Sportowiec z Bolesławca poddał się karze

Sportowiec z Bolesławca poddał się karze
fot. B.org Rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata dostał młody łapówkarz. Norbert Stolicki nie chciał iść do wojska, dlatego kupił zaświadczenie o niezdolności do służby.
istotne.pl sąd, łapówka, norbert, stolicki, mariusz chmielewski

Norbert Stolicki, zawodnik klubu sportowego TOP Bolesławiec, został oskarżony przez prokuraturę o wręczenie łapówki bolesławieckiemu neurologowi Mariuszowi Ch. Stolicki przekupił lekarza, by otrzymać zaświadczenie o niezdolności do służby wojskowej.

Sportowiec dobrowolnie poddał się karze. Sąd skazał go na rok więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, tysiąc złotych grzywny oraz pokrycie kosztów postępowania. Wyrok jest nieprawomocny, Stolicki nie zapowiedział odwoływania się od niego.

Przygoda z sądem dla sportowca jednak się nie skończyła. Niebawem wystąpi już jako świadek w procesie lekarza Mariusza Ch., któremu zarzuca się przyjmowanie łapówek. Mariusz Ch. był ordynatorem w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu. Niedawno nowy dyrektor placówki, Janusz Kalisz, przyjął go z powrotem do pracy tłumacząc, że Mariusz Ch. to dobry lekarz.