Potrącenie rowerzysty na Wróblewskiego

Dyskusja dla wiadomości: Potrącenie rowerzysty na Wróblewskiego. Mężczyzna trafił do szpitala.


 • gość (d3LKRw), 2020-07-17 23:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kierowca twierdzi, że rowerzysta wjechał na pasy. Wówczas byłaby wina rowerzysty. Natomiast z ustaleń policji wynika, że rowerzysta przechodził przez pasy, prowadzą rower. A skoro tak rzeczywiście było to jest ewidentna wina kierowcy. To jak potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych.

 • Mnjjbffdsr (d3L8NH), 2020-07-18 00:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Takie przejście przez pasy to jak praca przy trakcji elektrycznej dopóki nie mam potwierdzdnia że zasilanie zostało odłączone i tego sie nie sprawdzi oraz nie uszyni przewodów to ich nie dotykam i tak samo na pasach jak nie mam pewnosci że ten w aucie mnie widzi i sie zatrzyma i ten drugi z naprzeciwka też to sie nie [...] na pasy bo mam pierwszeństwo. . [...] mi z tego pierwszeństwa jak po wypadku będę bujać na wózku albo glebę gryźć.
  Ja osobiście staram się zwolnić a bynajmniej obserwować otoczenie w ololicy przejścia ale niestety nigdy nie znasz dnia i godziny .

  Najlepsze jest to że ty niby kierowca masz na wszystko uważać szczególna ostrożność itp a piesi i rowerki mogą mieć w du pie te ostrożność i na pałę jechać oni nawet nie zwalniają na przejazdach dla rowerow wielu na rowerach jak i piesi sie nie rozglądają nawet.
  Ja uważam też że bardzo źle jak ktos zapie.. Po miescie i nie zwraca uwagi na pieszych nie ustępują im pierwszeństwa sam czesto stojęi się wkur wiam na pasach ale mam łeb na karku i się nie pcham pod koła w imię mojego pierwszeństwa bo tak to do grobu trafie a nie nauczę innych kultury jazdy .
  Jedyną drogą do wolności jest bycie kulturalnym i stosować zasadę wzajemnego szacunku na drodze kierowcapieszy i swoim zachowaniem staram się pchać to w innych i mówić im o tym że komunikacja wzrokowo gestowa dużo pomaga .
  Takie wje banie się pod koła to tak jakby specjanie się wje bać do otwartego np. Kanału w chodniku no bo ktoś go powinien zamknąć po sobie a go nie zamknął a ja akurat tam chce noge postaeic i ch. J. Ja się specjanie połamię żeby cały bolec wiedział ze jego wina..
  Rodzice mnie nauczyli bardzo ważnej rzeczy . po pierwsze trzeba myśleć co się robi.. Racjonalnie podejść do danej sytuacji w danej chwili .
  Czy jezeli na skrzyzowaniu z torami kolejowymi są zje bane szlabany i światła. To znaczy że mam wjechać pod nadjezdzający pociąg?
  A do kierowcow- spieszmy się powoli.

 • Norma (d3LKiQ), 2020-07-18 01:07 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Życzę powrotu do zdrowia, ale jeżeli okaże się, ze rowerzysta wjechał sobie pod ciężarówkę to liczę ze zostanie surowo ukarany przez sąd i zostanie zobowiązany do wypłacenia odszkodowania dla kierowcy ciężarówki za te wszystkie stresy, no chyba, ze sądy nie są sprawiedliwe, wręcz stronnicze

 • Ginter (d3LKRw), 2020-07-18 06:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oni ulomy nie patrzą na nic bo on ma przecież zielone

 • anonim (d3L859), 2020-07-18 07:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po co te spekulacje ...jest świadek zdarzenia //

 • ech... (d3LKiO), 2020-07-18 11:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gdzie w kodeksie pisze , że pieszy ma pierwszeństwo , za nim wejdzie na pasy ? Sam jego zamiar nie jest pierwszeństwem .Co innego gdy już postawi nogę , lub już na pasach jest . Ot taki przepis .

 • Zielony (d3LKO1), 2020-07-18 11:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tego co widać na zdjęciach i po ustaleniach ze świadkami ewidentne jest tylko to że kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. I kropka. Po pierwsze wtargnięcie było by wtedy jak rowerzesta wjechał by na pasy od strony miasta a z relacji świadków poszkodowany prowadził rower i wszedł na pasy od strony Badera. Tak więc został potrącony jak opuszczał przejscie. Gdzie tu wtargnięcie ?

 • Reklama

 • anonim (d3L8NQ), 2020-07-18 13:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wszystko się zgadza. ..oprócz tego że NIE OD STRONY BDERA ....od strony ZIELONEGO DOMU.....byłam. .widziałam ...

 • ZK Polska (d3LKRf), 2020-07-18 14:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Po rowerze widać że gość wszedł od strony Badera. Jedna strona roweru jest uderzona od strony przerzutek. Zobacz też na zderzak ciężarówki z której strony ma ułamany kawałek zderzaka.
  Myślicie że policjanci są tacy głupi i nie potrafią ocenić po zniszczeniach z której strony ktoś wszedł na przejście?

 • anonim (d3LKgm), 2020-07-18 17:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Od tego są.

 • anonim (d3L859), 2020-07-18 18:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ZK Polska//co za brednie piszesz! ! Facet leżał pod przednim kołem od strony pasażera! ! A tir jechał od skejt parku...rower leżał na poszkodowanym. .strażacy kazali go odstawić na trawnik bo musieli udzielić pomocy.

 • szcawnik (d3LKIQ), 2020-07-18 21:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak to jest jak sie daje pierwszenstwo pieszym, ale jak zawsze kierowca jest wszystkiemu winien. bo przeciez szybciej jest zatrzymac 15 ton niz 70 kg. ciezko jest popatrzec w lewo i prawo zanim sie przejdzie przez droge...

 • Kierowca (d3LKO1), 2020-07-18 21:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rowery na tiry -:)

 • anonim (d3LKQc), 2020-07-18 23:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Kierowca (d3LKO1) napisał(a):

  Rowery na tiry -:)

  raczej na trawnik

 • ZK Polska (d3LKRw), 2020-07-19 01:46 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (d3L859) napisał(a):

  ZK Polska//co za brednie piszesz! ! Facet leżał pod przednim kołem od strony pasażera! ! A tir jechał od skejt parku...rower leżał na poszkodowanym. .strażacy kazali go odstawić na trawnik bo musieli udzielić pomocy.

  Wszystko prawidłowo. Rowerzysta kończył przechodzić przez przejście i trafił pod koło od strony pasażera.
  Czy rower leży na rowerzyście czy rowerzysta na rowerze zależy od prowadzenia roweru. Można go prowadzić z jego lewej strony jak i prawej, bo rower ogólnie jest symetryczny.

Reklama