Beniaminek BTS Elektros Bolesławiec przed debiutem w drugiej lidze

Beniaminek BTS Elektros Bolesławiec przed debiutem w drugiej lidze
fot. BTS Elektros Wielkimi krokami zbliża się inauguracja rozgrywek II ligi mężczyzn.
istotne.pl siatkówka, bts elektros

Poszczególne zespoły mają za sobą już większą część przygotowań. Siatkarze BTS Elektros rozegrali jeden turniej w Żarowie, a obecnie treningi we własnej hali przeplatają grami kontrolnymi. – Przygotowania powoli dobiegają końca. Do ligi pozostał mniej niż tydzień. Choć „Elektryczni” są debiutantami, to powtarzają, że najważniejsze są gra, zaangażowanie i poświęcenie – mówi szef Bolesławieckiego Towarzystwa Siatkarskiego Jacek Łuczkowski. – Jeśli te trzy elementy będą funkcjonowały, to będziemy zdobywali pojedyncze punkty; później wygrywali sety i mecze. To z kolei będzie miało przełożenie na naszą pozycję w tabeli. Cel na najbliższy sezon to środek tabeli i spokojne utrzymanie zespołu w II lidze.

W ubiegłym sezonie zespół do wicemistrzostwa w III lidze i awansu poprowadził trener Marcin Sobczyszyn. On też stanął na czele beniaminka. Drugim trenerem został Damian Śliwiński – odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne i odnowę biologiczną zawodników. Klub zamknął kadrę na nadchodzący sezon. Drugoligowiec oparty będzie na zawodnikach z poprzedniego sezonu. Ponadto szeregi ekipy z Miasta Ceramiki zasiliło dwóch zawodników wypożyczonych z Ikara Legnica: rozgrywający Jakub Koncewicz oraz środkowy bloku Filip Michalewski. Jako ostatni do „Elektrycznych” dołączył wypożyczony z UKS MOS Opole przyjmujący Dariusz Tkaczuk, który w poprzednim sezonie występował w drugoligowym zespole z Oławy.

Szeroka kadra BTS Elektros liczy 17 zawodników:

  • rozgrywający: Artur Sławnikowski, Jakub Koncewicz
  • przyjmujący: Paweł Kozłowski, Tomasz Włoszczyński, Damian Śliwiński, Łukasz Mesjasz, Piotr Filistyński, Przemysław Mszal, Dariusz Tkaczuk
  • atakujący: Rafał Wójtowicz, Wojciech Nitecki, Maciej Jaroni
  • środkowi: Mateusz Świerzewski, Filip Michalewski, Robert Walkowiak, Wojciech Marcinkiewicz
  • libero: Kamil Biczak.

1 października „Elektryczni” zainaugurują rozgrywki w II lidze meczem z najlepszym zespołem grupy 2 II ligi – OFM Bielawianka Bester Bielawa. Zapowiadają się nie lada emocje. Choć faworytem spotkania jest Bielawianka, nasi zawodnicy zapowiadają, że powalczą o każdą piłkę, tak aby sprawić niespodziankę. Naszych siatkarzy w Bielawie będzie dopingować grupa kibiców, która planuje wyjazd na mecz. Odbędzie się on w sobotę 1 października w Szkole Podstawowej nr 10 w Bielawie. Początek o 18:00.

BTS Elektros Bolesławiec/ii