Nowogrodziec z Pucharem Zarządu Powiatu

Nowogrodziec z Pucharem Zarządu Powiatu
fot. Powiat Bolesławiecki W Mistrzostwach Powiatu Halowej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Zarządu Powiatu Bolesławieckiego zwyciężyli piłkarze z Nowogrodźca.
istotne.pl turniej, powiat bolesławiecki, pceikk bolesławiec, halówka

Emocje nie mniejsze niż w halach ogólnopolskich. Niedzielne Mistrzostwa Powiatu Halowej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Zarządu Powiatu Bolesławieckiego w sali I Liceum Ogólnokształcącego były trochę pozasezonową wizytówką kondycji tego sportu w powiecie oraz dowodem na to, że piłka na poziomie juniorów ma zawodowe znamiona.

Pasja i umiejętności zawodników zdecydowały o jakości gry i emocjonującym finale. I tym razem tej iskry – zawsze potrzebnej w sporcie – nie zabrakło. W meczu finałowym spotkały się drużyny z Nowogrodźca i Gromadki. To był nie tylko godny podziwu poziom gry, ale również prawdziwa sportowa dramaturgia: o wyniku zdecydowały dopiero rzuty karne. Lepsi okazali się zawodnicy z Nowogrodźca i to oni zdobyli tytuł mistrza Powiatu Bolesławieckiego. Zawodnicy odebrali puchar oraz nagrody rzeczowe z rąk etatowego członka Zarządu Powiatu Stanisława Chwojnickiego oraz członka Zarządu Powiatu Zbigniewa Mitery.

TurniejTurniejfot. Powiat Bolesławiecki
TurniejTurniejfot. Powiat Bolesławiecki
Członkowie Zarządu Powiatu: etatowy Stanisław Chwojnicki i nieetatowy Zbigniew MiteraCzłonkowie Zarządu Powiatu: etatowy Stanisław Chwojnicki i nieetatowy Zbigniew Miterafot. Powiat Bolesławiecki

Drugie miejsce wywalczyli juniorzy z Gromadki, a trzecią lokatę zdobyli zawodnicy z BKS Bolesławiec. W turnieju wzięło udział osiem drużyn z: Nowogrodźca, Otoku, Kraśnika, Gromadki, Ocic, Osiecznicy, Brzeźnika i Bolesławca.

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Hubert Wala, a najskuteczniejszym strzelcem Michał Rosa. Organizatorem tej sportowej imprezy był Powiat Bolesławiecki, współorganizatorem – Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.

Powiat Bolesławiecki/ii