pomijająć już budowę, która pochłonęłaby pewnie sporo pieniędzy. Zastanawiam się, ile kosztowałoby roczne utrzymanie obiektu? Nie obciązyłoby to zbytnio budżetu?Jeśli takowa fontanna powstanie, to mam nadzieje, że nie bedzie to byle jaki okrągły murek z sikającą ze środka wodą, tylko duży, wymyślny i ładnie oświetlony obiekt. Licze na ciekawe projekty architektoniczne. Bo po co w rynku kolejne "straszydło"? Gliniany dzban wystarczy...

 • Anonymous, 2006-02-19 20:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale macie pomysły :!: I co jeszcze :?: jest fontanna w parku na sądowej i wystarczy.Jeżeli już to napewno widział bym powrót na rynek LWÓW z ulicy kubika.

 • Master, 2006-02-19 22:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  jak dla mnie fontanna to świetna sprawa.

 • Reklama

 • Tegie, 2006-02-20 20:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Artur: Tak, niewątpliwie ta przepiękne fontanna na Sądowej jest chlubą naszego miasta... :shock: Ładna architektonicznie fontanna w rynku by się przydała. Tylko moim zdaniem projekt musi być ciekawy. Żeby nie było tak, że zostanie zbudowany byle jaki gniot tylko po to, aby był.Według mnie powinien być to wytwór o futurystycznych kształtach (tylko nie taki jak we Wrocławiu, bo ten jest okropny :) - ale oczywiście to kwestia gustu...), ładnie oświetlony w nocy, dookoła ławeczki....

 • Anonymous, 2006-02-26 13:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zrobcie to, swietny pomysl, niech bedzie jeszcze jeden dodatkowy produkt polski w naszym miescie, ktore niektorzy Niemcy uwazaja w dalszym ciagu za swoje miasto i mysla ze My Polacy tylko rujnujemy to co oni Niemcy musieli zostawic na nasza pastwe.

 • Anonymous, 2006-03-06 11:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a moze tak zbudować ja na wzór filiżanki z ceramiki?

 • Anonymous, 2006-03-06 17:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  bodek napisał(a):a moze tak zbudować ja na wzór filiżanki z ceramiki?Hmmm, jak na mój gust to to wieje troszke kiczem... Ale kto wie? Jeżeli projekt byłby ciekawy to czemu nie? Ale moze zamiast jednej filiżanki coś większego? Powiedzmy cała zastawa? Albo wymyślna fontanna z wplecionym tylko motywem ceramiki (pawie oczko)?

 • Anonymous, 2006-03-06 21:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja miałem na myśli coś w tym stylu co by wyglądało tak jakby stało tu od stuleci, jak np. to :wink: : http://studiopg.com/foty/pozdzien14/pd_14_41.jpg[/img:fc46cdb2ec] lub z innej beczki - coś awangardowego i niewymyślnego, bardzo współczesnego - jakieś bryły geometryczne, szkło, metal, światło.autor fot. subs

 • Anonymous, 2006-03-06 21:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przykładowy widok przykładowej fontanny z lotu ptaka:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/90/Poznanzgory.jpg[/img:13eeb712e8][color=#FF0000:13eeb712e8]Mam pomysł. Może zamieszczajcie tu najbliższe waszemu gustowi propozycje w formie graficznej - fotki, rysunki, renderingi...[/color:13eeb712e8][/img]

 • Anonymous, 2006-03-06 21:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Hmmm, myślałem o czymś innym. Te wszystkie kamienne konstrukcje są jakieś takie...smętne i ponure.Może coś futurystycznego, barwnego, z mieniącymi się kaskadami wodnymi a nie małą sikającą strużką? Coś na kształt Wrocławskiej [tylko ładniejszej]???

 • bolek, 2006-03-06 22:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Michał napisał(a):Hmmm, myślałem o czymś innym. Te wszystkie kamienne konstrukcje są jakieś takie...smętne i ponure.Może coś futurystycznego, barwnego, z mieniącymi się kaskadami wodnymi a nie małą sikającą strużką? Coś na kształt Wrocławskiej [tylko ładniejszej]???Nie wszystkie kamienne tak ponuro wyglądają. Może to wina pogody fotek, lub konkretnych przykładów. Wody zawsze może być więcej (wtedy najlepszy byłby obieg zamknięty) Jeśli nowoczesna, to moim zdaniem nie powinna być zanadto fikuśna. Najlepsza byłaby jakaś lekka optycznie, geometryczna, jednakże nie nudna, nie kiczowata i nie prostacka forma ze szkła.

 • 1
 • 2

Reklama