TPD rozdaje żywność ubogim

TPD rozdaje żywność ubogim
fot. Marcin Zabawa Mleko, mąka, ser, makaron, kasza i cukier trafia do najuboższych w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej.
istotne.pl pomoc, tpd, żywność, produkty

10 ton mleka, 15 ton mąki, 3,5 tony sera, 2,5 tony makaronu, 2,5 tony kaszy oraz 2,5 tony cukru trafi do najbiedniejszych mieszkańców powiatu bolesławieckiego. Żywność jest wydawana w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej.

Kartony zawierające serKartony zawierające serfot. Marcin Zabawa

Dystrybucją żywności, trzeci rok z rzędu, zajmuje się Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Produkty są wydawane z magazynu, znajdującego się na ulicy Zwycięstwa, z tyłu przychodni. Przy wydawaniu żywności pomagają wolontariusze.

Mężczyzna układa produktyMężczyzna układa produktyfot. Marcin Zabawa

Żywność jest wydawana na podstawie dokumentów wydanych przez ośrodki pomocy społecznej, właściwe do miejsca zamieszkania danej osoby. W poniedziałek żywność będzie rozdawana najbiedniejszym mieszkańcom Gminy Wiejskiej Bolesławiec, we wtorek mieszkańcom Gminy Osiecznica, zaś w środę po żywność będą mogły zgłosić się osoby, które z różnych przyczyn nie mogły w stanie odebrać jej wcześniej.

Mąka na paletachMąka na paletachfot. Marcin Zabawa

Szczegółowe informacje o akcji wydawania żywności można uzyskać pod numerem telefonu Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 0-75 732 47 47.

(informacja i zdjęcia MZ)

Zobacz także

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Boleslawcu