Młodzi bolesławianie odwiedzili Parlament Europejski

Młodzi bolesławianie odwiedzili Parlament Europejski
fot. D. Biernat Młodzież skorzystała z zaproszenia Lidii Geringer de Oedenberg.
istotne.pl lidia geringer de oedenberg, paweł, parlament europejski, ruszkiewicz

Do parlamentu pojechali między innymi laureaci konkursu ogłoszonego przez posłankę i regionalną gazetę.

Szósty raz mieszkańcy Dolnego Śląska uczestniczyli w wizycie do Europarlamentu w Strasburgu, na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg, polskiej posłanki do Europarlamentu. Wśród liczącej 40 osób grupy znaleźli się między innymi laureaci konkursu "Konstytucja dla Europy": Paweł Ruszkiewicz z Bolesławca, uczeń Gimnazjum Samorządowego nr 2, oraz Jarosław Siergiej z Lubania. Był też również Radosław Skrzydłowski z Lwówka Śląskiego, laureat konkursu zamieszczonego w "Gazecie Wojewódzkiej". Wśród grupy z Bolesławca znaleźli się także Daniel Biernat, asystent posłanki, oraz Maciej Gorczyca, członek Federacji Młodych Socjaldemokratów.

Uczestnicy wycieczki spędzili trzy dni w Strasburgu, zwiedzając między innymi siedzibę Parlamentu Europejskiego. Spotkali się z posłanką Lidią Geringer de Oedenberg oraz posłami polskiej delegacji – Bogusławem Liberadzkim oraz Adamem Gierkiem, którzy opowiedzieli o pracy i roli Parlamentu Europejskiego.

W tym roku Parlament Europejski odwiedziło już ponad 250 Dolnoślązaków, przeważnie ludzi młodych. Kolejna grupa z naszego regionu wyjeżdża w listopadzie.