Bolesławianie są wysoko w światowym rankingu racketlona

Bolesławianie są wysoko w światowym rankingu racketlona
fot. TOP Bolesławieccy zawodnicy zajmują wysokie miejsca w światowym rankingu racketlona. Najnowszy światowy ranking ukazał się w maju.
istotne.pl top bolesławiec, racketlon, jacek szubert, krystyna szwajkowska, samonek, stolicki

W najnowszym światowym ranking racketlona najwyższe miejsca wśród Polaków zajmują zawodnicy klubu TOP Bolesławiec. Po ostatnich dobrych występach w Pradze i Budapeszcie bolesławianin Krzysztof Samonek zajmuje 16 miejscu na świecie, wśród 1555 zawodników sklasyfikowanych w rankingu.

Wysoko plasują się również inni zawodnicy klubu TOP. W grze singlowej Jacek Szubert jest aktualnie na 86 miejscu, a Norbert Stolicki na miejscu 122. Najlepsza w Polsce racketlonistka Krystyna Szwajkowska zajmuje 55 miejsce na świecie. Bolesławianka ma za sobą udane występy również w grach podwójnych (mikst). Po udanym występie w Grand Prix Czech, gdzie zdobyła brązowy medal (w mikscie z Jackiem Szubertem) awansowała na 8 miejsce w rankingu miksta. Jacek Szubert zajmuje w rankingu tej dyscypliny 7 miejsce.

Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.fot. TOP

Bolesławianie przed kolejnymi turniejami

Pod koniec maja zawodnicy TOP Bolesławiec wyjadą na mocno obsadzony turniej Grand Prix Belgi, gdzie wystartuje cała czołówka światowa. Turniej w Belgi będzie ostatecznym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Racketlonie, które odbędą się w połowie czerwca w Zgierzu.

Sukcesy naszych sportowców nie byłyby możliwe gdyby nie codzienny trening na różnych obiektach sportowych. W Bolesławcu brakuje tylko kortu do gry squasha, dlatego na treningi tej dyscypliny nasi zawodnicy muszą jeździć do Wrocławia.

(informacja R. Tomczyk/TOP Bolesławiec/MZ)