Co z cmentarzem w Bolesławcu?

Dyskusja dla wiadomości: Co z cmentarzem w Bolesławcu?.


 • Karol (d3LKRw), 2020-07-22 13:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja jestem ciekaw kto tak chętnie robi ciągle zdjęcia na cmentarzu i wysyła do portalu chyba niema co robić niech weźmie kosę i pomoże tym pracownikom jeżeli uważa że są nierobami. A poza tym jestem ciekaw czy koło siebie ma czysto. Czasami zastanawiam się co się z tymi ludźmi dzieje są coraz bardziej roszczeniowi o byle co się kłócą i że oni są najważniejsi na świecie.

 • DD (d3LKRf), 2020-07-22 13:11 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro mzgm uważa, że w ich kompetencjach nie leży koszenie traw na cmentarzu to jakim prawem nasz bolesławiecki cmentarz jest tak drogi(wysokość opłat za spoczynek zmarłego). Poza tym każdy dba o groby bliskich, zachowując je w czystości. Jeśli pracownicy w/w firmy nie będą utrzymywać cmentarza w porządku, to w takim bądź razie w jakim celu są zatrudnieni i po co opłacać groby???

 • Włatcy Móch (d3LDRn), 2020-07-22 13:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Moze wprowadzic bilety wstepu na cmentarz?
  Wjazd autem 100zl za godzinę.
  Kopanie grobow rowniez powinna wykonywac rodzina bo to jest w jej interesie.
  Sprzatanie cmentarza powinno odbywac sie na zasadzi dyzuru - ulicami miasta i wsi. Chcesz miec czysto to posprzataj sobie sam.
  Ogarniecie tego wszystkiego bedzie ciezkim zadaniem dla dyrekcji zatem nalezy sie podwyzka i premia tygodniowa

 • dude (d3LKO1), 2020-07-22 13:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ktoś mi kiedyś powiedział że jeśli chcesz poznać jacy ludzie mieszkają w danym mieście, to idź na cmentarz tego miasta i zobacz jak on wygląda. Jak ludzie traktują groby swoich bliskich, tak i Ciebie będą traktować....

 • obserwator (d3LKRi), 2020-07-22 13:48 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak kierownikiem był Pan radny Dariusz Filistyński to był porzadek

 • anonim (d3LKQc), 2020-07-22 13:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie dyrektorze, te zarośla to teren wspólny. Proszę to zrobić choćby ręcznie jeśli tak trudno mechanicznie. Inaczej napiszemy skargę do radnych i Prezydenta.

 • Kalu (d3LKQ7), 2020-07-22 13:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W filmie Kochaj albo rzuć chowali tak żeby kosiarka mogła przejechać

 • anonim (d3L8ss), 2020-07-22 14:31 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Źaba (d3LKQ7) napisał(a):

  Właśnie na tym zdjęciu widać jak ludzie dbają o swoje groby.zapłacą raz na 20 lat i myślą że inni im posprzataja. Proszę sobie policzyć ile z tej kwoty wyjdzie jeden dzień -wstyd chodzić na groby i robić foty .niech idą zobaczyć co jest położone i porobione-może w druga stronę popatrzeć. A nie uprzejmie odnoszę. Chodzę często i widzę jak stare wiązanki dają na zaniedbane groby,sami śmieci bo do kuba daleko itd...

  Według mnie 30zł na miesiąc od jednego grobu wystarczy, żeby 2 razy w roku wykosić trawę. Tyle akurat się płaci.

 • anonim (d3L8NH), 2020-07-22 14:42 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chociaż raz na 5 lat można by było dodać nowe zdjęcia nagrobków na stronę internetową Grobonet, bo jest dużo nowych, a niektórych już nie ma w ogóle.

 • 1234567890 (d3LKGV), 2020-07-22 16:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Widzieliście cmentarze np: w USA! Tablice na poziomie Gruntu , albo pionowe płyty. Nie ma tak jak u nas. Jest ładnie, schludnie. Trawka przycięta króciutko, nie ma bezsensownych pomników i co na niektórych ogródków z kwiatów i zniczy.

 • anonim (d3LKQc), 2020-07-22 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Chojnowie zarządcą cmentarza jest zarządca nieruchomości prywatny wyłoniony w przetargu. W innych miastach też cmentarzami zarządzają zarządcy nie miejscy, tylko zewnętrzne firmy. Ustawa ta sama, a przestrzeń między grobami, to teren wspólny, tak jak podest na piętrach i półpiętrach. Gdyby tak było, że półpiętra i piętra sami właściciele mają sprzątać, a zarządca zleca tylko sprzątanie schodów, to chyba właściciele nie byliby zadowoleni. Pewnie brakuje pracowników, aby kosić także pomiędzy grobami. Może załatwiłoby ten problem dodatkowe zatrudnienie pracowników ?

 • skorn (d3LKGV), 2020-07-22 19:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Cmentarz oddać pod opiekę Pijarom .

 • Genia (d3LKQc), 2020-07-22 19:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zamiast robić zdjęcia niech owy mieszkaniec weźmie i posprząta wokół swoich bliskich, niech się zajmie swoimi grobami a inne zostawi w spokoju.
  Pan Dyrektor to prawy człowiek, zawsze pomocny, cmentarz jest bardzo zadbany, czysty.

 • Ala (d3LKga), 2020-07-22 19:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie tam naprawdę dbają i ciężko pracują, nie wspomnę co przeszli przez kierownikaF
  Zobaczcie jak miasto wygląda też nie są w stanie kosic całych terenów zielonych. LUDZIE ogarnijcie się jak wam nie wstyd takie bzdury pisać. Tylko potraficie krytykować innych,sami zróbcie porządek kolo swojego grobu a smieci wyniesie do kosza a nie koło kosza i nie zgarniajcie śmieci innym pod grob. Sam widziałem i zwracałem uwagę. .

 • anonim (d3L8Nn), 2020-07-22 20:06 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ala (d3LKga) napisał(a):

  Ludzie tam naprawdę dbają i ciężko pracują, nie wspomnę co przeszli przez kierownikaF
  Zobaczcie jak miasto wygląda też nie są w stanie kosic całych terenów zielonych. LUDZIE ogarnijcie się jak wam nie wstyd takie bzdury pisać. Tylko potraficie krytykować innych,sami zróbcie porządek kolo swojego grobu a smieci wyniesie do kosza a nie koło kosza i nie zgarniajcie śmieci innym pod grob. Sam widziałem i zwracałem uwagę. .

  Koło swojego grobu nieboszczyk nie zrobi, a społeczeństwo coraz starsze też nie ma siły. Najwyżej wszystko zarośnie, a z zagranicy przyjedzie młodzież ocalać mogiłę pradziada, tak jak to robi bolesławiecka młodzież, jadąc setki kilometrów stąd.