Siatkarze ze Starego Łomu ponownie pokonali Gromadkę

Siatkarze ze Starego Łomu ponownie pokonali Gromadkę
fot. T. Matyjewicz W rewanżowym turnieju siatkarze z Gromadki musieli uznać wyższość przeciwników z Gminy Chojnów. Pierwsza drużyna gospodarzy zajęła drugie miejsce.
istotne.pl siatkówka, gromadka, chojnów

W hali sportowej w Gromadce odbył się rewanżowy turniej między drużynami z Gminy Gromadka a Gminą Wiejską Chojnów. W zawodach wzięły udział trzy drużyny reprezentujące Chojnów (Dobroszów, Goliszów, Stary Łom) oraz sześć drużyn gospodarzy (Różyniec, Modła, Krzyżowa i trzy zespoły reprezentujące Gromadkę).

W pierwszej fazie rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, na sąsiadujących ze sobą boiskach. Wstępna faza grupowa turnieju wyłoniła finalistów zawodów oraz drużyny, które zagrały o trzecie, premiowane pucharem miejsce. W meczu o trzecie miejsce o klasę lepsi od rywali okazali się siatkarze z Dobroszowa, z łatwością pokonując trzeci zespól Gromadki.

W finale spotkały się reprezentacje Starego Łomu oraz pierwszej drużyny Gromadki. Finałowy mecz zakończył się łatwym, dwusetowym zwycięstwem siatkarzy ze Starego Łomu. Tym samym drużyny z Gromadki zaprzepaściły okazję do rewanżu za porażkę poniesioną przed dwoma tygodniami.

Siatkarze oraz wójtowie gmin Gromadka i ChojnówSiatkarze oraz wójtowie gmin Gromadka i Chojnówfot. T. Matyjewicz

Fundatorem nagród w turnieju (trzy okazałe puchary) była Barbara Jasińska - Wójt Gminy Chojnów. Bardzo sympatyczna pani Wójt miała niemała satysfakcje wręczając dwie, z trzech pierwszych nagród, drużynom reprezentującym jej rodzinną gminę. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Gromadka - Dariusz Pawliszczy.

(informacja i zdjęcia T. Matyjewicz)