Szkoły i przedszkola miejskie gotowe do strajku!

Dyskusja dla wiadomości: Szkoły i przedszkola miejskie gotowe do strajku!.


 • anonim (A7w4ky), 2019-03-25 21:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mile wspominam nauczycieli w przeciwieństwie do Totalnej Ciemnoty. Wszędzie znajdą się odporni na wiedzę i nie do zaj***nia.
  W Pislandii czym glupszy tym lepszy.

 • aka (A7w4Ev), 2019-03-25 22:11 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Ja (qfHJo) napisał(a):

  Oni strajkują... Mają tyle wolnego każde święto, ferie i inne dni... Jeżdżą na wycieczki za pieniądze nasze... A taka osoba fizyczna co tyra od poniedziałku do piątku i czasem w sobotę zarabiają narme pieniądze i jakaś nie marudza i nie uzalaja się nad sobą

 • aka (A7w4Ev), 2019-03-25 22:17 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Anonim (qfwEq) napisał(a):

  Kilka dni temu bylem w pracy 11 godzin zaplaca mi za 5 dydaktycznych takich dni jest conajmniej 3-4 w miesiacu Czy ktos z was za darmo pracuje okolo 20 godzin miesiecznie Przede mna 3dniowa wycieczka czyli 72 godziny czuwania i stresu a zaplacone za 20 dydaktycznych. Codziennie odpisuje na zapytania rodzicow,ktore pojawiaja sie o kazdej porze dnia i nocy a gdy jest zebranie chetnych do rozmowy brak najlatwiej napisac obrazic i z glowy Pozdrawiam

  niestety potwierdzam.....

 • anonim (AE7TTE), 2019-03-25 22:30 Cytuj Zgłoś nadużycie

  ludzie po pracy wyłączam telefon,to jest MÓJ czas dla mnie.

 • Ob (eltCDn), 2019-03-26 08:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A jedna pensja blondynki z NBP równa niemal rocznej pensji nauczyciela - to jest chore
  Rozliczcie rządzących, może się coś zmieni

 • Igor (AE7YEX), 2019-03-30 23:30 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Anna (V3OAK) napisał(a):

  Drodzy nauczyciele zapraszam na kase so biedronki moze jak sie narobicie to docenicie co macie!!!! Praca 5h dziennie, wolne wakacje, ferie, weekendy i swieta. Do tego np dzien nauczyciela, gdzie oczekujecie kwiatów itp..... A gdzie dzien kasjera, sprzątaczki czy innych zawodow? Mało wam? Zwolnijcie sie!!!!!!!

  Nauczyciele nie pracują tylko w szkole, Pani szanowna, ale muszą również przygotowywać się 6 godzin do lekcji w domu. A już na pewno nie pracują tylko 5 godzin, ale nawet 9. W hałasie, bez normalnych przerw, na dyżurach, za marne 3000 zł miesięcznie. Niektórzy muszą pracować nawet 50 godzin tygodniowo, żeby tyle zarobić!

 • sabotaż antoniego smoleńskiego (AE7etC), 2019-04-01 12:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  słyszałem że pis i nauczyciele doszli do porozumienia ...

  prima aprilis :)

 • wujek Staszek (hjcNY), 2019-04-01 12:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ja słyszałem, że ZNP wystąpił z projektem obniżenia poborów nauczycieli w trosce o kondycję budżetu.

 • Matt (qfKAY), 2019-04-07 16:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  5 godzin dziennie to jedynie czas, który nauczyciel spędza w szkole na prowadzeniu lekcji. Do tego dochodzi wiele innych obowiązków. Na przerwach często dyżury, bo nie mogą dzieci być bez opieki. Po zajęciach, spotkania z rodzicami, uzupełnianie dziennika elektronicznego, odpowiadanie tam na pytania rodziców. Dochodzi sprawdzanie kartkówek czy sprawdzianów - to wszystko już po zajęciach - w domu. Wakacje - owszem wolne. Ale nie lipiec i sierpień nie całe. Nauczyciel wraca już do szkoły często w połowie sierpnia, już zaczynają się rady pedagogiczne czy egzaminy dla uczniów co trochę mniej się uczyć chcieli. Właśnie, o radach nie wspomniałem, wywiadówki z rodzicami. Przygotowanie się do lekcji na następny dzień. To wszystko po tych pięciu godzinach dziennie. Do tego ogromna odpowiedzialność za dzieci - podczas pobytu w szkole, a także podczas tych wypominanych w wielu komentarzach wycieczek szkolnych - odpoczynek pierwsza klasa dla nauczyciela podczas takiej wycieczki szkolnej. Wielu chętnie nigdzie by nie jechała, ale to przecież uczniowie głównie chcą gdzieś jechać na wycieczkę - zawsze tak było. Można by tak wyliczać co należy do obowiązków nauczylela w polskiej szkole. Wszystko to po latach studiów, z pensją już od 1800 złotych na rękę miesięcznie. Rzeczywiście za dobrze tym nauczycielom. W pełni popieram protest.

 • paweł (dRj0Pr), 2019-04-07 23:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  W przeciwieństwie do np pielęgniarek ci tak "zapracowani" nauczyciele armia jakieś 700 tys. jakoś nie odchodzą z zawodu tylko się go trzymają jak....I jeszcze rekordowo niskie pensum najniższe w Europie ale za to nasze dzieci mają powykrzywiane kręgosłupy nosząc kilkukilowe "cegły" w plecakach. Korepetycje-konia z rzędem który z nauczycieli gremialnie dorabiający tą fuchą do pensum biedak ujawnia to i odprowadza jakikolwiek podatek. Taka mentalność i moralność a Polska ma najniższy poziom kształcenia w rankingach wśród szkół i uczelni. Szantaż i branie dzieci na zakładników to im wzorowo wychodzi

 • anonim (A7w4ky), 2019-04-08 00:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może jakiś mały stosik? Wszystkie książki spalone?
  Krowy i świnie cenniejsze niż nauczyciele.
  W San Escobar ciemnota ma przyszłość. Czym naród glupszy tym lepszy.

 • BUBA (eltCFH), 2019-04-08 14:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozumiem ,że chcą więcej zarabiać. Może po prostu niech zażądają zlikwidowania karty nauczyciela i inny długich przerw w nauce....a później niech jadą reprezentanci każdej szkoły do warszawy...blokują ulice koczują pod sejmem...zrobią prawdziwy strajk natomiast uczniowie powinni mieć lekcje!

  ten strajk dał mi tylko tyle do zrozumienia , że nauczyciele sa wygodni...
  nie uczymy i już...no dobrze ale skoro nie uczycie to nie pracujecie...nie dostaniecie za to wynagrodzenia...uczniowie musza ten materiał przerobić...pytam jak?

  jestem za nauczycielami ale nie popieram takiej formy protestu.
  TO LENISTWO Z WASZEJ STRONY...