Kurs na ratowników wodnych

Kurs na ratowników wodnych
fot. WOPR Bolesławiec Po ukończeniu szkolenia kursant uzyskuje uprawnienia do pracy w charakterze ratownika wodnego na wszystkich akwenach w Polsce. Skorzystaj z okazji i zapisz się.
istotne.pl osiecznica, basen, kurs, ratownik

Bolesławiecki oddział WOPR organizuje kurs na ratowników wodnych. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2015 o godzinie 15.00, na pływalni krytej w Osiecznicy.

Kurs na ratowników wodnych odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami MSW dotyczącymi bezpieczeństwa osób kąpiących się. Kursant, po ukończeniu szkolenia, uzyskuje uprawnienia do pracy w charakterze ratownika wodnego na wszystkich akwenach w Polsce. Aby w pełni posiadać prawo do pracy należy również ukończyć kurs KPP (Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy). – Uważam, że jest to świetna alternatywa dla osób dobrze pływających, które stosunkowo szybko i relatywnie tanio mogą zdobyć pełny zawód – mówi Maciej Marcinkiewicz – instruktor ratownictwa z bolesławieckiego WOPR. Dodatkowo, niebawem w Bolesławcu rozpoczną działalność kolejne obiekty sportowo-rekreacyjne, gdzie na pewno będą potrzebni kolejni ratownicy wodni. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kursie.

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu 665 053 019.

Kurs na ratowników wodnychKurs na ratowników wodnychfot. WOPR Bolesławiec