Bielawianka Bester vs BTS Elektros 3:1

Bielawianka Bester vs BTS Elektros 3:1
fot. BTS Elektros W sobotę 1 października „Elektryczni” zainaugurowali rozgrywki w II lidze meczem z najlepszym zespołem grupy 2 II ligi – OFM Bielawianka Bester Bielawa.
istotne.pl siatkówka, bielawianka, bts elektros

Pierwszy mecz w drugiej lidze siatkarze Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Elektros Bolesławiec rozegrali na wyjeździe, i to nie z byle kim, bo z Bielawianką Bester Bielawa, czyli najlepszą ekipą grupy 2 II ligi. Choć faworytem spotkania była Bielawianka, nasi zawodnicy przed meczem zapowiadali, że będą walczyć o każdą piłkę, tak aby sprawić niespodziankę.

Składy obu ekip:

  • Bielawa: Gajek, Strubbe, Jutrzenka, Skwarcan, Glinka (K), Tomiałowicz, Kukla (libero)
  • Bolesławiec: Świerzewski, Tkaczuk, Sławnikowski (K), Nitecki, Michalewski, Kozłowski, Razik (libero).

Aktualizacja 2016-10-01 18:26

Beniaminek w pierwszym secie pokonał doświadczonych drugoligowców 25:21.

Aktualizacja 2016-10-01 18:49

Niestety, w drugiej partii ulegliśmy gospodarzom 16:25.

Aktualizacja 2016-10-01 19:19

W trzeciej odsłonie – po ciężkiej walce – ulegamy bielawianom 20:25.

Aktualizacja 2016-10-01 19:52

Czwarta partia ponownie dla gospodarzy (przegrywamy ją do 20). Mimo fantastycznego początku „Elektryczni” w debiutanckim spotkaniu w II lidze ulegli doświadczonej drugoligowej ekipie OFM Bielawianka Bester Bielawa 1:3, ale pokazali też, że są w stanie walczyć nawet z najlepszymi.


Przypomnijmy: w ubiegłym sezonie zespół do wicemistrzostwa w III lidze i awansu poprowadził trener Marcin Sobczyszyn. On też stanął na czele beniaminka. Drugim trenerem został Damian Śliwiński – odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne i odnowę biologiczną zawodników. Klub zamknął kadrę na nadchodzący sezon. Drugoligowiec oparty będzie na zawodnikach z poprzedniego sezonu. Ponadto szeregi ekipy z Miasta Ceramiki zasiliło dwóch zawodników wypożyczonych z Ikara Legnica: rozgrywający Jakub Koncewicz oraz środkowy bloku Filip Michalewski. Jako ostatni do „Elektrycznych” dołączył wypożyczony z UKS MOS Opole przyjmujący Dariusz Tkaczuk, który w poprzednim sezonie występował w drugoligowym zespole z Oławy.

Przed własną publicznością nasi siatkarze – po raz pierwszy w nowym sezonie! – zaprezentują się 8 października, kiedy to podejmą team SPS Chrobry Głogów. Początek o 17:00. UWAGA! Mecze ligowe seniorskiej ekipy „Elektrycznych” w tym sezonie odbywać się będą w hali Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 (ul. Jana Pawła II). Szczegóły na stronie Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego.

BTS Elektros Bolesławiec/OFM Bielawianka Bester Bielawa/ii