Smog w powiecie. Policja dziś kontrolować będzie emisję spalin

Dyskusja dla wiadomości: Smog w powiecie. Policja dziś kontrolować będzie emisję spalin.


  • anonim (e3afpt), 2018-12-19 21:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jak nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj o kase

  • - (ALxaxv), 2018-12-20 09:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    W dawnych czasach mieszkańcom Krakowa, życie płynęło w szczęściu. Pewnego dnia ich spokojne życie wypełniła groza. Oto na niebie pojawił się ogromny smok.Od tego dnia bestie, w całej krainie i wśród sąsiednich plemion, zaczęto nazywać Smogiem. Ludzie niewielkimi grupami zaczęli opuszczać miasto, bojąc się Smogu. Smog Wawelski nie miał zamiaru ustępować. Całymi dniami szukano sposobu przechytrzenia potwora. Co było dalej ....... :-)

  • - (ALxaxv), 2018-12-20 12:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Potężna spekulacja na CO2 Uprawnienia do emisji CO2 od 1 stycznia 2018 roku (tj. od momentu kiedy oficjalnie stały się instrumentem finansowym) ich ceny poszybowała w górę o +194,9 proc.!Zgodnie z informacjami publikowanymi przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE) jeszcze w IV kwartale ubiegłego roku średnie ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym wyniosły 164,05 zł/MWh. Zaledwie trzy kwartały później średnie ceny sprzedaży energii elektrycznej na rynku konkurencyjnym urosły już do poziomu 208,83 zł/MWh. Dane za trwający jeszcze IV kwartał 2018 roku nie są znane, ale wszystko wskazuje na to, że cena za MWh będzie istotnie wyższa niż w III kwartale. Skąd wzięły się tak potężne wzrosty cen energii w tak krótkim czasie? Wszyscy wiedzą, że ma to związek z drożejącymi uprawnieniami do emisji CO2. Nie wszyscy jednak wiedzą, że od 1 stycznia 2018 r. wspomniane uprawnienia uznano oficjalnie za formę instrumentu finansowego. W efekcie powyższego posiadające olbrzymie zasoby kapitałowe firmy inwestycyjne zaczęły skupować uprawnienia na masową skalę, aby „pompować” ich cenę, a następnie sprzedać je podmiotom rzeczywiście zainteresowanym ich posiadaniem (np. zakładom przemysłowym) z odpowiednio wysokim zyskiem.Efekt w ten sposób zwiększonego popytu był taki, że cena 1 uprawnienia do emisji CO2 od początku roku wzrosła o +194,9 proc. (z poziomu ok. 8 euro za tonę do poziomu 24,33 euro za tonę).Co ciekawe – inwestowanie kapitału w uprawnienia do emisji CO2 było w 2018 roku jedną z najbardziej opłacalnych form pomnażania pieniędzy w ogóle. Inwestowanie w surowce (np. ropa brent, węgiel, złoto) przynosiło albo skromne, kilkuprocentowe zyski, albo straty. To samo w przypadku spółek giełdowych czy kryptowalut (słynny Bitcoin od początku roku stracił na wartości aż -73,48 proc.).
    Niestety powyższe informacje nie są niczym dobrym dla polskiej gospodarki, wiele wskazuje na to, że aktywność firm spekulujących cenami uprawnień do emisji CO2 w najbliższym czasie raczej się jeszcze zintensyfikuje, aniżeli osłabi. Jeśli do tego doliczyć dalsze ograniczanie podaży uprawnień CO2 przez UE, to nie wykluczone, że koszt 1 uprawnienia w ciągu najbliższego roku podrożeje do poziomu 30-35 euro za 1 tonę. A to dla polskiej gospodarki będzie oznaczało kompletną katastrofę.

    źródło : https://wolnemedia.net/potezna-spekulacja-na-co2/

Reklama