Wiosna – sezon psich kup. SM: za niesprzątanie po pupilu grozi 500-zł mandat

Dyskusja dla wiadomości: Wiosna – sezon psich kup. SM: za niesprzątanie po pupilu grozi 500-zł mandat.


  • ja (AE7ulV), 2018-04-11 17:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie podniecajcie mnie,sprzątać to ja sprzątam,tylko pytam po raz kolejny gdzie są smietniki?a moze mandat to któryś na stołku powinien dostać,za nic nie robienie!!!!siostra mieszka na Jana Pawła,tam jak chodzisz to masz przygotowane śmietniki na placu zabaw,gdziekolwiek gdzie nie ruszysz głową,widać smietniki,zeby czlowiek mógł zebrac i sie pozbyć woreczka,bo tam spółdzielnia dba,a w centrum centralnie ich nie widać nadzwyczajnie nie ma koszy,idąc z psem od Karola Miarki na spacer,muszę dojść,do parku gdzie bawią się dzieci,zeby wyrzucic psią kupę,mam 400 dobrych metrów,bo kuzwa nie ma, więc nie dziwmy się ,ze w temacie nie ma poprawy.

  • Mieszkaniec (vZlbz), 2018-04-11 18:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bardzo dobrze dowalić tym co nie sprzątają.Ja bym karał po 1000 zł bo 500 to za mało

  • 59700 (euWWNd), 2018-04-11 20:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Strażnicy...ciekawr czy sobie samym też wystawiają mandaty. Widziałam nie raz jak funkcjonariusz ze swoim pupilem nie raz spacerowal a sam nie sprzatal. Przykład idzie z góry.

  • Iza (AN0TG8), 2018-04-11 20:15 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ha ha dowalić komu ..i kto ma to zrobić cała Tysiaclecia zasr...pupikowymi odchodami a właściciel stoi i udaje że to nie jego pies ...widok codzienny .

  • Opiekun (ALxaxI), 2018-04-11 21:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Iza a widziałaś na 1000 lecia jakiś śmietnik poza tym na przystanku autobusowym??? Nic dziwnego że się nie chce sprzątać.

  • Ja (vZlz5), 2018-04-11 21:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Poustawiajcie wreszcie kosze,to będzie czyściej
    Nikt nie będzie nosił gówna przez pół miasta

  • anonim (A81GwL), 2018-04-11 21:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Popieram gdzie są czerwone śmietniki z rysunkiem psa jak w innych miastach .Wrzucając psie odchody do kosza np na przystanku strażnicy miejscy odczepila sie ze wyrzuca sie w miejscu publicznym

  • Reklama

  • anonim (AE7o86), 2018-04-11 21:47 Cytuj Zgłoś nadużycie

    U mnie na osiedlu, w miejscu gdzie ludzie wprowadzają psy, jest śmietnik na psie kupki. Mimo to, ludzie nie sprzątają za swoimi pupilami. Obserwuję to codziennie. Chętnie zgłoszę takie zachowanie. Tylko jak? Zanim przyjedzie SM, pan lub pani z pieskiem będzie już dawno w domu. Robić zdjęcia? Filmować? Mieszkam na parterze i jak taką kupkę usmaży słoneczko, a później skropi deszczyk, zapach mam w mieszkaniu cudny.
    Nie jestem przeciwnikiem psów, sama mam zwierzęta. Ale dbam, żeby nikomu ich obecność nie przeszkadzała.

  • s (ALU6PX), 2018-04-11 21:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Coraz więcej osób sprząta, niestety są tacy, którzy potrzebują dalszego uświadamiania, a niektórzy są świadomi, ale potrzebujący bardziej konkretnej motywacji - np. karania mandatami połączonego z wyegzekwowaniem sprzątnięcia odchodów. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem dla beztroskich pozostawiaczy psich kup obowiązku posprzątania nie tylko kału pozostawionego w danej chwili, ale też w najbliższym otoczeniu, a mogą to być przypadkiem kupki pozostawione przez tego semego właściciela pupila podczas poprzednich spacerów. Jedno jest pewne - nasze dzieci i my sami mamy prawo do wychodzenia z domu bez dodatkowego stresowania się możliwością wejścia na psią kupę. Dzięki za przypomnienie tematu.

  • sprzątający (ekhtxn), 2018-04-11 22:14 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A może tak ruszyć temat z kotami. Ciągle psy,psy i psy. Proszę zobaczyć ile kotów biega po podwórkach i gdzie się załatwiają. Nie można posadzić kwiatów koło domu bo zaraz wszędzie widać kocie odchody.W piaskownicy kocie odchody co za tym idzie choroby.Pies czy kot ??? Jaka jest różnica , że cały czas poruszamy psi temat??? Czy znajdzie się ktoś w naszym mieście kto zajmie się tym problemem???

  • Ja (vZlz5), 2018-04-11 22:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kosze
    Kosze
    I raz jeszcze kosze!!!

  • Woj.... (A81GEz), 2018-04-11 22:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Płacę podatek raz w roku za psa jak się doczytacie to w tym podatku jest zawarte zw służby miejskie mają obowiązek sprzątać te gowna . Mogą mi skoczyć!!!!

  • ja (eltCFV), 2018-04-11 23:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Oczywiście jestem za wychodzeniem z pieskiem na spacery, ale na boga proszę nie traktować osiedla Jagiellonów, jako miejskiej sralni - miejsca gdzie wypuszcza się psy, żeby sobie pobiegały, bo codziennie wypuszczane przez ich wlascicieli są tam psy, które załatwiają się, gdzie się da... przecież to jest osiedle domów jednorodzinnych ludzie tam mieszkają, bawią się dzieci, a taki pies niejednokrotni wpada i załatwia się na czyjejś posesji a taki pan z panią nie widza potrzeby wziąć go na smycz, aby nad nim panować, za psa odpowiada jego wlasciell!!!, a przecież to osiedle to nie polana, aby biegał, gdzie chce! jeszcze nigdy nie widziałem aby ktoś idąc tamtędy posprzątał po swoim psie..

  • Ja (AN0oDD), 2018-04-11 23:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

    O ludzie znowu psie kupy na pierwszym miejscu. A co z pijusami w parkach? Jak jest grupka wieczorami to nikt nie dostanie mandatu bo nikt nie reaguje a jak pies nasra to już 500zl

  • Ja czyli ja (AN0oDD), 2018-04-11 23:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Kiedyś było pełno zieleni i było pełno bezpanskich psów i nikt nie narzekał. Teraz jest zieleni tyle co ptak narobił i nie ma bezpanskich psów a problem narasta. Normalnie snobizm

Reklama