Aleja magnolii powstała przy bolesławieckiej „Budowlance”

Aleja magnolii powstała przy bolesławieckiej „Budowlance”
fot. GA 12 magnolii zostało ufundowanych przez szwedzką firmę kosmetyczną Oriflame, która w tym roku świętuje 25-lecie na polskim rynku.

Uroczystość posadzenia magnolii przy Zespole Szkół Budowlanych w Bolesławcu odbyła się w piątek 16 września. Głos zabrał Jacek Jurkiewicz, dyrektor „Budowlanki”: – Oriflame ambitnie podszedł do jubileuszu 25-lecia istnienia firmy w naszym kraju. Chce posadzić 25 tys. drzewek w całej Polsce.

Jeśli chodzi o Dolny Śląsk, to drzewka ufundowane przez kosmetycznego giganta posadzono już we Wrocławiu, w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Chojnowie, a teraz przy bolesławieckim Zespole Szkół Budowlanych. Wybór padł na tę szkołę, bo funkcjonuje tu Technikum Leśnictwa i Technikum Architektury Krajobrazu. – Tutaj kształci się młodzież, która będzie związana zawodowo z ochroną środowiska i naturą – podkreśliła Anika Fiłon, szefowa bolesławieckiego biura Oriflame.

W czasie uroczystości nie zabrakło też quizu wiedzy o drzewach i upominków dla uczniów „Budowlanki”. A w samej akcji sadzenia 12 magnolii wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu, przedstawicielki Oriflame’u oraz Anna Dudek, nauczycielka w ZSB. Pierwsze drzewa posadzili dyrektorka firmy Grażyna Starzyńska i Jacek Jurkiewicz.