Jest wyrok w sprawie bolesławieckiego księdza

Dyskusja dla wiadomości: Jest wyrok w sprawie bolesławieckiego księdza.


 • Mariusz, 2021-12-11 14:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nareszcie sąd potraktował księdza jak każdego innego obywatela. Brawo Bolesławiec! Każdy kto łamie przepisy zasługuje na karę niezależnie czy jest księdzem, celebrytą czy zwykłym obywatelem.

 • Magda, 2021-12-11 14:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słuszna grzywna. Wszyscy wtedy przestrzegali obostrzeń, restauracje, hotele i inni przedsiębiorcy a korporacja kościelna wpuszczała tłumy, bo szkoda było pieniędzy z tacy. Kto wie do ilu zakażeń wówczas doszło w kościołach? Dobrze że jest jeszcze sprawiedliwość.

 • anonim (drNSVF), 2021-12-11 14:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla mnie wyrok torche za niski jak za narazanie zdrowia i zycia ludzi. Jak ktos wierzy w boga to moze sie wszedzie pomodlic, ksieza powinni o tym wiedziec i nie powinni sciagac ludzi do jednego pomeiszczenia w srodku epidemii. 500 zl to on z tacy wezmie przeciez ze swoich nie zaplaci

 • Genius, 2021-12-11 14:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co to jest 500 PLN , przecież oni obracają złotem i dolarami. Śmiech na sali.

 • Pablo (hjJ77), 2021-12-11 14:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Słabe jest wchodzenie waszego kolegi do kościoła przeszkadzanie i liczenie wiernych w czasie mszy. Wielka szkoda ze tak samo nie potraktowali tego strajku kobiet co go tak redakcja promowała na swoich stronach w czasie pandemii i nie piszcie ze to było na dworze i bezpieczne i bla bla. Szkoda ze nie dzwoniliscie wtedy na policję . Ciagle walczycie z kościołem , słabe

 • grażyna, 2021-12-11 14:56 Cytuj Zgłoś nadużycie
  Mariusz () napisał(a):

  Nareszcie sąd potraktował księdza jak każdego innego obywatela. Brawo Bolesławiec! Każdy kto łamie przepisy zasługuje na karę niezależnie czy jest księdzem, celebrytą czy zwykłym obywatelem.

  Jeszcze nie potraktował sąd księdza jak każdego obywatela. Ale od czegoś tę równość trzeba zacząć. W tym samym czasie zwyczajmibludzie: właściciele restauracji, siłowni dostawali od sanepidu ogromne kary
  Tutaj policjanci się krępowali (sic!) zainterweniować. Nie mieli takich oporów, kiedy karali matki z dziećmi na rowerowych wycieczkach na, skatepark podczas lockdownu. Jednak jak powyzej: od czegoś trzeba zacząć tę równość.

 • Paweł (hjJ77), 2021-12-11 14:58 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pod pretekstem wolności jednych osób ograniczacie wolność drugiej strony w szczególności osob wierzących . Tak to wyglada z waszej strony

 • Reklama

 • Ja (ekh5PM), 2021-12-11 15:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pozdrawiam Panią. Jak zawsze na temat i mądrze napisane.

 • Ja., 2021-12-11 15:23 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ludzie prosze walczcie o ksiedza i wiare.

 • Kl (euu4P5), 2021-12-11 15:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Skoro w tak banalnie prostej sprawie, gdzie wszystko było jasne od początku trwało to tyl miesięcy, to co dopiero mówić o jakiś bardziej skomplikowanych przypadkach…:( To jest właśnie reforma sądownictwa według obecnej władzy…

 • ech... (qW90c), 2021-12-11 16:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  A co z właścicielami marketów. ???!!!

 • 111 (1niTM), 2021-12-11 16:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego nie sprawdzacie autobusów i sklepów ? Czepiacie się księdza, kto się boi nie idzie, a do sklepu musi bo jeść trzeba i tam sprawdzajcie !!!

 • Jsxcfc (hjJpB), 2021-12-11 16:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Holokaust nie spadł z nieba!!! Tak właśnie się zaczyna a poniżej 10 etapów ludobójstwa

  Proces nie jest liniowy. Etapy mogą występować jednocześnie. Każdy etap jest sam w sobie procesem. Logicznie rzecz biorąc, późniejsze etapy są poprzedzone wcześniejszymi etapami. Ale wszystkie etapy działają w trakcie całego procesu.

  I. Klasyfikacja

  II. Symbolizacja

  III. Dyskryminacja

  IV. Dehumanizacja

  V. Organizacja

  VI. Polaryzacja

  VII. Przygotowanie

  VIII. Prześladowanie

  IX. Eksterminacja

  X. Negacja

  Ten model procesualny pokazuje, że proces ludobójstwa ma swoją logikę, chociaż nie przebiega on w porządku liniowym. Pomagając nam zrozumieć logikę ludobójstwa, ludzie mogą dostrzec wczesne oznaki ludobójstwa i wiedzieć, kiedy nadejdzie. Liderzy mogą opracować sposoby przeciwdziałania siłom napędzającym każdy z etapów.

 • Dgbb (hjJpB), 2021-12-11 16:16 Cytuj Zgłoś nadużycie

  . Dyskryminacja

  Grupa dominująca wykorzystuje prawo, zwyczaje i władzę polityczną, aby odmówić praw innym grupom. Bezsilna grupa może zostać pozbawiona pełnych praw obywatelskich, prawa do głosowania, a nawet obywatelstwa. Dominująca grupa kierująca się wykluczającą ideologią, która pozbawia słabsze grupy ich praw. Ideologia opowiada się za monopolizacją lub rozszerzaniem władzy przez grupę dominującą. To legitymizuje wiktymizację słabszych grup. Zwolennicy ideologii wykluczających są często charyzmatyczni i wyrażają niechęć swoich wyznawców. Przykładem mogą być ustawy norymberskie z 1935 roku w nazistowskich Niemczech, które pozbawiły Żydów niemieckiego obywatelstwa i zabraniały ich zatrudniania przez rząd i uniwersytety. Dyskryminacja rdzennych Amerykanów i Afroamerykanów była zapisana w Konstytucji Stanów Zjednoczonych aż do zmian wprowadzonych po wojnie secesyjnej i przepisów z połowy XX wieku, które miały na celu ich egzekwowanie. Odmowa obywatelstwa muzułmańskiej mniejszości Rohingja w Birmie doprowadziła w 2017 roku do ludobójstwa i przesiedlenia ponad miliona uchodźców.

  Zapobieganie dyskryminacji oznacza pełne wzmocnienie pozycji politycznej i praw obywatelskich dla wszystkich grup w społeczeństwie. Należy zakazać dyskryminacji ze względu na narodowość, pochodzenie etniczne, rasę lub religię. Ludzie powinny mieć prawo do pozywania państwa, korporacji i innych osób, jeśli ich prawa są naruszane.

  Trójkąt dramatyczny

 • anonim, 2021-12-11 16:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obrazek zamiast słów

  Kliknij w obrazek, aby powiększyć.

Reklama