Bolesławiecka policja rozbiła gang

Bolesławiecka policja rozbiła gang
fot. B.org Bolesławieccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się wymuszeniami rozbójniczymi i wyłudzaniem kredytów bankowych. Siedmiu mężczyzn zatrzymano w Żaganiu i Świętoszowie.
istotne.pl policja, przestępstwo, gang

Na początku kwietnia do bolesławieckiej policji zgłosił się mieszkaniec Świętoszowa. Mówił, że grupa mężczyzn zmusiła go do wydania samochodu, grożąc śmiercią jemu i jego rodzinie. W ten sposób przestępcy wymusili wydanie Mercedesa Vito o wartości 28 tys. zł.

Policjanci z Bolesławca ustalili skład grupy a następnie na terenie Żagania i Świętoszowa zatrzymali siedmiu mężczyzn. Wszyscy zatrzymani są wieku około 30 lat. Wszyscy byli w przeszłości notowani i karani. W trakcie zatrzymań i przeszukań miejsc zamieszkania podejrzanych policja znalazła między innymi telewizor plazmowy i laptop (pochodzące prawdopodobnie z kradzieży), dokumenty "In blanco" zaświadczające o zatrudnieniu w różnych firmach, pieczątki firmowe, fałszywy banknot 200 euro oraz około 410 porcji marihuany.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw związanych z wymuszeniem rozbójniczym, posiadaniem narkotyków, fałszowaniem dokumentów, usiłowaniem wprowadzenia do obrotu fałszywych banknotów oraz wyłudzaniem kredytów bankowych. Grozi im od 5 do 25 lat więzienia.

(informacja: KPP Bolesławiec)