Procesje Bożego Ciała w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Procesje Bożego Ciała w Bolesławcu.


 • x (ALxJII), 2019-06-24 20:26 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem szczerze, że w życiu nie spodziewał bym się, że istotne staną się katolickim portalem. Z tego co widzę każde katolickie wydarzenie jest nagłaśniane. Mam nadzieję, że wkrótce redaktorów zacznę widywać na Mszy Świętej , gdyż nie podejrzewam aby pisali o świętach katolickich i sposobie ich obchodzenia z jakiś niskich pobudek.

 • marek (hjJqA), 2019-06-25 07:21 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (dmH5r3) napisał(a):

  Przypominam ci bo moze twoj móżdżek nie ogarnia ale faceci nosza i nosili "sukienki" od dawna - przypomnij sobie stroj szlacica.
  Co do istnienia Boga - zapewne chodzi ci o to ze jego nie widac.
  I co z tego? Twojego rozumu tez nie widac i mam twierdzic ze go nie ma?

  To dodam do tego debilnego wywodu jeszcze jedną, równie debilną tezę, że homoseksualizm istnieje długo dłużej niż religia katolicka i na to akurat są dowody (np. rysunki antyczne), więc katolicyzm jako twór nowoczesnego świata niech odpie***** się o dobrego, sprawdzonego, a przede wszystkim TRADYCYJNEGO homoseksualizmu.
  A co do mojego rozumu to mam mózg skoro pisze ten komentarz, a naukowo udowodniono, że obecność mózgu musi determinować obecność rozumu, więc mój mózg jest namacalny, z różnicą do Twojego duszka, którego wciąż poszukują w 997.

 • marek (hjJqA), 2019-06-25 07:38 Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (dRjyoC) napisał(a):

  Widać,że antyklerykały dostają wścieklizny na widok procesji w Boże Ciało.Póki co,wierzących jest więcej,a oni zdając sobie sprawę,że tylko mogą sobie na forum w ten sposób wyrazić swe poglądy,to są efekty.Jak na razie,manifestacje nie są zabronione,a czy np.ja jestem wierzący i chcę iść w takiej procesji,nikomu nic do tego.Innego wytłumaczenia jakiemuś antyklerykałowi trzeba?

  Jako antyklerykał absolutnie się z Tobą zgadzam, popieram i nie dostaje wścieklizny. Masz prawo iść w jakiej chcesz manifestacji, skoro takie są twoje przekonania. O to właśnie chodzi, że w przestrzeni publicznej jest miejsce na pełną gamę manifestacji. Każdy ma prawo manifestować swoje poglądy w ramach prawa i nikt nie powinien uzurpować sobie prawa do wyłączności swoich manifestacji. Na ok. 40 mln obywateli RP, przypada 40 mln zasad moralnych i przekonań. Nie ma przekonań lepszy lub gorszych, każdy ma własne i tylko tak można je określać.