Rozstrzygnięto kolejny turniej wiedzy o sztuce

Rozstrzygnięto kolejny turniej wiedzy o sztuce
fot. L. da Vinci Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce odbył się na Zamku Kliczków. W turnieju rywalizowało ponad 50 uczniów ze szkół powiatu bolesławieckiego.
istotne.pl muzeum ceramiki, turniej, sztuka

W ubiegły piątek na Zamku Kliczków odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztuce. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu bolesławieckiego powiatu. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Maciek Pilny przed Anią Kuśmierczyk (oboje ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu) i Mariuszem Mankiewiczem (SP nr 1 w Bolesławcu). W kategorii gimnazjów najlepszy był Łukasz Burdyna (Gimnazjum w Nowogrodźcu) przed Justyną Śliwińską (I Prywatne Gimnazjum w Bolesławcu) i Katarzyną Kłopotek (Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu).

Brak opisuBrak opisufot. Muzeum Ceramiki

Turniej składał się z dwóch części. Pierwszą stanowił 45-minutowy test pisemny, sprawdzający wiedzę z zakresu pojęć, terminów oraz zjawisk i procesów zachodzących w sztuce na przestrzeni wieków. Druga polegała na rozpoznaniu na podstawie slajdów dzieł, ich autorów i czasu powstania. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się rozległą wiedzą o sztuce, zgodną z programem nauczania przedmiotu obowiązującym na danym poziomie edukacji. Poza zmaganiami konkursowymi uczniowie zwiedzili Zamek Kliczków oraz posilili się słodkim upominkiem, przygotowanym przez Cukiernię Malinka.

Turniej wiedzy o sztuce zorganizowały Bolesławieckie Muzeum Ceramiki i Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr przy współpracy z Markiem Haniszewskim, nauczycielem sztuki w Gimnazjum Samorządowym nr 3. Gościem honorowym była Jolanta Ajlikow-Czarnecka, wieloletni ceniony pedagog przedmiotów artystycznych, artystka i inicjatorka turnieju.

(informacja Muzeum Ceramiki)