Biurokracja hamulcem rozwoju

Dyskusja dla wiadomości: Biurokracja hamulcem rozwoju.


 • Jarek fink (AN0W07), 2009-02-26 14:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ok Tylko prosze go przeprowadzać wśród ludzi trzeźwo myślących ( dosłownie i w przenośni" ;) / ;( Ja wcale nie twierdzę, że to miałoby być robione na szybko - to zaiste byłoby czystą głupotą. Ale odpowiednio wykształceni ludzie potrafią oszacować taką chłonność i pojemnośc turystyczno- rekreacyjną. I Panie Adamie - obawy o zaistnbienei zjawiska masowego w tym aspekcie są moim zdaniem dalekie od rzeczywistości. Pozdrawiam i zachęcam do debaty więcej osób :).

 • adam.m, 2009-02-26 15:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ja znam ludzi tylko trzeźwo myślących:D no właśnie, niech się wypowiedzą ludzie, bo znowu ktoś mnie posądzi o jakiś "układ":PNie wiem czy pisalem o zjawisku masowym, ja uważam,że w tym względzie biurokracja nie jest taka zła:D To prawda,że miło byłoby pochodzić po ładnych ścieżkach, choć i teraz w lesie jest gdzie śmigać nawet na rowerze:D ale uważam,że do wszystkiego należy podchodzić ostrożnie. Zwrócić uwagę najpierw na to, co dziś dzieje się w tych lasach, czy sąsiadują blisko z domami na przykład, jakie zwierzątka tam biegają i rozeznać się - ile kosztuje takie luksus, bo ktoś to musi zrobic, o to dbać a przede wszystkim pilnować oraz sprzatać śmieci. Aktywna turystyka, jak sam wiesz, bo się na tym znasz, jest w modzie , to prawda. Tylko trzeba to dokładnie przemyśleć,by przypadkiem nie znaleźć się później.....w lesie:D

 • Hegemon, 2009-02-26 15:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Biurokracja - zawsze była i będzie. Jeżeli nawet państwo nie jest w stanie sobie z nią poradzić ( patrz komisja "Przyjazne państwo" ), to czego oczekujemy na poziomie lokalnym? Chyba tylko cudu. Takiego jak np. urzędy pracujące od godziny 6: 00 :).

 • Jarek fink (AN0W07), 2009-02-27 01:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo rozważne podejście Panie Adamie M! W 100% popieram i dokładnie to mam na myśli mówiąć "rozwój zrównoważony". Jest to dokładnie przemyślany i opracowany na wiele lat proces przyrodniczo- społeczno- ekonomiczny. Turystyka aktywna jest w modzie owszem- ale tylko miejsca eksplorowane z rozsądkiem będą z tefgo czerpały długofalowe korzyści, a nie otworzyć wszystko dla wszystkich, zbić krocie na masówce... zniszczyć całą posiadaną bazę i naturalne walory (których albo wogóle się nie da odzyskać, a jeśli tak to zajmuje to dziesięciolecia) i zakończyć karierę w jeszcze większej kupie śmieci niż przed rozpoczęciem całej "zabawy". Więc adaptujmy nasze tereny do turystyki aktywnej, ale z rozwagą! Pozdrawiam.

 • adam.m, 2009-02-27 02:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

  dlatego też, ku tej rozwadze, nie jestem zwolennikiem nadmiernego upraszczania biurokracji. Jarku - przecież ten pomysł nie wyrósł przedwczoraj, tylko jest obecny od dawna prawda? dlaczego nagle biurokracja jest problemem? mnie coś tutaj zastanawia, bo można to było przedsięwziąć zapewne w warunkach obecnej biurokracji prawda( z uwagi na porę piszę mętnie). A brak biurokracji może spowodować, że z łatwością będzie można kombinować przy lasach i gdzie wtedy będzie ta rozwaga? Nie takie przekręty się na świecie dzieją, więc las to byłby że tak powiem pryszczyk.

 • Mirka (AkNlkV), 2009-04-16 11:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żyjmy wszyscy nadzieją, że kiedyś będzie lepiej.

 • Przemek (ANxOWb), 2009-04-16 14:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Winę za biurokracje ponosi ustawodawstwo i prawodawstwo tworzone od 1945 roku pod egidą wszechmocnego i wszechmogącego "państwa" -- Wszystkie ustawy uchwalane są w interesie "państwa" a przeciwko obywatelowi. Urzędnicy szczebli lokalnych są tylko pokornymi wykonawcami. Władza krajowa próbuje zrzucić z siebie część problemów spychając je na 'dół" i wtedy dopiero rozkwita lokalna twórczość. W postaci opłat lokalnych, zezwolenia, akcyzy, podatki gruntowe itp. -- A wiec najpierw rewolucja na górze. Wszystko zaczyna się od wyborów -- zwycięzca wyborów powinien brać całą WŁADZE oraz całą ODPOWIEDZIALNOŚĆ. /zapraszam na blog onet. Pl -- http://przyjaznapolska.blog.onet.pl/.

 • W (Are8ws), 2009-04-16 16:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro tak duży nacisk jest kładziony na rekreację (bo przeciez jest wazna dla człowieka), nie rozumiem, dlaczego w takim razie na Placu Popiełuszki chce się postawić galerio-baseno-niewiadomoco. Nie zawsze jest czas, żeby gnać do lasu.

 • Maria (AkNl02), 2009-04-17 10:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Temat bardzo ważny dla młodych - ale niestety oni wolą zajmować się błahostkami. Cała ich przyszłość zależy od polityki państwa wobec pojedynczego człowieka. - Czyżby pozostawała jedynie nadzieja? Władze lokalne, sanepid, ZUS oraz sejm RP -hamulcowi gospodarki.

 • Viva (AE7gw5), 2009-04-17 14:59 Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Nienawistna jest władza i jednocześnie żałosne życie tych, którzy wolą raczej, by się ich bano, niż by ich kochano. " Nepos - historyk rzymski (100-25 p. N. E. ).

 • Bzyczek (ANGMjE), 2009-04-18 09:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Biurokrata -osoba nadgorliwa pozbawiona instynktu samokrytyki.

 • 1
 • 2

Reklama