Odbył się gminny konkurs recytatorski Pegazik

Odbył się gminny konkurs recytatorski Pegazik
fot. sxu.hu W Kruszynie odbył się gminny konkurs recytatorski Pegazik. W konkursie zwyciężyły Karolina Wantuch z Trzebienia i Natalia Brzuchowska z Bożejowic
istotne.pl gokis, recytacja, wiersz

W sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie zorganizowano eliminacje gminne konkursu recytatorskiego Pegazik. We wtorkowym konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wiejskiej Bolesławiec. Do recytatorskiej rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych z Bożejowic, Brzeźnika, Kraśnika Dolnego, Dąbrowy, Kruszyna, Ocic, Trzebienia i Żeliszowa. Mówione przez dzieci wiersze oceniali Ewa Zbroja i Andrzej Leśniewski. Pierwsze miejsca zajęły: Karolina Wantuch z Trzebienia i Natalia Brzuchowska z Bożejowic. Drugie miejsce przypadło Paulinie Wilczyńskiej z Żeliszowa. Na trzecim znalazły się Beata Cieśla z Brzeźnika i Tomasz Karaban z Ocic.

Brak opisuBrak opisufot. GOKiS

Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Marta Ozga z Kraśnika Dolnego, Radosław Powroźnik z Bożejowic, Dawid Wołoch z Kruszyna oraz Anna Janeczko z Brzeźnika. Poziom recytatorski uczestników był dość wyrównany. Za to różnice dało się zauważyć przy doborze wierszy. Były dziecięce teksty takie jak "Kolorowa krowa" czy "Okulary", ale nie zabrakło również poważniejszych tekstów jak "Źródło" Jana Pawła II. Laureaci oprócz dyplomów, gratulacji oraz awansu do etapu powiatowego otrzymali nagrody książkowe. Wśród nagród znalazły się książki "Harry Potter i więzień Azkabanu" Joan Rowling, "Tomek na czarnym lądzie" i "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego oraz kilka części "Opowieści z Narnii" C. S. Lewisa.