Młodzi socjaldemokraci wybrali nowe władze regionu

Młodzi socjaldemokraci wybrali nowe władze regionu
fot. FMS Na zjeździe w Lubawce dolnośląska FMS wybrała nowe władze. Wiceprzewodniczącymi zarządu wojewódzkiego młodzieżówki zostali bolesławianie Michał Banaś i Daniel Biernat.
istotne.pl wybory, jerzy szmajdziński, fms, michał banaś

1 i 2 marca w Lubawce odbył się czwarty zjazd dolnośląskiej Federacji Młodych Socjaldemokratów, na którym wybrano nowe władze regionu. Przewodniczącą została ponownie Joanna Wróbel z Wrocławia, a sekretarzem Marta Przeworska z Lubina. Dwie z trzech posad wiceprzewodniczących Dolnego Śląska objęli reprezentanci Bolesławca – Michał Banaś i Daniel Biernat. Trzecią otrzymał Bartosz Jeziorski ze Złotoryi.

Wybrano również składy Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej, w której nasze miasto reprezentować będzie Paweł Zieliński, oraz Wojewódzkiego Sądu Koleżeńskiego. Zasiądzie w nim bolesławianin Krzysztof Laskowski.

fot. FMS

Koło powiatowe FMS w Bolesławcu jest drugą najliczniejszą, zaraz po wrocławskiej, młodzieżówką socjaldemokratyczną w województwie. Na zjeździe w Lubawce nasze miasto reprezentowało pięcioro delegatów (Magdalena Herdzik i wymienieni wyżej działacze). Dzięki tak silnej organizacji bolesławianie będą mieli teraz bardzo duży wpływ na politykę Federacji w województwie.

fot. FMS

Na zjeździe podjęte zostały poważne dyskusje programowe. Określono stosunek Federacji do aktualnych wydarzeń politycznych oraz kierunek jej prac na całą kadencję. Uczestnicy spotkania mogli także wziąć udział w panelach dyskusyjnych z wicemarszałkiem Sejmu Jerzym Szmajdzińskim, przewodniczącym Rady Dolnośląskiej SLD i posłem na Sejm RP Januszem Krasoniem oraz wicestarostą powiatu kamiennogórskiego Andrzejem Świątkiem.

fot. FMS

Na 15 i 16 marca zaplanowany jest krajowy kongres FMS w Warszawie. Wśród delegatów z Dolnego Śląska znajdą się również członkowie koła powiatowego w Bolesławcu: Daniel Biernat i Paweł Zieliński.

fot. FMS

(informacja FMS/GA)