Piotr Rubik trzeci raz wystąpi w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Piotr Rubik trzeci raz wystąpi w Bolesławcu.


 • Tomek Rola (ANi7R2), 2007-03-22 12:52 Cytuj Zgłoś nadużycie

  czup - oczywiście wiem co ma oznaczać zwrot ryje gara mimo że jestem już cokolwiek stary. Poprostu stwierdzenie że psalm ryje gara duperelami o policzkach i chlebie tak bardzo razi niekompetencją autora że zastanowiło mnie co miał na myśli. Nie wydaje mi się żeby o bądź co bądź dośc głębokich tekstach mozna było poprostu sobie napisać "ryje gara" Chciałbym zaznaczyć że nie jestem zagorzałym fanem Rubika, moje dewagacje są czysto akademickie :)

 • beata (ANxCaQ), 2007-03-22 12:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tomek...nie żartuj! Jak Ty jesteś "już cokolwiek stary" ...to ja piszę prosto z krypty.

 • Tomek Rola (ANi7R2), 2007-03-22 13:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

  a bo mi tu zarzucają... zreszta no co - młody juz taki nie jestem poprostu sie trzymam :)

 • luk, 2007-03-22 13:40 Cytuj Zgłoś nadużycie

  o nieeeeeeeeeeee :D:D:D znowu? chyba ze wezmie swoja nażeczoną którą zaprosze do siebie na kawe;), wtedy moze przyjezdzac co tydzien!

 • Solcia, 2007-03-22 15:51 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Otóż - dla wwszystkich 'inteligentów' boleslawiec.org - teksty to nie duperele, ale utwory pisane, zresztą nie przez Rubika, a Zbigniewa Książka (bo jak o czymś nie macie pojęcia, to się nie wypowiadajcie -.-), pisane na podstawie najmądrzejszej księgi wszechczasów - Biblii. A także na utworach Jana Pawła II - Strumień czy Zdumienie.Po drugie - Rubik tworzy muzykę, która tak naprawdę nie dociera do wszystkich - głęboko związana z klasyką, a jak wiemy, klasyka jest nazywana muzyką elit, bo inni wolą posłuchać tandetne przeboje lecące na Vivie, gdzie główną atrakcją teledysku są gołe panienkę. Uważany jest on za geniusza przez najwspanialszego muzyka, jakiego znam, zresztą nauczyciela w tutejszej szkole muzycznej. Jeśli się na czymś nie znacie - nie wypowiadajcie się. Owszem, może Rubik Wam się nie podobać, ale to nie znacie, że Wy, a mogę się założyć, że większość z Was nie ma pojęcia o muzyce, teorii muzyki itd., będziecie oceniać, czy potrafi komponować, czy też nie. Ja słyszałam bardzo wiele pochelbnych opinii ludzi, którzy naprawdę mają o tym spore pojęcie.Po trzecie - dzięki temu miasto też ma zysk - bilety na koncert są bardzo drogie, więc nie gadajcie, że to darmocha i tylko miasto płaci, ale zyskuje na popularności - zdarza się, że ktoś przez pół Polski potrafi jechać na koncert pana Piotra - choć zna na pamięć wszystko, był na kilku koncertach. Trzeba być na czymś takim, by poczuć atmosferę.

 • Janusz, 2007-03-22 16:04 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy pamietacie jak pan Prezydent Roman agitowal za jego kooncertami? Czyzby wybudowal amfiteatr dla wystepu Rubika? Kiepska reklama. Rubik to tylko rzemieslnik i to przecietny...

 • koziarka (AN0tlI), 2007-03-22 16:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zacny Bernardzie, kicz nie jest zjawiskiem estetycznym, ale stricte socjologicznym, więc Twoje dogłebne peregrynacje krytyczno-literackie w przepaściste głębie znaczeń aksjologicznych tekstów pana Ksiązka do muzyki pana Rubika są wynikiem nie rozumienia zjawiska i tym samym :niczym innym , jak dokumentną egzemplifikacją litego kiczu i czystej grafomanii - to po raz .Po dwa natomiast , to produkcja komercji nie jest taką prostą sprawą , "kultury " dla idiotów nie tworzą idioci ,ale profesjonaliści doskonale znający swój "fach" , wiedziący " i co ,i jak ". Gdyby było inaczej i produkcja komercji opierała się na łatwiźnie , to pewnie wśród nas byłoby wielu milionerów siedzących na kupach forsy , ale tak nie jest ....no nie ?Czyli to wcale nie takie proste !Widac z tego jasno , iż Piotr Rubik jest doskonałym fachowcem w produkcji niedoskonałego towaru ,ale w tej niedoskonałści tkwi doskonałość mimo wszystko ,więc miarkujcie się w swej zawiści i powściagajcie w okazywaniu swojej dezaprobaty dla komercji ,bo taka ostentacja ,to nie do się ukryć i przemilczeć ,że capi "prowincjonałem ". A i taki motyw podsyłam malkontentom , zasadniczym założeniem estetyki fenomenologicznej jest twierdzenie ,ze "akt estetyczny " ma charakter podmiotowy , co znaczy , że wartośc dzieła esteycznego powstaje w umysle odbiorcy , więc nie w dziele samym tkwi jego wartośc estetyczna , ale w warośc ta kreuje się świadomości odbiorcy i w oparciu o te swiadomość - czyli ,że w trakcie recepcji "twórczości " Rubika - Książka ktoś może doznac wiekszych uniesien estetycznych , niż Bernard w trakcie samodestrukcyjnych nocnych lektur metafizycznych poezji Keads`a w tłumaczeniu Ludwika Dorna albo i w oryginale .I mój apel sznaujmy emocje innych ,nawet tych nie najdoskonalej wyekwipowanych pod względem wrażliwości estetecznej i tych , którym nie dane było doznac szlifów na swej wrazliwości , bo tak chciał podstepny los ."Ducha nie gaście "

 • Paweł, 2007-03-22 16:31 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zakładam beret z moheru,t-shirt z podobizną JP II,żonę pod rękę,dzieci za rękę i idę do "SKOKU" po pożyczkę na koncert.

 • Tomek Rola (ANi7R2), 2007-03-22 16:49 Cytuj Zgłoś nadużycie

  peregrynacje, aksjologicznych, egzemplifikacją, fenomenologicznej - zakochałem sie w koziarce....

 • adam (e3zXNr), 2007-03-22 17:02 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jasne do nikogo nie dociera przeslanie Rubika, na koncercie metaliki tez bylby klimat:) Pewnie ktos czuje sie dumny z tego ze ma bogatsze zmysly i odbiera muze lepiej niz inni.

 • kj (ANxCaQ), 2007-03-22 17:34 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Do Solci. Bilety na koncert są drogie dla plebsu, aby świta pana prezydenta mogła wejść za darmochę.

 • alice (AN003B), 2007-03-22 19:37 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dla mnie jest to obojetne czy ten Rubik przyjedzie czy nie. Byłam raz w Bolesławcu na jego koncercie i myślę, że to wystarczy. Owszem podobają mi się jego piosenki, ale mnie ten zespół zbytnio nie ujmuje. DZIĘKUJĘ.

 • Solcia, 2007-03-22 19:56 Cytuj Zgłoś nadużycie

  Adam, wcale mi o to nie chodziło. Ale na koncercie Metalicy panuje zupełnie inny klimat niż na koncercie rubikowskim. Przede wszystkim - dzieło to stworzone na cześć Ojca Świętego o ambitnym tekście. Więc nie ma łubudubudu, gdzie wszyscy skaczą na siebie... --' Wcale nie uważam się za lepszą. Ale umiem kogoś docenić - nawet, gdy go nie lubię.Do KJ - bilety są drogie, gdyż trzeba zapłacić ludziom od spraw technicznych, chórowi (sporemu), orkiestrze (w której gra masa ludzi), wokalistom, P. Rubikowi jak i panu Z. Książkowi. Ogólnie - coś kołu 100-200 ludzi się uzbiera. A na koncertach innych zespołów w grę wchodzi jakieś 10-15 osób, czesto nie więcej. Różnica? Ogromna.

 • ZEMEL KIBIR (AWXsfX), 2007-03-22 20:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

  KONCERTY POWINNY BYC CO TYDZIEN .............RUBIKA ,METALICY,AC/DC ........TRZEBA PODNIESC PODATKI W MIESCIE ABY MOZNA JE ORGANIZOWACNP.ZA ODDYCHANIE ............

 • ZEMEL KIBIR (AWXsfX), 2007-03-22 20:20 Cytuj Zgłoś nadużycie

  KONCERTY POWINNY BYC CO TYDZIEN .............RUBIKA ,METALICY,AC/DC ........TRZEBA PODNIESC PODATKI W MIESCIE ABY MOZNA JE ORGANIZOWACNP.ZA ODDYCHANIE ............