Koronawirus a maski

 • zyga (A8svm9), 2020-03-23 11:13 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czas na gogle. Spawalnicze, narciarskie,. Jednak najlepsza będzie maska do nurkowania. " Specjalista potwierdza, że koronawirusem SARS-CoV-2 można zarazić się poprzez potarcie oka. „Jeśli na dłoni znajdują się wirusy, potarcie czy dotknięcie oka może spowodować ich wprowadzenie do organizmu i infekcję” – mówi prof. Jerzy Szaflik, dyrektor Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” i Centrum Jaskry w Warszawie, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.
  Ekspert wyjaśnia, że oczy są połączone z nosem kanałami łzowymi, więc zainfekowane łzy mogą dotrzeć do nosa, a nos (i usta) to z kolei wrota zakażenia dla COVID-19. Tą drogą wirus dostaje się do płuc, gdzie przede wszystkim wywołuje infekcję. „Dlatego bezwzględnie unikajmy dotykania oczu, nosa i ust oraz często myjmy lub odkażajmy dłonie” – apeluje.
  „Chcę podkreślić, że ochrona oczu jest szczególnie ważna w przypadku personelu medycznego stykającego się z chorymi. Przecież maseczki sanitarne chronią jedynie usta i nos! Elementem zabezpieczenia personelu medycznego powinny być także okulary czy gogle ochronne. Odpowiednie będą też tzw. przyłbice ochronne” – przekonuje prof. Szaflik.
  Przypadki wniknięcia COVID-19 do organizmu drogą oczną już się zdarzały. Informował o tym dr Wang Guangfa, ordynator Oddziału Pulmonologicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Pekinie, jeden z wybitnych chińskich specjalistów chorób płuc, który walczył z epidemią w Wuhan. Powiedział on, że w ten sposób sam zaraził się wirusem. Dochował wszelkich środków bezpieczeństwa, ale nie nosił okularów ochronnych – przypomina specjalista."

 • anonim (ALxJNX), 2020-03-23 12:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a ty dalej z pampersem na głowie. Ucz się od Wujka G

 • sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7sfe), 2020-03-23 12:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  majowe wybory to ludobójstwo

 • . (qvQj2), 2020-03-23 13:43 Cytuj Zgłoś nadużycie
 • anonim (ALxJNX), 2020-03-23 14:55 Cytuj Zgłoś nadużycie
  sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7sfe) napisał(a):

  majowe wybory to ludobójstwo

  wyborcy z członkami komisji wybierają się do urn?

 • anonim (vZIMd), 2020-03-23 16:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Maska chroni przed wirusem tak tak jak stringi dupe przed mrozem :)

 • ewa (AE7XWk), 2020-03-23 16:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Lepiej się wygląda w stringach na twarzy bardziej pociągająco ,. i na pewno wzbudza to zainteresowanie tak że śmiało .

 • anonim (hjcde), 2020-03-23 16:41 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie, jeśli się nie mylę to chodzi tu o to żeby nie zarażać a się chronić

 • anonim (A8svkY), 2020-03-23 17:12 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ALxJNX) napisał(a):

  Tępię idiotów i szarlatanów - wolontariat.

  No popatrz, i jakoś pozostajesz przy życiu.

 • anonim (vZIMd), 2020-03-23 20:35 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ewa (AE7XWk) napisał(a):

  Lepiej się wygląda w stringach na twarzy bardziej pociągająco ,. i na pewno wzbudza to zainteresowanie tak że śmiało .

  Buahahaha serio? To dajesz...

 • anonim (A8svuA), 2020-03-23 20:44 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieć maskę a nie mieć to spora różnica, jeżeli ktoś ma takie to zakładać i nie patrzeć na innych. Ekspert dziś wyjaśnił jak ważne jest zakładanie masek.

 • anonim (AmRTSr), 2020-03-23 21:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Maseczki mają sens jeśli każdy ją nosi tam gdzie spotykają się ludzie. Proste - jeśli każdy ją nosi mniej rozpyla jeśli jest zarażony a o tym nie wie. Oczywiście trzeba pamiętać o myciu rąk i dezynfekcji.

 • Karol (A8svuA), 2020-03-23 22:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jeżeli ktoś ma to nie patrzcie co pomyślą i powiedzą inni i zakładajcie - do sklepu i tam gdzie jest większa grupa ludzi. Maska to zawsze jest bariera ochronna pomiędzy nosicielem a osobą zdrową a liczba wirusów też jest różna. Osoba mająca maskę ma na celu ochronę samej siebie ale z drugiej strony nie roznosi wirusa jeżeli nie wie, że go ma a przypuszczam, że wielu z nas nie wie czy są chorzy czy zdrowi. W Czechach jest zakaz wychodzenia bez masek i uważam, że to dobry ruch ale u nas w tv twierdzą, że osoby zdrowe nie powinny nosić ich. Cóż, nie dziwię się bo ludzie je wykupują ale lekarze i specjaliści chorób zakaźnych zalecają jednak wychodzenie w maseczkach.

 • Tuskowski Donald (AN0Tj5), 2020-04-01 21:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko że to za platformy były przetargi na maseczki, minister zdrowia Bartosz arlukowicz nie przystąpił do przetargu jako jedyny w Unii Europejskiej. Ale najlepiej [...] farmazony, na [...] mieć o czymś pojęcie! A po [...] sobie z nudów śmieci na rząd PiS. A co tam, hehe huhu

 • anonim (ALxJrW), 2020-04-01 23:02 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Tuskowski Donald (AN0Tj5) napisał(a):

  Tylko że to za platformy były przetargi na maseczki, minister zdrowia Bartosz arlukowicz nie przystąpił do przetargu jako jedyny w Unii Europejskiej. Ale najlepiej [...] farmazony, na [...] mieć o czymś pojęcie! A po [...] sobie z nudów śmieci na rząd PiS. A co tam, hehe huhu

  idiotów ci u nas dostatek.