Wiemy, co z Sebastianem R. z Bolesławca, zabójcą kobiety i małego dziecka

Dyskusja dla wiadomości: Wiemy, co z Sebastianem R. z Bolesławca, zabójcą kobiety i małego dziecka.


 • Profesor (ALxJMc), 2020-02-28 16:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Masakra,nieważne chory czy cpun powinienem siedzieć,a nie leczyć przecież on zabił 2 osoby !!!!

 • anonim (hjN5K), 2020-02-28 16:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  [...] i tyle

 • Wojtek (AE7IhC), 2020-02-28 17:29 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja tu nie mówię o braniu narkotyków czy alkoholu. Przecież wyraźnie napisałem że on nie był w momencie popełnienia czynu pod wyłącznym wpływem narkotyków tylko narkotyków i choroby psychicznej, a to istotna różnica.
  A co do faktu że zabił dwie osoby jest to nie wyobrażalna tragedia ale z racji niepoczytalność on też jest ofiarą bo to co zrobił zrobił nieumyślnie (był niepoczytalny). Natomiast co do kwestii pobytu w szpitalu on powinien tam spędzić resztę życia i nie powinien nigdy wyjść bo zabił dwie osoby a poza tym wymaga całodobowej opieki psychiatrycznej. A do wszystkich co piszą u więzieniu to niech się zastanowią jak katatonika umieścić w więzieniu? Przecież taka osoba wymaga żywienia przez rurkę (nie je nie pije), zacewnikowania(nie oddaje moczu), leków i terapii elektrowstrząsowej. W którym zakładzie karnym można jej to zapewnić? W żadnym.

 • Adolf (vZifr), 2020-02-28 19:25 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wojtek czy ty przypadkiem przez rurkę do nosa się nie wciągasz.
  Ludzie mają problem dostać się do lekarza specjalisty ,a Ty ćpuna chcesz leczyć.
  Chłopie ogarnij się albo odstaw to g@wno

 • Wojtek (vZIpr), 2020-02-28 19:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie wyciągam przez rurkę tylko jestem specjalistą od psychiatrii w przeciwieństwie do wielu i wiem co się z czym wiąże. Tak więc nie mów mi bzdur i nie wyzywaj mnie Adolf.

 • Adolf (woeHF), 2020-02-28 21:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Wojtek -nikogo nie wyzywam a ludzie reagują bardzo EMOCJONALNIE na takie niusy.
  Ludzie mają problem dostać się do lekarza specjalisty, a tu kilku lub kilkunastu specjalistów pracuje nad człowiekiem który zrobił tyle zła.
  Nie wiem kim jesteś więc wytłumacz normalnym ludziom swoje słowa
  #" w przeciwieństwie do wielu i wiem co się z czym wiąże"#

 • Adolf (vZxaJ), 2020-02-28 21:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

  I jeszcze do Wojtka - są takie miejsca . Są
  Specjalistyczny zakład karny "pok"
  Szpital psychiatryczny · Koszęcin

 • ... (vkJW0), 2020-02-29 01:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiadam wam, biada tym, którzy muszą polegać na organach ścigania. Zaprawdę, organy ścigania w tej Europie... to jest jakieś k#rwa... nieporozumienie

 • Dać mu Dziunie i lalusia (AF8VPP), 2020-02-29 04:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Duć mu dupowłaza Kasprzaka i te zezowatą Dziunie Gruchę oni lubią się lansować i bronić morderców !!!

 • anonim (ANUZbj), 2020-02-29 06:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie, no nie wierzę!!!

 • Wojtek (vZIJN), 2020-02-29 10:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Adolf już wyjaśnię. Jestem osobą specjalizująca się w psychiatrii i pracującą z psychicznie chorymi. Mówiąc że wiem w przeciwieństwie do wielu mam na myśli to że wielu ludzi nie rozumie dramatu osób chorych psychicznie i tego że przestępstwa przez nie popełniane są nieumyślne bo osoby te nie rozumieją że postępują źle lub nie mogą nic zrobić żeby nie popełnić tego czynu. Innymi słowy nie wynikają one ze złej woli tylko z choroby. Co zaś się tyczy zakładu pok to jest to zk z tzw. systemem terapeutycznym dla uzależnionych ale nie dla osób niepoczytalnych z tzw. podwójną diagnozą czyli chorobą psychiczną i uzależnieniem. Jest on nastawiony na inny profil pacjentów niż np. Ośrodek o maksymalnym zabezpieczeniu w Branicach czy np. Szpital psychiatryczny więzienny w Kłodzku (Bo to w takich placówkach realizuje się leczenia osób z psychozą).

 • Adolf (vZiAW), 2020-02-29 11:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Wojtek.
  NIE ROZUMIEM !
  Ćpun który świadomie zaczyna zarzywać jakieś g@wno i uzależnia się od niego, MORDUJE Bogu ducha winne dziecko i jego matkę jest osobą "CHORĄ" która w przyszłości może wyjść na ulicę ?
  Nieumyślnie zabił dwie osoby, nieumyślnie z nożem startował do policjantów- człowiek który podejmuje takie działania pomimo naćpana WIE CO ROBI !

 • Wojtek (AE7gSq), 2020-02-29 11:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Adolf Tłumaczę przecież że on nie był tylko "naćpany", bo w takim wypadku został by uznany za poczytalnego. Tu mogły zachodzić tylko dwie możliwości: 1. Albo Sebastian R. był wyjściowo chory psychicznie (np. na schizofrenię) i zażywał amfetaminę aby poradzić sobie z napięciem wewnętrznym związanym z objawami wytwórczymi których się bał. 2. Albo też w wyniku zażywania amfetaminy doszło u niego do uszkodzenia oun i ujawnienia się organicznej psychozy schizofrenopodobnej; W każdym z tych dwóch wariantów nie działał on wyłącznie pod wpływem narkotyków tylko pod wpływem narkotyków i choroby psychicznej a to istotna różnica. A jak objawia się jego choroba? Obecnie jest pogrążony w katatonii i uważa że ma misję od Boga która nakazała mu zabić dziecko i matkę (urojenia posłannicze). To przesłanka (o ile te urojenia nie były wynikiem odurzenia) do orzeczenia niepoczytalności; Co do tego że będzie mógł wyjść na ulicę powiem tak on nigdy nie powinien opuścić szpitala o maksymalnym zabezpieczeniu i należy dążyć do takich zmian legislacyjnych w prawie które pozwoliłby izolować tego typu przestępców bez ryzyka że kiedyś wyjdą (takie zmiany ma np. Australia która wprowadziła przepis winny z powodu upośledzenia umysłowego - osoba chora psychicznie otrzymuje wyrok - 25 laty czy nawet dożywocia który odbywa w szpitalu psychiatrycznym o zaostrzonym rygorze).

 • Adolf (wo9dm), 2020-02-29 12:01 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nieznam się na ćpniu ,ale każdy ćpun na coś takiego co nazwałeś *"organicznej psychozy schizofrenopodobnej"*
  Każdy ćpun na głodzie czy naćpany stwierdzi że ma- organicznej psychozy schizofrenopodobnej- i musicie go leczyć bo to nie on popełnił przestępstwo tylko ANIOŁY mu kazały.
  To nie jest NORMALNE i normalni ludzie nie są w stanie tego ZAAKCEPTOWAĆ.

 • Wojtek (AE7gSq), 2020-02-29 12:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Adolf to że twierdzi to jedna rzecz, a czy faktycznie tak było to zupełnie inna kwestia. Wielu oskarżonych o zabójstwo narkomanów i innych przestępów twierdzi, że słyszą głosy by uniknąć więzienia i wcale nie oznacza że je słyszą. Wbrew mitom można bardzo dokładnie określić czy ktoś ma organiczną psychozę schizofrenopodobną czy też był tylko naćpany czy po prostu symuluje. Potrzebne są do tego testy psychologiczne, 3 miesięczna obserwacja psychiatryczna i analiza akt sprawy. Posłużę się tu znów przykładem Sebastiana R. On obecnie jest pogrążony w katatonii (nie rusza się, ma bradykinazję, w jego zachowaniu widać stereotypie ruchowe). Trwa to cały czas czyli 24 h na dobę przez wszystkie dni tygodnia. Ponieważ jest w szpitalu i nie ma dostępu do narkotyków to odpowiedź jest prosta - jest przewlekle chory psychicznie a co do twojego sformowania leczcie mnie to on nawet nie zdaje sobie sprawy że jest chory. Dla odmiany podam ci przykład innej zbrodni po amfetaminie która skończyła się zupełnie inaczej. Pamiętam z mediów sprawę zabójcy który zabił swoją narzeczoną i wymalował jej krwią na ścianie napis "To dla ciebie.." Biegli stwierdzili że sprawca zabił po amfetaminie ale ponieważ zaburzenia ustąpiły po 2 tygodniach stwierdzono że było to odurzenie i nie było mowy o niepoczytalności. Sprawca poszedł siedzieć do więzienia na 25 lat.