Siatkarze TOP pokonali Olavię Oława 3:1

Siatkarze walczą o piłkę
fot. istotne.pl Bolesławianie, występujący w IV lidze siatkówki odnieśli cenne zwycięstwo na wyjeździe. Nasi zawodnicy pokonali Olavię Oława 3:1 (25:22, 22:25, 25:18, 25:18).
istotne.pl 0 top bolesławiec, olavia oława

W sobotę siatkarze TOP Bolesławiec rozgrywali wyjazdowy mecz w Oławie. Pierwszy set rozpoczął się od nieudanej zagrywki gospodarzy. W dalszej części seta gra była dość wyrównana. W końcówce pewnie atakowali Kozłowski i Mosiądz, co przyczyniło się do wygranej bolesławian 25:22. W drugim secie do głosu doszli gospodarze, którzy zacięcie walczyli o każdy punkt. Przy stanie 18:18 nasz zespół zespół popełnił dwa błędy. Wykorzystali je oławianie i nie oddali prowadzenia, wygrywając drugiego seta 25:22.

Trzeci set rozpoczął się od bardzo dobrej obrony i przyjęcia bolesławian. Nasi siatkarze wywalczyli przewagę kilku punktów. Z dobrej strony pokazał się libero Marcin Kędziora, który z poświęceniem przyjmował ataki Oławy. TOP grał rozważnie i pewnie. Precyzyjne wystawianie piłki przez Piotra Indułę umożliwiło naszej drużynie zyskiwanie coraz większej przewagi. Silne ataki Potockiego, i asekuracja w głębi pola Biczaka, pozwoliły naszym siatkarzom na pewne zwycięstwo w trzecim secie (25:18).

Czwarty set był popisową grą bolesławian. Już na początku TOP prowadził 8:2. Pozwoliło to na spokojną i konsekwentną grę. Siatkarskimi "gwoździami" popisywali się nasi środkowi, czyli Świerzewski i Marcinkiewicz. Siatkarze z Oławy nie mieli za wiele do powiedzenia w tym secie. W czwartym secie na boisku pojawił się także nasz drugi wystawiający Marcin Czarniecki. Bolesławianin skutecznie rozgrywał i często mylił blok przeciwnika. Przy stanie 20:13 dla Bolesławca nie było już złudzeń, kto wygra ten mecz. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:18, a cały mecz 3:1 dla TOP.

Siatkarze IV-ligowego TOP BolesławiecSiatkarze IV-ligowego TOP Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

Bolesławianie wygrali wyjazdowe spotkanie w Oławie mimo braku trzech podstawowych zawodników. Choroba uniemożliwiła występ Mateuszowi Chmielowskiemu, Dariuszowi Pierzchalskiemu i Mateuszowi Kolatorowi. Na występ naszej drużyny nie wpłynęły również niezbyt przyjazne okrzyki miejscowych kibiców. TOP Bolesławiec wystąpił w składzie: Kozłowski, Mosiądz, Potocki, Świerzewski, Marcinkiewicz, Kędziora, Biczak, Czarniecki i Wantuch.

(informacja W. Marcinkiewicz/TOP Bolesławiec/MZ)