Muzeum Ceramiki zaprasza na wystawę fotografii

Muzeum Ceramiki zaprasza na wystawę fotografii
fot. sxc.hu Do 10 maja w budynku Działu Historii Miasta przy ulicy Kutuzowa zwiedzać można wystawę "Piękno Gór Kaczawskich i Pogórza Kaczawskiego". Wystawa prezentuje najpiękniejsze krajobrazy jednego z najurokliwszych regionów Dolnego Śląska.
istotne.pl muzeum, ceramika, wystawa, fotografia, góra

Góry Kaczawskie to część Sudetów Zachodnich. Góry charakteryzują się specyficzną mozaikową budową, która jest efektem długich i złożonych procesów geologicznych. Region ten cechują: różnorodne podłoża skalne, żyzne gleby, łagodny klimat oraz bogata szata roślinna. W okolicach Wojcieszowa występują liczne jaskinie, w których zachowały się ślady zamieszkiwania przez człowieka pierwotnego. Do niewątpliwych atrakcji Pogórza Kaczawskiego należy Park Krajobrazowy Chełmy, a zwłaszcza znajdujący się na jego terenie Wąwóz Myśliborski. To jedyne miejsce na Dolnym Śląsku, gdzie podziwiać można bardzo rzadką roślinę – paproć języcznika zwyczajnego. Kaczawskie Góry i Pogórze to również unikatowe zabytki architektoniczne, takie jak XVII-wieczny Kościół Pokoju w Jaworze czy średniowieczne zamki w Grodźcu, Legnicy, Bolkowie i Prochowicach.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Ekspozycję można zwiedzać od środy do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. W niedzielę zaś od 11.00 do 16.00. Bilety normalne kosztują 3 zł, ulgowe 1,5 zł. Dodatkową zachętą może być to, że bilet zakupiony na tę wystawę uprawnia również do odwiedzenia ekspozycji "Szklany Depozyt Wyobraźni" w muzeum przy ul. Mickiewicza.

(informacja Muzeum Ceramiki/GA)