Skasowali nagrody dla policjantów i strażaków. Powód? Covid

Dyskusja dla wiadomości: Skasowali nagrody dla policjantów i strażaków. Powód? Covid.


 • tomek (ez9zwB), 2021-01-12 17:24 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (dpqN0o) napisał(a):

  Na przykład CIT-u. Tak kreatywnie księgują (np. sprzedaż dóbr niematerialnych i prawnych), że dochód im wychodzi w siedzibie firmy matki.

  ahhh, ten CIT :)
  To prawda, cześć nie płaci, ale już tłumaczę dlaczego.
  CIT jest podatkiem dochodowym. Firma może działać w Polsce i nie mieć dochodu, bez większego kombinowania.
  Otóż jest firma-matka, która otwiera firmę-córkę w Polsce. Z wielu powodów, chociażby mniejsze płace, dostęp do specjalistów lub regulacje prawne (spółka spoza EU która chce prowadzić biznes wewnątrz Unii). Firma-córka jest podwykonawcą, zatem wykonuje usługę lub wytwarza pewne dobro na zlecenie firmy-matki (a ta czerepie z tych usług/towarów zyski lokalnie i tam też płaci lokalny podatek dochodowy). Firma-córka nie zarabia jako tako pieniędzy i ich nie gromadzi. Rozlicza się za wykonaną prace z firmą-matką i są to jedynie koszty działalności: nieruchomości, energia, pensje, księgowość itd. I rzeczywiście, skoro firma-córka w Polsce nie zarabia, to nie płaci CITu.
  ALE!!!!
  Ta sama firma-córka płaci wiele innych podatków: gruntowy, od nieruchomości, energii, ścieków, śmieci i cokolwiek innego.
  Do tego zatrudnia pracowników i płaci im pensje, z których to odprowadzane są podatki dochodowe, ZUS, NFZ itd. Wpływy do Skarbu Państwa w przypadku dużej firmy sumarycznie są spore. A „zagraniczne korporacje” to nie tylko firmy produkcyjne za najniższą krajową. Jest sporo firm, które zatrudniają setki specjalistów za pensje na zachodnim poziomie. W skali całego kraju wpływy do budżetu są ogromne.
  Dodatkowo zagraniczne korporacje to sporo miejsc pracy. Jeśli wyłączyć z rankingu spółki skarbu państwa, to największymi pracodawcami w Polsce są zagraniczne koncerny.
  Także obecność tych złych zachodnich korporacji w Polsce póki co przynosi nam więcej pożytku, niż straty. Pozbądźmy się ich z kraju i zobaczmy co zostanie. I jak pójdziemy dzięki temu do przodu w rozwoju.
  A populistyczne hasło „korporacje nie płacą podatków” jest bardzo dużym niedopowiedzeniem. Te korporacje zostawiają w Polsce miliony rocznie w różnych podatkach. Niektóre jedynie nie płaca CIT, do czego mają całkowite prawo, skoro firma jako taka nie pomnaża majątku

 • anonim (hjLjG), 2021-01-13 08:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  PiS dyma wszystkich od lat, ostatnio już na bezczela i baz żadnego skrępowania ale niektórym to zasadniczo nie przeszkadza, dopiero kiedy micha robi się pusta to będzie szansa na rozsądek i pogonienie pisowskiej mafii. Jakież to Polskie.

Reklama