czwartek (25.08)
Buskerbus - skwer Popiełuszki/ulice miasta godz. 16.00 -19.00
piątek (26.08)
14.00 – rozpoczęcie Jarmarku Staromiejskiego
Pokazy uliczne
BuskerBus - ulica Daszyńskiego - 15.00 -21.00 (występy ponad 40 artystów z całego świata ramach festiwalu Busker- Bus )
- 13.00 – 20.00 – warsztaty teatralne – A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ
- 15.00 -21.00 - Szelindek Hungarian Old-Worldmusic
- 16.30 spotkanie z filozofem Marcinem Gokielim – Dom Jakuba Boehme
- 18.00 - korowód historyczny spod bramy Jakubów
- 18.30 – uroczyste otwarcie Jakubów – most Staromiejski
SCENA JAKUBOWA
- 16.00 - zespół Żarki
- 17.00 - zespół Podolanie
- 18.30 - Szelindek Hungarian Old-Worldmusic
- 21.00 – koncert i pokaz laserów
AGNES VIOLIN WORLD MIUSIC (skrzypce)
sobota (27.08) Dzień Artystów Ulicy
ulica Daszyńskiego 13.00 – 21.00
- Duo Ruach
- Szelindek Hungarian Old-Worldmusic
- Witek artysta
- Sambor Dudziński
- warsztaty teatralne – A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ
Parady teatralne
Teatr Porywacze Ciał
15.00 - spektakl „Hultaje”
19.00 - parada „Śmiesznych twarzy”
21.00 – A3 TEATR KOLEKCJONERZY WZRUSZEŃ / PARADA LAMPIONÓW
SPEKTAKL ULICZNY „Słońce na Wschodzie, na Zachodzie Księżyc. Sen o nocy letniej”
Teatr jakubowy „Pod chmurką”
- 15.00 Wędrowny teatr lalek Małe Mi spektakl pt. „Fintikluszki”
- 16.00 – 17.00 – Mistrzostwa polski w rzucie butem
- 17.00 Teatr Porywacze Ciał spektakl pt. „O kocie, który słuchał śpiewu słowika”
- 18.00 Wędrowny teatr lalek Małe Mi spektakl pt. „Tuwim Julek”
SCENA JAKUBOWA
- 15.00 - kapela Pogranicze
- 16.30 - zespół Lusatia / chór z Naoussy ( Grecja)
- 18.00 - Szelindek Hungarian Old-Worldmusic
- 19.30 - zespół Hoyraky
niedziela (28.08) Dzień Historyczny
16.00 – 18.00 - Spływ na byle czym
Nysa Łużycka – start: nabrzeże Uferpark Görlitz, meta okolice mostu Staromiejskiego
14.00 - 20.00 ulica Daszyńskiego pokazy i zabawy historyczne
Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Krakowa Parva Armis
Klub Oręża Dawnego Klinga z Nowego Targu
Grupa Odtwórstwa Historycznego Per Saecula z Nowego Wiśnicza
- pokazy musztry muszkieterskiej na podstawie grafik Jacoba De Gheyna;
- prezentacje Grupy w trakcie festiwalu w formie przemarszu
- pokazowe manewry wojsk: na podstawie komend oraz opracowania Wallhausena i Górskiego.
- rekonstrukcja obozu z XVII wieku.
- scenki rodzajowej z XVII wieku. (ilość, rodzaj, scenariusz do uzgodnienia z organizatorem).
- pokazy walk wraz z prelekcją, przegląd dawnych sztuk walki (rapier, szabla, szpada, walka wręcz)
- artystyczne pokazy tańca historycznego
- gry i zabawy, musztra, nauka rzemiosła historycznego
15.00 – 19.00 - Szelindek Hungarian Old-Worldmusic Szelindek
15. 00 – 17.00 - warsztaty bębniarskie, teren nad Nysą
Teatr jakubowy „Pod chmurką”
- 14.00 Wędrowny teatr lalek Małe Mi spektakl pt. „Tuwim Julek” godz. 18.
- 15.30 Teatr rozrywki Trójkąt, spektakl pt. „Za siedmioma wiekami”
- 17.00 Wędrowny teatr lalek Małe Mi spektakl pt. „Fintikluszki"
14.00 - Szelindek Hungarian Old-Worldmusic Szelindek
15.00 - Aksak Balkan Trio
15.00 -18.00 - Mistrzostwa Polski w Klęciu jak Szewc
18.00 - kapela Hanki
dom Jakuba Boehme
- projekcje filmu dokumentalnego o Jakubie Boehme
- prezentacja audio nt. Jakuba Boehme
ponadto przez trzy dni:
Plac zabaw dla dzieci – gry zabawy
WESOŁE MIASTECZKO (ul. J. Boehme)
ZGORZELECKI JARMARK STAROCI
I… spotkania z Jakubem Boehme