Rozstrzygnięto konkurs „Unia Bez Tajemnic”

Rozstrzygnięto konkurs „Unia Bez Tajemnic”
fot. B.org Ewelina Pawlus i Joanna Latawiec to laureatki II edycji powiatowego konkursu Unia Bez Tajemnic. Nagrodą główną konkursu jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego.
istotne.pl konkurs, lidia geringer de oedenberg, unia europejska

W sali Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr odbyła się II edycja konkursu Unia Bez Tajemnic. Piątkowy konkurs wygrały dwie uczennice bolesławieckich liceów. Ewelina Pawlus z I LO i Joanna Latawiec z II LO zdobyły największą ilość punktów i wygrały trzydniowy wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

"Pytania były dość trudne, trudniejsze niż w tamtym roku" zgodnie przyznają obie laureatki. Zdaniem dziewcząt sposobem na wygranie konkursu jest systematyczna nauka. "Wiedzę można zgromadzić, trzeba tylko systematycznie ją poszerzać" mówi Ewelina. "Każdy taki konkurs to nowe doświadczenie, nowe wiadomości i informacje. Nie nastawiamy się na wygraną, a że są sukcesy, to bardzo cieszy" dodaje Joanna. Na pytanie, jak zachowałyby się, gdyby teraz odbywało się referendum europejskie, obie odpowiedziały, że zagłosowałyby za wstąpieniem Polski do struktur europejskich.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W powiatowym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej startowało 30 uczniów. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Na rozwiązanie testu było pół godziny. Później rozpoczęła się część ustna. Ta część konkursu miała postać quizu. Pytania zadawał Daniel Biernat reprezentujący Biuro Informacyjne Eurodeputowanej Lidii Geringer de Oedenberg – fundatorki nagród i honorowej patronki konkursu. "Dla każdego z uczestników konkursu przygotowaliśmy książki, gazety, broszury i płyty CD z informacjami o Unii Europejskiej. Finałowa piątka otrzymała dodatkowo plakaty i inne gadżety nawiązujące do tematyki europejskiej" mówi Daniel Biernat.

Brak opisuBrak opisufot. B.org
Brak opisuBrak opisufot. B.org

II edycję Powiatowego Konkursu Wiedzy Unia Bez Tajemnic zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr wraz z Biurem Informacyjnym Eurodeputowanej Lidii Geringer de Oedenberg.