11-letni Rafał Molenda jest zwycięzcą BOOM 2007

11-letni Rafał Molenda jest zwycięzcą BOOM 2007
fot. BKB Bolesławiec 3 brydżystów z Bolesławca uczestniczyło w Brydżowym Ogólnopolskim Obozie Młodzieżowym BOOM 2007 w Międzyzdrojach. Najlepszy w grupie początkujących okazał się Rafał Molenda.
istotne.pl zawody, molenda, brydż, rafał

Po raz pierwszy w historii bolesławieckiego brydża młodzieżowego nieliczna 3-osobowa grupa adeptów tej gry uczestniczyła w Brydżowym Ogólnopolskim Obozie Młodzieżowym BOOM 2007 w Międzyzdrojach. Obóz ten organizowany jest przez Polski Związek Brydża Sportowego dla młodzieży z całej Polski. Swój pierwszy sukces odniósł najmłodszy z tej grupy Rafał Molenda.

Zaledwie 11-letni Rafał był najmłodszym uczestnikiem całego obozu, w którym udział wzięło ponad 70 młodych brydżystów i brydżystek z całej Polski. W ogólnej klasyfikacji końcowej wszystkich uczestników, która obejmowała zarówno wyniki turniejów, jak i test końcowy z umiejętności brydżowych, Rafał Molenda okazał się zwycięzcą w grupie początkujących. Dodatkowo wyróżniony został przez trenera jako najlepszy zawodnik w swojej grupie.

Sukces ten był możliwy dzięki rozpoczętemu w ubiegłym roku szkoleniu dzieci i młodzieży przez Bolesławiecki Klub Brydżowy. W tym roku wraz z początkiem roku szkolnego BKB rozpocznie kolejny nabór młodzieży do grup szkoleniowych. Tym razem klub planuje organizację zajęć zarówno w liceach, jak i gimnazjach. Wkrótce więcej szczegółów w sprawie naboru.

(informacja i zdjęcia BKB Bolesławiec/GA)