Nie handluj zwierzętami swymi

Dyskusja dla wiadomości: Nie handluj zwierzętami swymi.


 • genius, 2012-01-10 14:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  " Za to pierwsze grozi areszt lub mandat od 20 do 500 zł – dodaje. ".

  No to co mi Kredka pisała że do 100. 000 zł kara... troche przekoloryzowała na to wychodzi. Tak czułem, że mandaty są znikomego kalibru, a areszt to juz skrajna ostateczność. :-)

  " Będziemy karać za sprzedaż, a nie za rozdawanie psów czy kotów ".

  Tyle dobrego, że nie będą ścigać ludzi którzy za darmo oddają zwierzaka, to byłoby już dręczeniem ludzi. :-).

 • kalla, 2012-01-10 14:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  No! wreszcie wszystko jasne.

 • ela, 2012-01-10 15:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "... mają więcej informacji o tym, kto nielegalnie rozmnaża zwierzęta domowe na handel – mówi komendant straży miejskiej."

  Widziałam dziś na targowisku, jak się same rozmnażały. Piesek podobny do husky i kudłata suczka. Ni to ukarać mandatem, ni pogonić.

 • Kredka, 2012-01-10 15:38 Cytuj Zgłoś nadużycie
  genius napisał(a): " Za to pierwsze grozi areszt lub mandat od 20 do 500 zł – dodaje. ". No to co mi Kredka pisała że do 100. 000 zł kara... troche przekoloryzowała na to wychodzi. Tak czułem, że mandaty są znikomego kalibru, a areszt to juz skrajna ostateczność. :-)

  No tą kwota to i ja jestem zdziwiona .Pani z SM przez telefon inaczej mi mówiła.

 • zyta (AN0J9z), 2012-01-10 17:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ... "Niektórzy internauci pytają, co z ogłoszeniami w Internecie o sprzedaży zwierząt. – Policjanci, którzy patrolują strony internetowe, mogą zainteresować się osobami, które umieszczają tego typu ogłoszenia – odpowiada rzeczniczka policji. – Jednak podstawą do ukarania jest złapanie osoby handlującej na gorącym uczynku.

  Zachęcamy do dyskusji na temat nowelizacji ustawy na naszym forum. ".

  Pozwalanie na umieszczanie takich ogłoszeń nie jest w porządku, a wy na to zezwalacie, więc wg mnieW PORZĄDKU NIE JESTEŚCIE.
  Nie mam zamiaru tutaj nic więcej pisać, aby statystyk nie nabijać, bo o to tylko wam chodzi. Nie o dobro zwierząt. Sprawę pozostawiam ocenie internautów i Waszemu sumieniu. Życzę spokoju sumienia i spokojnych snów.

 • Jakoś to będzie (AtPx8c), 2012-01-10 17:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zaraz zaraz: nie można sprzedawać poz miejscem chowu lub hodowli. Czyli? Reszte sobie sam dopowiedz.

 • zyta (AN0J9z), 2012-01-10 17:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli to do mnie, to czytaj dokładnie ustawę "zarejestrowanej", a nie u P. Marcelinki w domku...

 • Anonim (AtPx8c), 2012-01-10 18:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  << Ustawodawca, tworząc nowy przepis, postanowił zlikwidować niehumanitarny handel psami i kotami w przypadkowych miejscach. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, która weszła w życie 1 stycznia 2012 r., zabrania sprzedawania i kupowania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach oraz poza miejscami ich chowu lub hodowli. Zabronione jest również rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych.

  Zwierzęta można nabywać tylko w schroniskach oraz od zarejestrowanych hodowców, jedynych, którzy mają prawo zwierzęta rozmnażać na handel. – Będziemy karać za sprzedaż, a nie za rozdawanie psów czy kotów – mówi rzeczniczka policji >>.

  Komentuje artykuł. Jak dla mnie to wystarczy. Pod płaszczykiem oddania można zrobić wszystko. I zobaczysz że tak będzie. Nasępny martwy przepis.
  Po 2
  Przypadki chodzą po ludziach i zwierzętach też. Duża ilość psów, kotów lata bezpańsko, czyli jest prawdopodobieństwo przyniesienia szczeniaczkó po pewnym czasie. Wtedy co zrobić? Zabić?

 • zyta (AN0J9z), 2012-01-10 19:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli jesteście ok, to opublikujecie mój zatrzymany post.
  [Nie opublikujemy żadnego z twoich wrednych i złośliwych komentarzy pod naszym adresem. Jeśli ty postarasz się być ok, możesz liczyć na wzajemność, w innym wypadku lepiej zmień forum.]

 • ina (AN0Eff), 2012-01-10 19:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Propagujecie sprzedaż zwierząt nierasowych - pod tym telefonem "shi-tzu" tel. 669 266 037, pod tym tel. 530 049 115 pies do krycia - bez uprawnień; tutaj coś yorkopodobnego tel. 785 476 126.
  a ustawa tego zabrania!

 • bereciara (AE7kDP), 2012-01-10 19:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kolejna super ustawa- teraz będa topić a nie sprzedawac na targu.

 • ina (AN0Eff), 2012-01-10 19:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Topią i bez tego - natomiast zostanie przerwany proceder sprzedaży w nieludzkich warunkach tysiecy zwierzat - ścisnietych w bagażnikach po kilkanaście, kilkadziesiat sztuk, bez wody, jedzenia, często zarobaczywione, nieszczepione.
  czy naprawde nikt nie potrafi dostrzec, o co chodzi w tej ustawie?

 • Loża Szyderców (AMO5hw), 2012-01-10 23:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeśli myślicie że ta ustawa jest po to by zapewnić zwierzętom godziwe warunki to się mylicie. To oczywiści chodzi o kasę: podatek + hodowcy. Jedni i drudzy tracą z powodu nierejestrowanego obrotu zwierzętami.

 • Pioll, 2012-01-11 07:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadza się, "Lożo Szyderców", a czy zastanowiliście się nad tym, że przy restrykcyjnym przestrzeganiu tych przepisów w ciągu powiedzmy kilkunastu lat wyginą wszystkie kundelki i koty rasy dachowej. Nie można być bowiem zarejestrowanym hodowcą kundli. Druga rzecz, która mi się nasuwa to taka, że zawsze brałem minimum 5 złotych za kotka od mojej "dachowej wsiowej" kotki, od tych którzy potrzebowali kota strzegącego ich od plagi Popiela; bo taki jest zwyczaj - zwierząt nie oddaje się za darmo, aby zagwarantować im dobrą opiekę nowego właściciela. Teraz mnie za to zamkną ;-) Poza tym gratuluję ustawodawcy sądzącemu, że na moim podwórko myszy będzie łapał norweski kot leśny za 2500 zł :-D a z tego co tu czytam tak chyba ma być (chociaż przyznaję, że ustawy nie czytałem - do wszystkich mądrzejszych, którzy to zaraz wypunktują ;-).

 • Kredka, 2012-01-11 08:22 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Pioll napisał(a): Zgadza się, "Lożo Szyderców", a czy zastanowiliście się nad tym, że przy restrykcyjnym przestrzeganiu tych przepisów w ciągu powiedzmy kilkunastu lat wyginą wszystkie kundelki i koty rasy dachowej. Nie można być bowiem zarejestrowanym hodowcą kundli. Druga rzecz, która mi się nasuwa to taka, że zawsze brałem minimum 5 złotych za kotka od mojej "dachowej wsiowej" kotki, od tych którzy potrzebowali kota strzegącego ich od plagi Popiela; bo taki jest zwyczaj - zwierząt nie oddaje się za darmo, aby zagwarantować im dobrą opiekę nowego właściciela. Teraz mnie za to zamkną ;-) Poza tym gratuluję ustawodawcy sądzącemu, że na moim podwórko myszy będzie łapał norweski kot leśny za 2500 zł :-D a z tego co tu czytam tak chyba ma być (chociaż przyznaję, że ustawy nie czytałem - do wszystkich mądrzejszych, którzy to zaraz wypunktują ;-).

  Nikt Pana nie ukarze za to ze wezmie Pan koteczka za 5 zł czy 1 zł na myszki ....w ustawie jest mowa o rozmnażaniu na handel a Pana sąsiadka tymi kotami raczej nie handluje tylko je rozdaje i to nie są koty w typie rasowych typu "sjamy" itp. tylko pozyteczne dachowce.Mój ojciec na posesji ma takich 4 sztuki sa przekochane i madre.
  Ustawa jest po to aby zakończyć produkcje psów kotów w typie RASY i sprzedaż ich za wysokie ceny z reguły jest to suma około kilku stówek.
  Tego nie wolno robić ,tak nie wolno zarabiać....to już nawet nie jest rozmnażanie tylko produkcja...ludzie dopuszczaja swoje suki dwa razy w roku co cieczke po to zeby rocznie miec kilkatysiecy lewego dochodu.Przy dwóch miotach po 5 szczeniaków wychodzi 10 sztuk mają 10.000zł jeśli jedno pójdzie za 1.000 zł.Taki zysk stał się zachęcający dla wszystkich którzy kupują od nich szczeniaki i zrobiło sie błędne koło.Z reguły jest po latach tak ze suka jest już tak wyeksploatowana ze ląduje w lesie lub schronie .Tak sie niestety dzieje bardzo często.
  Pojedzcie choć raz do pseudo,typowego pseudo oczom nie dacie wiary "jak pańcia kocha swoje psy i z miłości je rozmnaża" ZGROZA i tyle.
  A pseuduchem moze stac sie każdy nieświadomy który kupuje psiule od kogoś kto robił to dla zysku....zaczyna sie od jednego yorka pieszczonego chuchanego a póżniej kasa do jak zejda szczeniaki po nim po 1000 to jak takiego pięknego nie rozmnażać.
  Szkoda że tak mało z Was rozumie.
  2012-01-11, 08:36A i jeszcze jedno nie piszcie ze ta ustawa jest dla hodowców dla ich zarobku bo nawet nie wiecie ile bycie hodowcą kosztuje.
  Hodowca rocznie pokrywa ogromne koszty na wyjazdy i opłaty wystawy nawet za granice,podatki,składki,przeglądy miotu,wetów,płacą mnóstwo kasy za reproduktora o najlepszym eksterierze dla swojej suki i Bóg wie co jeszcze.
  Wszystko to po to aby następne pokolenia były zdrowsze miały lepsze eksteriery itp.Rozród jest z głową i z myślą o rasie.
  Zresztą sama umowa kupna którą wklejałam i wkleje http://klubgoldena.com/index.php?option=com_content&view=article&id=65:wzor-umowy-kupna-sprzeday-psa-wersja-obszerniejsza&catid=31:regulaminy&Itemid=18
  mówi sama za siebie że hodowca nie rozmnaża dla czystego zysku.Liczy sie z tym ze pies moze do niego wrócić lub będzie musiał pokrywać koszty gdy będzie próbował oszukiwać na ukryciu wady.Wiadomo wszystko w trakcie wychodzi.
  Te 1.500 zł za szczenie przy kosztach hodowlanych to kropla w morzu ile wydają pasjonaci ras.