Długi weekend: 9 kolizji i dwóch pijanych kierowców

Długi weekend: 9 kolizji i dwóch pijanych kierowców
fot. www.sxc.hu (nkzs) W czasie długiego weekendu, podobnie jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwali policjanci z drogówki.
istotne.pl policja, wypadek, kolizja, powiat zgorzelecki, pijany kierowca

W trakcie długiego czerwcowego weekendu na terenie powiatu bolesławieckiego doszło 9 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących.

To stosunkowo niewiele, bo na całym Dolnym Śląsku ujawniono i wyeliminowano z ruchu 100 pijanych kierowców. Od środy do niedzieli w naszym województwie odnotowano łącznie 47 wypadków drogowych. Zginęła 1 osoba, 58 zostało rannych.

Do śmiertelnego wypadku doszło 7 czerwca br. na terenie powiatu zgorzeleckiego. Zginął 66-letni mężczyzna, który jadąc samochodem, zjechał nagle do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust.

Zaś od środy do niedzieli na terenie kraju doszło do 444 wypadków, w których zginęło 46 osób, a 533 zostały ranne. Znów najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych były nadmierna prędkość połączona z brawurą, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a także alkohol. W czasie długiego weekendu na drogach całej Polski zatrzymali policjanci 1619 pijanych kierowców.

KGP/KWP Wrocław/KPP Bolesławiec/ii