Znamy laureatów konkursu plastycznego „Zima”

Znamy laureatów konkursu plastycznego „Zima”
fot. www.sxc.hu W 2 części konkursu plastycznego „Walory Przyrodnicze i Kulturowe Ziemi Dolnośląskiej”, ogłoszonego przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce, wzięło udział ponad 400 osób. Jury wyłoniło 105 laureatów.
istotne.pl konkurs, gromadka, gokis, plastyka

25 stycznia jury (w składzie: Maria Matyjewicz, przewodnicząca, Bożena Kuchmacz i Barbara Deberna) oceniło prace nadesłane na „Zimę”, drugą część regionalnego konkursu GOKiS-u w Gormadce – „Walory Przyrodnicze i Kulturowe Ziemi Dolnośląskiej”. Konkursowe dzieła miały ukazywać miejsca przyrodnicze bądź zabytkowe, które można napotkać na Dolnym Śląsku. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w konkursie był wiek (minimum 5 lat i więcej). Format prac był dowolny. Jurorzy wyłonili 105 laureatów.

fot. Jerzy Małachowski

W konkursie wzięło udział ponad 400 osób z 37 placówek powiatu bolesławieckiego, legnickiego, polkowickiego, zgorzeleckiego, głogowskiego i lubańskiego, w tym dzieci z przedszkoli, uczniowie podstawówek, młodzież z gimnazjów i szkół średnich. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się także dorośli oraz wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bolesławcu. Pełna lista laureatów znajduje się na stronie gromadeckiego GOKiS-u.

fot. Jerzy Małachowski

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów odbyło się 8 lutego 2008 r. w Sali Widowiskowej GOKiS-u w Gromadce przy ul. Szkolnej 9. Uroczystość połączona była z otwarciem wystawy pokonkursowej. Nagrodzone prace wkrótce będzie można podziwiać na stronie organizatora konkursu.

(informacja GOKiS w Gromadce/GA)

Zobacz także

Lista laureatów