Remont dworca PKP w Bolesławcu przedłuży się o kolejne cztery miesiące

Dyskusja dla wiadomości: Remont dworca PKP w Bolesławcu przedłuży się o kolejne cztery miesiące.


 • TK (hjcRf), 2021-06-18 13:14 Cytuj Zgłoś nadużycie
  ZK Polska () napisał(a):

  A jeszcze cię oświecę, abyś miał zrozumienie pełne sprawy.
  W cywilizowanych krajach płaci się za robociznę dużo bo mają pojęcie że nie warto dać drogiego materiału do wykonania usługi człowiekowi który nie ceni swoich usług wysoko albo przynajmniej takiemu któremu nie będzie szkoda tego zmarnować.
  Tutaj się liczy tylko pinć dych, nie ważne kto to zrobi.
  A więc, albo ktoś to zmarnuje albo materiały użyte do roboty są bardzo tanie (o jakość się domyśl).

  Ale i tak najważniejsze kto tą robotę odbierze i że nie poniesie konsekwencji, bo w polsce za zmarnowanie pieniędzy podatników konsekwencji się nie ponosi :)

  Ciekawostki piszesz tylko np. w takim cywilizowanym kraju na Niemcy średnia cena za metr płytek to około €30-40/m co przekładając na zarobki jest to duuuużo taniej aniżeli w Polsce. Od dawna jest tak, że przetarg wygrywa najtańsza oferta a nie ta realna. Odpowiedzialność rządzących jest znikoma, co widać na przykładzie chociażby premiera Morawkwickeigo. I to, z reguły, główny wykonawca zatrudnia podwykonawcę który te pracę wykona za określoną kwotę. Jak oferują 50zl/m to niech sobie sami układają ale znajdą się chętni i za te kwotę. Nadal będę uważał, że w Polsce usługi są drogie. Czasami droższe niż na „zachodzie”.

 • ZK Polska, 2021-06-18 13:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Akurat ceny z DE to nie jest dobry przykład bo oni mają zatrzęsienie parobków z Polski i innych demoludów a ilość ich zaniża cenę usługi.
  Dobry przykład to ta fabryka koło Bolesławca która robi łazienki.
  Słyszałem że można tam dobrze zarobić od metra.
  Ale dlaczego robią to tutaj a nie na zachodzie?
  Ceny paliwa, podatki, brak ludzi do pracy - to wszystko mówi że 50 zł brutto to tylko dla uczniaka z budowlanki dobra zapłata bez gwarancji efektu albo dla ukraińca któremu nie zależy na efekcie.
  Zresztą ludowi ciemnemu na efekcie też nie zależy (bo nie rozliczają za to samorządu) więc dlatego 50 zł brutto :)

 • 1
 • 2