Bike Week w Szklarskiej Porębie

Bike Week w Szklarskiej Porębie
fot. freeimages.com (kikashi) Szklarska Poręba zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na zakręcony tydzień, który będzie mieć miejsce w dniach 6–12 lipca 2015 r.
istotne.pl koncert, rower, szklarska poręba, fisz emade tworzywo, leniwiec

Festiwal Bike Week to skumulowana dawka emocji dla entuzjastów jazdy na rowerze, podczas której – oprócz widowiskowych zawodów dla profesjonalistów – zaplanowane są rodzinne wycieczki rowerowe, warsztaty techniki jazdy oraz zawody rowerowe dla najmłodszych Junior Trophy. Nie zabraknie również spektakularnych skoków do wody Air Water Show, które od lat przyciągają setki fanów.

Plan minutowy

  • PONIEDZIAŁEK, 6 LIPCA
    • 12:00 – wycieczka rodzinna (Szosa) – kierunek: Zakręt Śmierci, Świeradów-Zdrój, ok. 30 km – start ze Skweru Radiowej Trójki
  • WTOREK, 7 LIPCA
    • 12:00 – wycieczka na trasę Minimaratonu (MTB), ok. 25 km – Skwer Radiowej Trójki
  • ŚRODA, 8 LIPCA
    • 12:00 – wycieczka na trasę Szosowego Klasyku (szosa) – Runda 20 km po ulicach Szklarskiej Poręby – start ze Skweru Radiowej Trójki
  • CZWARTEK, 9 LIPCA
    • 12:00 – wycieczka rodzinna po trasach Karkonoskiego Parku Narodowego
  • PIĄTEK – 10 LIPCA
    • 16:00–21:00 – Bike EXPO – Ski Arena – górny parking
    • 16:00 – 21:00 – Bike Maraton – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Zawodów – Ski Arena
    • 17:00 –wycieczka trasą Mini Bike Maraton – Ski Arena
    • 18:50 –przyjazd uczestników wycieczki na Skwer Radiowej Trójki – poczęstunek
    • 19:00 – Oficjalne rozpoczęcie Bike Week Szklarska Poręba – Skwer Radiowej Trójki – ZLOT DZIWNYCH ROWERÓW
    • 19:30 – Pokaz trialu – Skwer Radiowej Trójki
    • 20:00 – Pokaz filmów rowerowych – Skwer Radiowej Trójki
  • SOBOTA – 11 LIPCA
    • 08:00–20:00 – Bike EXPO – Ski Arena – górny parking
    • 08:00–10:30 – Bike Maraton – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Ski Arena
    • 08:00–10:30 – Downhill – zapisy do zawodów w Zjedzie MTB – Biuro Ski Arena
    • 09:00–18:00 – Poducha Big Air Bag by Tymur – Ski Arena – górny parking
    • 09:00–18:00 – Wave Track Pump Track – Ski Arena – górny parking
    • 09:00–11:00 – Downhill – treningi
    • 10:00 – Strefa Dziecka – otwarcie – Ski Arena
    • 11:00 – Bike Maraton – start maratonu – końcowa część nartostrady Puchatek
    • 11:15 – Junior Trophy – Ski Arena – końcowa część nartostrady Puchatek
    • 11:30 – Downhill – przejazdy eliminacyjne – kwalifikacje do finału – Ski Arena
    • 13:00 – Dirt Show – pokaz skoków rowerowych – Ski Arena – górny parking
    • 13:30 – Junior Trophy – dekoracje zwycięzców – Ski Arena – scena główna – górny parking
    • 14:00 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu Mini – Scena Główna – Ski Arena
    • 14:30 – Downhill – przejazd finałowy – Ski Arena
    • 15:00 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu Mega – Scena Główna – Ski Arena
    • 15:30 – Dirt Show – pokaz skoków rowerowych – Ski Arena – górny parking
    • 16:00 – Bike Maraton – dekoracje zwycięzców dystansu Giga – Scena Główna – Ski Arena
    • 16:30 – Downhill – dekoracja zwycięzców – Scena Główna – Ski Arena
    • 16:50 – Bike Maraton Tombola – losowanie nagród – Scena Główna – Ski Arena
    • 17:00 – Wave Track Pump Track – zawody – górny parking
    • 20:00 – Pokaz filmów rowerowych – Skwer Radiowej Trójki (do potwierdzenia)
  • NIEDZIELA – 12 LIPCA
    • 08:00–15:00 – Bike EXPO – Ski Arena – górny parking
    • 09:00–15:00 – Poducha Big Air Bag by Tymur – Ski Arena – górny parking
    • 09:00–15:00 – Wave Track Pump Track – Ski Arena – górny parking
    • 08:00–10:30 – Szosowy Klasyk – weryfikacja zgłoszeń uczestników – Biuro Bike Week – Ski Arena
    • 09:00 – EMTB Enduro – Start – Ski Arena – górny parking
    • 11:00 – Szosowy Klasyk – Start – Ski Arena – górny parking
    • 12:30 – Poducha Big Air Bag – zawody nagrodami w formie jamu – Ski Arena – górny parking
    • 13:30 – Dirt Jam – zawody w skokach rowerowych – Ski Arena – górny parking
    • 15:00 – Szosowy Klasyk – zamknięcie trasy
    • 15:00–15:50 – Szosowy Klasyk – dekoracja zwycięzców– scena główna
    • 16:00 – Skoki do wody – Ski Arena
    • 17:00 – EMTB Enduro – Ski Arena – scena – górny parking
    • 17:00 – Skoki do wody – dekoracja zwycięzców – Ski Arena – scena główna
    • 17:15 – LENIWIEC – Ski Arena – scena główna
    • 18:30 – FISZ EMADE TWORZYWO – Ski Arena – scena główna.

Szczegóły na stronie szklarskoporębskiego magistratu.

UM Szklarska Poręba/ii