Bolesławieccy tenisiści przegrali z Gorzovią Gorzów 0:10

Bolesławieccy tenisiści przegrali z Gorzovią Gorzów 0:10
fot. B.org Drużyna TOP Ekoceramika Bolesławiec przegrała w ostatnim meczu rozgrywek II ligi tenisa stołowego. Bolesławianie ulegli Gorzovii Gorzów Wielkopolski 0:10. Nasi tenisiści zakończyli rozgrywki na II miejscu.
istotne.pl top bolesławiec, tenis stołowy

W sobotę w sali sportowej przy ul. Komuny Paryskiej tenisiści TOP podejmowali zespół z Gorzowa. Był to ostatni mecz II-ligowych rozgrywek tenisa stołowego, którego stawką był awans do I ligi. Po losowaniu, do pierwszego stołu podeszli Tomasz Fortunko i Łukasz Jaźwiec (TOP) oraz Radosław Żabski i Meng Zehn (Gorzovia). Mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla gości.

Udany występ, debiut w II lidze, zanotował Mateusz Kowal, zawodnik III-ligowego TOP. W pojedynku z Szymonem Kulczyckim nasz tenisista walczył jak równy z równym, choć ostatecznie uległ gorzowianinowi 9:11. W pojedynku Roberta Girulskiego z Jackiem Nowokuńskim zanosiło się na zdobycie pierwszego zwycięstwa dla TOP. Jednak przy stanie 0:2 zawodnik z Gorzowa zagrał niebywale skutecznie i z trudem, ale pokonał kapitana bolesławieckiej drużyny, zwiększając prowadzenie gości 6:0.

Do kolejnego pojedynku deblowego gorzowianie wystawili swoją najsilniejsza broń - Chińczyka Meng Zehna. W tym ustawieniu nie mogło być niespodzianki, goście wygrali 3:0. Jeszcze w swym ostatnim pojedynku Girulski doszedł do stanu 2:2 (w pojedynku z Szymonem Kulczyckim) ale ponownie w secie piątym swoją wyższość udowodnił kapitan Gorzovii.

Przeciwnicy TOP, to zespół, który do niedawna grał w III lidze. Jednak Gorzów Wielkopolski to miasto wielkich możliwości i właśnie tam znalazł się poważny sponsor, pasjonat tenisa stołowego, który inwestując w drużynę obrał sobie za cel awans do I ligi. Gra Gorzovii w II lidze, to roczny epizod, którego głównym celem jest awans do ekstraklasy. Skład zespołu z Gorzowa, to zawodnicy, którzy niedawno grali w zespołach I ligi, a Azjata to zawodnik I-ligowej Odry Głoski Księginice. Został on wypożyczony do Gorzowa aby zapewnić drużynie awans do wyższej grupy rozgrywkowej.

(informacja D. Stępień/TOP Bolesławiec/MZ)